Morgana O'Reilly als Kylie Bucknell | |
Rima Te Wiata als Miriam Bucknell | |
Glen-Paul Waru als Amos | |
Ross Harper als Graeme | |
Cameron Rhodes als Dennis | |
Millen Baird als Officer Grayson | |
Bruce Hopkins als Officer Carson | |
Ryan Lampp als Eugene | |
Ian Mune als Judge | |
Wallace Chapman als Hollis | |
Mick Innes als Kraglund | |
David Van Horn als Justin | |
Nikki Si'ulepa als Leslie | |
Kitty Riddell als Elizabeth Chalmers | |
Lila Sharp als Young Kylie (Voice) | |
Louise Mills als Fitness Host |
Gerard Johnstone | Director |
Gerard Johnstone | Writer |
Simon Riera | Director of Photography |
Anya Whitlock | Production Design |
Gerard Johnstone | Editor |
Mahuia Bridgman-Cooper | Original Music Composer |
Luke Sharpe | Producer |
Jane Bucknell | Production Design |
Chris Lambert | Still Photographer |
Ant Timpson | Producer |
Matt Westbrooke | Visual Effects Supervisor |
Simon Vine | Set Decoration |
Joe Lawry | Steadicam Operator |
Stephen Jaimeson | Set Decoration |
Lyn Bergquist | Art Direction |
Laura Smith | Art Direction |
Haley Williams | Art Direction |
Lissy Mayer | Costume Design |
Alex McDonald | Steadicam Operator |
Graham Collins | Set Decoration |
Nicholas Riini | Gaffer |
Tane Kingan | Gaffer |
Rose Damon | Script Supervisor |
Simon Tutty | Steadicam Operator |
Michael Kumerich | Executive Producer |
Chris Lambert | Executive Producer |
Garett Mayow | Line Producer |
Daniel Story | Executive Producer |
Ant Timpson | Executive Producer |
Jacinta Driver | Makeup Effects Designer |
Kendall Feruson | Assistant Makeup Artist |
Vanessa Hurley | Makeup Artist |
Rachel Johanson | Assistant Makeup Artist |
Katie Jones | Assistant Makeup Artist |
Carly Marr | Makeup Artist |
Nikki Milina | Assistant Makeup Artist |
Miranda Raman | Assistant Makeup Artist |
Lauren Steward | Makeup Artist |
Ainsley Allen | Production Manager |
Rachael Bristow | Third Assistant Director |
Esther Clewlow | Third Assistant Director |
Sarah Hough | Third Assistant Director |
Laurelle May | Third Assistant Director |
Natasha Romaniuk | First Assistant Director |
Fraser Ross | First Assistant Director |
Luke Sharpe | Second Unit Director |
Katie Tate | First Assistant Director |
Craig Wilson | First Assistant Director |
Shamus Butt | Props |
Meling Cooper | Art Department Assistant |
Hilary Crombie | Art Department Assistant |
Louise George | Art Department Assistant |
Louise George | Assistant Set Dresser |
James Goldenthal | Art Department Assistant |
James Goldenthal | Assistant Set Dresser |
Kathryn Lees | Art Department Assistant |
Kathryn Lees | Runner Art Department |
Brian Maru | Art Department Assistant |
Aimee Russell | Art Department Assistant |
Aimee Russell | Assistant Set Dresser |
Jaime Sharpe | Art Department Assistant |
Andrejs Skuja | Concept Artist |
Luke Thornborough | Art Department Assistant |
Wesley Twiss | Art Department Assistant |
Nich Cunningham | Dialogue Editor |
Matthew Dickins | Boom Operator |
Phil Donovan | Sound Recordist |
Gabriel Muller | Sound Recordist |
Stephen Saldanha | Boom Operator |
Ande Schurr | Sound Recordist |
Mark Storey | Sound Recordist |
Shane Taipari | Sound Mixer |
Shane Taipari | Sound Designer |
Ben Vanderpoel | Sound Recordist |
Stuart Bedford | Digital Compositor |
James Brookes | Digital Imaging Technician |
Johnny Lyon | Digital Compositor |
Rich Nosworthy | 3D Modeller |
Jesse Parkhill | Digital Compositor |
Aaron Lupton | Stunt Coordinator |
Steve McQuillan | Stunt Coordinator |
Stefan Talaic | Stunts |
Shane Blakey | Stunts |
Joanna Baker | Stunts |
Daniel Andrews | Stunts |
Sam Behrend | Lighting Technician |
Nick Burridge | First Assistant Camera |
Alexander Campbell | First Assistant Camera |
Kelly Chen | First Assistant Camera |
Tommy Davis | Lighting Technician |
Woody Dean | Camera Intern |
Hayden Dudley | Lighting Technician |
James Dudley | Lighting Technician |
Leigh Elford | Lighting Technician |
Kalym Gilbert | Camera Intern |
Andrew Farrent | Camera Intern |
Julia Green | First Assistant Camera |
Adrian Greshoff | Cinematography |
Mathew Harte | Lighting Technician |
Stacey Hui | Lighting Technician |
Matt Hunt | First Assistant Camera |
Blair Ihaka | First Assistant Camera |
Tony Lumsden | Gaffer |
Tom Neunzerling | First Assistant Camera |
Eoin O'Liddy | Cinematography |
Jeremy Osbourne | Key Grip |
Jim Rowe | Key Grip |
Richard Schofield | Lighting Technician |
Richard Simkins | First Assistant Camera |
Cameron Stoltz | First Assistant Camera |
Drew Sturge | Cinematography |
Matt Thomas | Camera Intern |
Jason Tidswell | Lighting Technician |
Chris Watkins | Lighting Technician |
Dan Watkins | Aerial Camera |
Lance Wordsworth | Cinematography |
Bradley Williams | First Assistant Camera |
Beth Rickards | Costume Design |
Lissy Turner | Costume Supervisor |
Natalie Hughes | Assistant Editor |
Peter Williams | Digital Intermediate Colorist |
Emma Wilson-Hill | Assistant Editor |
Karl Steven | Additional Music |
Rose Damon | Continuity |
Azhar Bhamji | Vehicles Coordinator |
Joshua Banks | Production Assistant |
Samantha Caughey | Production Assistant |
Catherine Mack | Production Assistant |
Lucina Park | Production Assistant |
Tim Riley | Legal Services |
Zak Wash | Production Assistant |
Ross McGarva | Art Direction |