Enemy at the Gates (2001)

Oorlog, Historisch, Romantiek, Drama, Actie
De film vertelt het waargebeurde verhaal van Vassili Zaitsev, een Russische sluipschutter die tijdens de Slag om Stalingrad in de Tweede Wereldoorlog in z'n eentje honderd Duitsers vermoordde.

Enemy at the Gates Film Info

Score: 7.3/10 van 1797 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-03-14
Lengte: 131 Minuut / 2:11
Regisseur: Jean-Jacques Annaud
Schrijvers Jean-Jacques Annaud, Alain Godard.
Productie Studios: Swanford Films, Paramount, Mandalay Pictures, KC Medien, Reperage, DOS, MP Film Management, Little Bird
Productie Land: Ireland, United States of America, Germany, United Kingdom

Enemy at the Gates Foto's


Enemy at the Gates Trailer


Jude Law
als Vassili Zaitsev
Rachel Weisz
als Tania Chernova
Ed Harris
als Major König
Joseph Fiennes
als Commisar Danilov
Bob Hoskins
als Nikita Khrushchev
Ron Perlman
als Koulikov
Eva Mattes
als Mother Filipov
Gabriel Thomson
als Sacha Filipov
Matthias Habich
als General Paulus
Alexander Schwan
als Young Vassili Zaitsev
Lenn Kudrjawizki
als Comrade in Train
Gennadi Vengerov
als Russian NCO
Dan van Husen
als Political Officer
Ivan Shvedoff
als Volodya
Sophie Rois
als Ludmilla
Mikhail Matveev
als Grandfather
Mario Bandi
als Anton
Hans Martin Stier
als Red Army General
Clemens Schick
als German NCO
Hendrik Arnst
als Fat Colonel
Claudius Freyer
als Aide de Camp
Dietmar Nieder
als Blond Captain
Bernd Lambrecht
als Captain with Lighter
Jim Dowdall
als Stubborn Feldwebel
Maxim Kovalevski
als Politruk / Sniper
Peter Silbereisen
als Sweating Officer
Markus Majowski
als Stammering Officer
Robert Stadlober
als Spotter
Gotthard Lange
als Corpse Robber
Anna Böttcher
als Female Russian Typist
Holger Handtke
als Paulus' Aide de Camp
Marc Bischoff
als Stealing Photographer
Mark Zak
als Russian Captain at Headquarters
Thomas Petruo
als Russian Lieutenant
Dmitri Alexandrov
als Comrade in Shelter
David Pagel
als Pravda Interviewer
Galina Dobberstein
als Izvestiya Interviewer
Igor Rozinsky
als Krasnaya Zvezda Interviewer
Sergei Tokarev
als Russian Reporter
Tom Wlaschiha
als Soldier
Marischka Schubarth
als Woman Plucking Eyebrows
Natalya Bondar
als Woman Officer
Dana Cebulla
als Athletic Female Sniper
Piotr Papierz
als Politruk
Jarek Wozniak
als Politruk
Genia Makarov
als Politruk
Werner Daehn
als Politruk
Birol Ünel
als Politruk
Grigori Kofmann
als Politruk
Aleksei Nesterov
als Politruk
Vladimir Vilanov
als Politruk
Aleksei Volodin
als Junior Politruk
Gennadi Tselbyansky
als Senior Politruk
André Kaminski
als Russian Trench Officer
Michael Schenk
als Russian Officer
Jury Cooper
als Russian NCO
Manfred Witt
als Russian NCO
Arslan Kodirov
als Chechen Sniper / Sniper / Russian Officer
Axel Neumann
als Gaunt German Prisoner
Morin Smole
als Sniper
Inna Samain
als Sniper
Keta Burowa
als Female Russian Radio Operator
Toby Cockerell
als Russian Sharpshooter (uncredited)
Jürgen G.H. Hoppmann
als Russian railroad worker / Polish railroad worker (uncredited)
Kay Hunsicker
als Soldier (uncredited)
Eddy Joseph
als Voice on Tannoy (voice) (uncredited)
Martin Glyn Murray
als Narrator (voice) (uncredited)
Valentin Plătăreanu
als General Schmidt (uncredited)
Thomas Rösicke
als Russian Guard (uncredited)
Jean-Jacques Annaud Director
Jean-Jacques Annaud Screenplay
Alain Godard Screenplay
Alain Godard Executive Producer
Jean-Jacques Annaud Producer
Roland Pellegrino Executive Producer
Jörg Reichl Executive Producer
John D. Schofield Producer
Alisa Tager Executive Producer
James Horner Original Music Composer
Robert Fraisse Director of Photography
Noëlle Boisson Editor
Humphrey Dixon Editor
John Hubbard Casting
Ros Hubbard Casting
Wolf Kroeger Production Design
Simon Wakefield Set Decoration
Gudrun Leyendecker Costume Design
Janty Yates Costume Design
Eddy Joseph Sound Designer
Andreas Biegler Sound Editor
Joe E. Rand Music Editor
Peter Francis Art Direction
Neil Lamont Art Direction
Steven Lawrence Art Direction
Dominic Masters Art Direction
Linda DeVetta Hairstylist
Valeska Schitthelm Hairstylist
Valeska Schitthelm Makeup Artist
Roxy Konrad Art Department Coordinator
Arthur Wicks Property Master
John Paterson Construction Coordinator
Jon Billington Set Designer
Marco Bittner Rosser Set Designer
Steven Sallybanks Scenic Artist
Colin Ritchie Dialogue Editor
James Wright Dolby Consultant
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Chris Carpenter Sound Re-Recording Mixer
Rick Kline Sound Re-Recording Mixer
Albert Von De Thuman Special Effects Coordinator
Sheila Dunn Animation Supervisor
Fredrik Sundqvist Animation Supervisor
Antony Bluff Visual Effects Producer
Paul J. Franklin Sequence Supervisor
Matthew Holben Visual Effects Producer
Alex Hope Visual Effects Producer
Drew Jones Visual Effects Producer
Natascha Pfeiffer Visual Effects Producer
Matthew Plummer Visual Effects Producer
Frank Wegerhoff Visual Effects Producer
Peter Chiang Visual Effects Supervisor
Sean Schur Visual Effects Supervisor
Jim Dowdall Stunt Coordinator
Phillip Grannuci Stunt Coordinator
Klemens Becker Camera Operator
Sönke Hansen Camera Operator
Maher Maleh Camera Operator
Sebastian Meuschel Camera Operator
Christian Almesberger Helicopter Camera
Alex Bailey Still Photographer
Geoff Boyle Additional Photography
Ronald Schwarz Gaffer
Dietmar Haupt Rigging Gaffer
Annette Borgmann Casting
Carola Raum Costume Supervisor
David Crossman Costume Supervisor
Brigitte Friedländer-Rodriguez Costume Supervisor
Mary Elizabeth Still Costume Supervisor
Sabine Groh Set Costumer
Patric Scott Unit Publicist
Sabine Schulmeyer Location Manager
Klaus Große Darrelmann Location Manager
Markus Bensch Location Manager
Hasso von Hugo Key Hair Stylist
Chantal Feghali Post Production Supervisor
Marcus Loges Unit Manager
Yvonne Yaconelli Unit Production Manager
Gerry Gavigan First Assistant Director
Thomas Hezel Script Supervisor
Julia Dehoff Art Department Assistant
Jens Gaube Carpenter
Wolfgang Wrede Painter
Joey Weber Property Master
Alexander Liebenthron Props
Sophie Cornet Assistant Sound Editor
Peter Holt Foley Editor
Martin Müller Production Sound Mixer
Christian Wegner Sound Mixer
Michael Apling Special Effects
Uli Nefzer Special Effects Supervisor
Alexander Nowotny 3D Artist
Dominic Sidoli Visual Effects Coordinator
Tabitha Dean Visual Effects Editor
Phil Adams Stunt Coordinator
Andreas Augsburg Stunts
Christian Almesberger Aerial Camera
Gerd Breiter Camera Operator
Michael White Electrician
Lars Richter First Assistant Camera
Sandro Eichler Grip
Dieter Bähr Key Grip
David Hörnle Video Assist Operator
Steven Rosenblum Additional Editor
Gérard Estival Color Timer
Anja Müller Location Scout
Dina Eaton Music Editor
David Arch Musician
Thomas Lauterkorn Driver
Heinz Werner Schneider Transportation Captain
Richard Bain Digital Effects Supervisor
Tish Johnson Post Production Accountant
Claudia Davids Production Accountant
Volker Beyer Production Controller
Kris Olson Production Coordinator
Paul I. Goldsmith Set Production Assistant
Daniel Pruß Stand In
Lothar Albrecht Technical Supervisor
Gitti Fuchs Additional Wardrobe Assistant
Almut Gramer Assistant Makeup Artist
Sonja Mantel Costume Set Supervisor
Carmen Stahlhoven Costumer
Eike Neumann Tailor
Sabina Franke Additional Second Assistant Director
Paul Goldsmith Assistant Director
Paul Taylor Second Assistant Director
Basia Baumann Second Second Assistant Director
Allen Smith Second Unit Director
Peter Dorme Draughtsman
Pierre Brayard Key Set Painter
Paul J. Hayes Supervising Carpenter
Nick Lowe ADR Editor
Peter Gleaves ADR Mixer
Paul Carr Foley Mixer
Kevin Tayler Foley Recordist
Martin Zillger Sound Assistant
Jörg Brehm Special Effects Assistant
Manfred Arlt Special Effects Technician
Michael Brink Additional Visual Effects
Andy Stevens Visual Effects Camera
Peter Talbot VFX Director of Photography
Graham Hall Assistant Camera
Jan Brun Dolly Grip
Johnny Feurer Focus Puller
Stefan Grandinetti Second Assistant Camera
Vanessa Baker ADR Voice Casting
Etienne Boussac Assistant Editor
Renate Siegl Negative Cutter
Giulia Maura Post Production Coordinator
Mark Stehli Assistant Location Manager
Roman Avianus Location Assistant
James Horner Conductor
Cathi Black Music Coordinator
Jim Henrikson Supervising Music Editor
Anja Wedell Assistant Production Coordinator
Penny Leyton CG Artist
Sarah Soulsby Compositing Artist
J.J. Gordon Dialogue Coach
Michael Illingworth Digital Compositor
Iris Müller Extras Casting
Tanja Ploetz Extras Casting Assistant
Jay Roberts First Assistant Accountant
Michael Elson Head of Production
Ciaran Crowley Matte Painter
Anna Schmigalla Payroll Accountant
Georg Ilse Production Assistant
Marcel Ahrens Production Driver
Udo Happel Production Executive
Stephanie Dölker Production Secretary
Martin Body Rotoscoping Artist






















ikwilfilmskijken © 2019