Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)

Avontuur, Fantasie, Familie
Op zijn elfde verjaardag verneemt Harry Potter dat zijn overleden ouders twee machtige tovenaars waren en dat hij zelf ook over magische krachten beschikt. Hij krijgt zijn opleiding aan Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus Pocus. Daar begint het avontuur van zijn leven.

Harry Potter and the Philosopher's Stone Film Info

Score: 7.8/10 van 13272 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-11-16
Lengte: 152 Minuut / 2:32
Regisseur: Chris Columbus
Schrijver: Steve Kloves
website: http://harrypotter.warnerbros.com/harrypotterandthedeathlyhallows/mainsite/index.html
Productie Studio: Warner Bros. Pictures
Productie Land: United Kingdom, United States of America

Harry Potter and the Philosopher's Stone Foto's


Harry Potter and the Philosopher's Stone Trailer


Daniel Radcliffe
als Harry Potter
Rupert Grint
als Ron Weasley
Emma Watson
als Hermione Granger
Richard Harris
als Albus Dumbledore
Tom Felton
als Draco Malfoy
Robbie Coltrane
als Rubeus Hagrid
Alan Rickman
als Severus Snape
Maggie Smith
als Minerva McGonagall
Richard Griffiths
als Vernon Dursley
Ian Hart
als Professor Quirrell/Voldemort
Fiona Shaw
als Petunia Dursley
John Hurt
als Garrick Ollivander
David Bradley
als Argus Filch
Matthew Lewis
als Neville Longbottom
Sean Biggerstaff
als Oliver Wood
Warwick Davis
als Goblin Bank Teller / Filius Flitwick
Harry Melling
als Dudley Dursley
James Phelps
als Fred Weasley
Oliver Phelps
als George Weasley
John Cleese
als Nearly Headless Nick
Chris Rankin
als Percy Weasley
Alfred Enoch
als Dean Thomas
Devon Murray
als Seamus Finnigan
Jamie Waylett
als Vincent Crabbe
Josh Herdman
als Gregory Goyle
Zoë Wanamaker
als Rolanda Hooch
Julie Walters
als Molly Weasley
Bonnie Wright
als Ginny Weasley
Luke Youngblood
als Lee Jordan
Verne Troyer
als Griphook
Adrian Rawlins
als James Potter
Geraldine Somerville
als Lily Potter
Elizabeth Spriggs
als Fat Lady
Richard Bremmer
als He Who Must Not Be Named
Nina Young
als The Grey Lady
Terence Bayler
als The Bloody Baron
Harry Taylor
als Station Guard
Jean Southern
als Dimpled Woman on Train
Leslie Phillips
als The Sorting Hat
Simon Fisher-Becker
als Fat Friar
Derek Deadman
als Tom
Ray Fearon
als Firenze (voice)
Eleanor Columbus
als Susan Bones
Ben Borowiecki
als Diagon Alley Boy
Danielle Tabor
als Angelina Johnson
Leilah Sutherland
als Alicia Spinnet
Emily Dale
als Katie Bell
Will Theakston
als Marcus Flint
Scot Fearn
als Terrence Higgs
Saunders Triplets
als Baby Harry Potter
Jimmy Vee
als Goblin (uncredited)
Kieri Kennedy
als Child at Zoo (uncredited)
Christina Petrou
als Amanda (uncredited)
Gemma Sandzer
als Alice (uncredited)
Leila Hoffman
als Augusta Longbottom (uncredited)
David Brett
als Dedalus Diggle (uncredited)
Zoe Sugg
als Girl in Potion Class (uncredited)
Hazel Showham
als Septima Vector (uncredited)
Chris Columbus Director
J.K. Rowling Novel
Steve Kloves Screenplay
David Heyman Producer
John Williams Original Music Composer
John Seale Director of Photography
Richard Francis-Bruce Editor
Susie Figgis Casting
Janet Hirshenson Casting
Jane Jenkins Casting
Karen Lindsay-Stewart Casting
Stuart Craig Production Design
Andrew Ackland-Snow Art Direction
Stephanie McMillan Set Decoration
Judianna Makovsky Costume Design
Clare Le Vesconte Makeup Artist
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Nigel Brackley Special Effects
Jim Berney Visual Effects Supervisor
Henry Allen Stunts
Greg Powell Stunt Coordinator
Todd Arnow Associate Producer
Michael Barnathan Executive Producer
Chris Columbus Executive Producer
Duncan Henderson Executive Producer
Mark Radcliffe Executive Producer
Tanya Seghatchian Co-Producer
Paula DuPré Pesmen Associate Producer
Peter Francis Art Direction
Michael Lamont Art Direction
Simon Lamont Art Direction
Steven Lawrence Art Direction
Lucinda Thomson Art Direction
Cliff Robinson Art Direction
Lisa Turner Art Department Coordinator
Dominic Masters Assistant Art Director
Malcolm Roberts Construction Coordinator
Larry Gooch Painter
Cyrille Nomberg Production Illustrator
Bryn Court Sculptor
Michael Boone Set Designer
Paul Couch Standby Painter
Pete Cavaciuti Camera Operator
Ted Deason First Assistant Camera
Peter Muncey Grip
Alf Tramontin Steadicam Operator
Peter Mountain Still Photographer
Rosemary Burrows Assistant Costume Designer
Graham Churchyard Costume Supervisor
Eithné Fennel Hair Designer
Jane Body Hairstylist
Amanda Knight Makeup Designer
Alex Rouse Wigmaker
Mark Lambert CG Supervisor
Des Petterson-Jones Chef
Warren Deluce Driver
John Lambert Makeup Effects
Mark Marshall Post Production Supervisor
Toby Lloyd Projection
Barry Wilkinson Property Master
David Nicoll Scenic Artist
John Cheeseman Security
Hilmar Koch Sequence Supervisor
Mira Husseini Set Production Assistant
Ian Munro Sound Recordist
Yves De Bono Special Effects Coordinator
Kevin Tengan Systems Administrators & Support
Steve Browell Temp Music Editor
Brian Estabrook Transportation Co-Captain
Brian Hathaway Transportation Coordinator
Todd Arnow Unit Production Manager
Vanessa Davies Unit Publicist
Gary Arthurs Utility Stunts
Bob Bridges Video Assist Operator
Nicholas Atkinson Visual Effects Editor
Annie Penn Script Supervisor
Peter Hunt Color Timer
Colin Ritchie Dialogue Editor
Jennifer Spenelli First Assistant Editor
David Appleby Best Boy Electric
Michael Bradley Electrician
Kevin Edland Gaffer
Pauline Ts'o Lighting Supervisor
Dave Ridout Rigging Gaffer
Keith Hatcher Location Manager
Gary Nixon Production Accountant
Hazel Cook Production Coordinator
Julie Orosz Production Manager
Russell Lodge Production Supervisor
June Prinz Boom Operator
Peter Myles Music Editor
Edward Karam Orchestrator
Simon Rhodes Scoring Mixer
John Midgley Sound Mixer
Adam Daniel Sound Re-Recording Mixer
Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Alia Agha 3D Supervisor
David Andrews Animation Supervisor
Anita Bevelheimer Digital Compositors
Tim Caplan I/O Supervisor
John Richardson Special Effects Supervisor
Richard Cole Visual Effects Coordinator
Joyce Cox Visual Effects Producer
Bob Mercier Sequence Leads
Julian Pinn Dolby Consultant
Simon Werry Aerial Camera
Lee Clayton Tailor
Nick Lowe ADR Editor
Simon Chase Assistant Sound Editor
Jamie Wilkinson Assistant Property Master
Gary Romaine Dolly Grip
Nick Ray Key Grip
Martin Mandeville Costume Coordinator
Mark Coulier Prosthetic Makeup Artist
Gary Gero Animal Coordinator
James Lamb Digital Effects Producer
Marc Wolff Pilot
Chris Carreras First Assistant Director
Michael Stevenson Second Assistant Director
Michael Michael Third Assistant Director
Louis Elman ADR Voice Casting
Alison Odell Assistant Production Coordinator
David Carrigan Assistant Production Manager
Buffy Hall Casting Assistant
Ryan Davis Additional Sound Re-Recording Mixer
Peter Holt Foley Editor
Peter Davies Musician
Kenneth Wannberg Supervising Music Editor
Ivor Middleton Lead Animator
Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Laura Johnson Costume Assistant
Darlene Forrester Hairdresser
R.J. Mino Additional Second Assistant Director
Ian Dray Additional Third Assistant Director
Charlotte Mason-Apps Continuity
David R. Ellis Second Unit Director
Patrick Casey Construction Buyer
Paul Burges Dressing Prop
Graham Weames Head Carpenter
Lizzi Wilson Petty Cash Buyer
Adam Brockbank Storyboard Artist
Mark Brady Supervising Carpenter
Gerard Roche ADR Mixer
Gareth Bull ADR Recordist
Jake Jackson Assistant Sound Engineer
Felicity Cottrell Foley Artist
Ed Colver Foley Mixer
Kevin Wescott Special Effects Assistant
Michael Durkan Special Effects Technician
Matthew Glen Additional Visual Effects
Andy Stevens Visual Effects Camera
Allison Coit Visual Effects Production Assistant
Lauren A. Littleton Visual Effects Production Manager
David Holmes Stunt Double
Janos Jersch Assistant Camera
Alan Harrison Camera Trainee
Joe Buxton Libra Head Technician
Tobias Eedy Second Assistant Camera
Peter Nicolai Animation Coordinator
Hunter Athey CG Animator
Kyle Clark ADR Voice Casting
Anabel Campbell Wardrobe Assistant
Claus Wehlisch Assistant Editor
Paul McGhee Digital Color Timer
Jessie Thiele Schroeder Post Production Coordinator
Simon Burgess Assistant Location Manager
Chris Bogle Location Assistant
Sue Binfield Location Coordinator
Trevor Chalmers Assistant Accountant
Will Broadbent CG Artist
Julia Egerton Compositing Artist
Marshall Richard Krasser Compositing Supervisor
Sandra Frieze Dialogue Coach
Jim Davey Digital Film Recording
Chuck Douglas Floor Runner
Michael Elson Head of Production
Andrew Garnet-Lawson Matte Painter
Mark Axtell Production Assistant
Nisha Parti Production Consultant
Joel Román Mendías Production Executive
Katie Reynolds Production Secretary
Martin Cook Rotoscoping Artist
John Weller Senior Modeller






















ikwilfilmskijken © 2019