Nicole Kidman als Erin Bell | |
Toby Kebbell als Silas | |
Tatiana Maslany als Petra | |
Sebastian Stan als Chris | |
Scoot McNairy als Ethan | |
Bradley Whitford als DiFranco | |
Toby Huss als Gil Lawson | |
James Jordan als Toby | |
Jade Pettyjohn als Shelby | |
Beau Knapp als Jay | |
Shamier Anderson als Antonio | |
Zach Villa als Arturo | |
Natalia Cordova-Buckley als Det. Gavras | |
Colby French als Det. Kudra | |
Kelvin Han Yee als Lt. Oshima | |
Doug Simpson als Other Agent | |
Kale Clauson als Informant Cousin | |
Jan Hoag als Toby's Mother | |
Peter Vasquez als Man at Church | |
Mickey O'Hagen als Gang House Woman | |
McCabe Slye als Ryan | |
Brandon Morales als Running Officer | |
Chido Nwokocha als Cop | |
Cecily Breaux als Bank Teller | |
Jay Hieron als Bouncer | |
Dan Southworth als Bodyguard | |
Brett Easton als Male Officer | |
Chris Fiore als Ice Cream Shop Customer | |
Justin Rivera als Skateboarder | |
Alex Marshall-Brown als Female Officer | |
Joseph Fatu als Taz |
Karyn Kusama | Director |
Matt Manfredi | Screenplay |
Phil Hay | Screenplay |
Theodore Shapiro | Original Music Composer |
Phil Hay | Producer |
Plummy Tucker | Editor |
Matt Manfredi | Producer |
Julie Kirkwood | Director of Photography |
Fred Berger | Producer |
Kay Lee | Production Design |
Audrey Fisher | Costume Designer |
Bill Corso | Makeup Designer |
Steven R. Soussanna | Hairstylist |
Anwei Chen | Visual Effects Supervisor |
Brandon Wilson | Best Boy Electric |
Gareth Smith | Main Title Designer |
Mark Bennett | Casting |
Scott Maginnis | Property Master |
Eric Jihwan Jeon | Art Direction |
Shelly Gurzi | Camera Operator |
Aaron Bowen | First Assistant "A" Camera |
Robert Exner | Key Grip |
Sabrina Lantos | Still Photographer |
Rachel Watson | First Assistant Editor |
Lisa Son | Set Decoration |
Elia P. Popov | Special Effects Coordinator |
Gabriel Patay | Second Unit Director of Photography |
Lyn Matsuda Norton | Script Supervisor |
Barbara Lorenz | Hair Designer |
Danielle Levesque | Art Department Coordinator |
Joffrey Mason | Best Boy Grip |
Anwei Chen | Visual Effects Producer |
Cody Jacobs | Gaffer |
Jacqueline Stahl | First Assistant "B" Camera |
Tami Lane | Makeup Artist |
Jim Ondrejko | Construction Coordinator |
Thomas S. Drescher | Music Editor |
William B. Demeritt III | Steadicam Operator |
Leslie Sungail | Costume Supervisor |
Chris Wells | Visual Effects Supervisor |
Andrew Gallegos | Lighting Technician |
Orlando Duguay | Steadicam Operator |
Caitlin Disney | Costumer |
Darryl Garcia Jr. | Set Costumer |
Monica Chamberlain | Key Costumer |
Gina Scarnati | Ager/Dyer |
Randall Poster | Music Supervisor |
Mike Smith | Stunt Coordinator |
Nik Bower | Executive Producer |
David Diliberto | Co-Producer |
Dan Friedkin | Executive Producer |
Micah Green | Executive Producer |
Brian Kavanaugh-Jones | Executive Producer |
Nathan Kelly | Executive Producer |
Thorsten Schumacher | Executive Producer |
Daniel Steinman | Executive Producer |
Rian Johnson | Thanks |
Sam Patton | First Assistant Accountant |
Sandra Lee Gimpel | Stunts |