Domhnall Gleeson als A. A. Milne | |
Will Tilston als Christopher Robin Milne | |
Alex Lawther als Older Christopher Robin Milne | |
Margot Robbie als Daphne Milne | |
Kelly Macdonald als Olive | |
Nico Mirallegro als Cooper | |
Stephen Campbell Moore als Ernest | |
Phoebe Waller-Bridge als Mary Brown | |
Geraldine Somerville als Lady O | |
Richard McCabe als Rupert | |
Shaun Dingwall als Alfred | |
Vicki Pepperdine als Betty | |
Simon Williams als Zoo Director | |
Bentley Kalu als American Cop | |
Mossie Smith als Sharon the Midwife | |
Stanley Hamblin als Christopher Robin Aged 6 Months | |
Dexter Hyman als Christopher Robin Aged 3 Years | |
Sonny Hyman als Christopher Robin Aged 3 Years | |
Sam Barnes als The Times Photographer | |
Allegra Marland als Fan 1 | |
Mark Tandy als Portrait Photographer | |
Richard Dixon als MC at Pageant | |
Ann Thwaite als Pageant Dignitary | |
Nicholas Richardson als Newspaper Man | |
Kevin Millington als American Chap | |
Rolan Bell als American Cop | |
Mark McKerracher als Groupie 1 | |
Amber Batty als Groupie 2 | |
Grace Curtis als McGovern Sister | |
Matilda Curtis als McGovern Sister | |
Lance C. Fuller als Groupie 3 | |
Simon Connolly als Radio Host | |
Richard Clifford als Toy Shop Manager | |
Cameron Lane als Kid 1 | |
Phoebe Lyons als Kid 2 | |
Harper Gray als Kid 3 | |
Nick Blakeley als Zoo Photographer | |
Victoria Bavister als Mother at Zoo | |
Robert Portal als Headmaster | |
Tommy Rodger als Douglas Minor | |
Vincent Finch als Big Boy | |
Jim Cartwright als Military Medic | |
Beatrice Stein als Dancer | |
Sarah Jayne Butler als Winning Mum |
Simon Curtis | Director |
Frank Cottrell Boyce | Writer |
Simon Vaughan | Writer |
Steve Christian | Producer |
Simon Curtis | Executive Producer |
Mark Hubbard | Co-Producer |
Damian Jones | Producer |
Simon Vaughan | Executive Producer |
Carter Burwell | Original Music Composer |
Ben Smithard | Director of Photography |
Victoria Boydell | Editor |
Alex Johnson | Casting |
David Roger | Production Design |
Tim Blake | Art Direction |
Katie Money | Art Direction |
Claire Nia Richards | Set Decoration |
Odile Dicks-Mireaux | Costume Design |
Katie Bullock-Webster | Post Production Supervisor |
Muireann Price | Casting Associate |
Cat Ho | Location Manager |
Sarah Bridge | Music Supervisor |
Adam Milo Smalley | Music Editor |
Chandra Mouley Atray | Production Coordinator |
Matt Curtis | Title Designer |
San Davey | Script Supervisor |
Erin Duffy | Production Coordinator |
David Appleby | Still Photographer |
Samantha Denyer | Makeup & Hair |
Sian Grigg | Makeup & Hair |
Duncan Jarman | Prosthetic Makeup Artist |
Charlotte Rogers | Makeup & Hair |
Rachael Speke | Makeup & Hair |
Paul Kennington | Stunt Coordinator |
Edward Upcott | Stunt Double |
Lee Bagley | Stunt Double |
Nige Watson | First Assistant Director |
Nikki Molloy | Second Assistant Director |
Steve Christian | In Memory Of |
Alex Watherston | Costume Supervisor |
Brooke Lyndon-Stanford | Visual Effects Supervisor |