I, Robot (2004)

Actie, Sciencefiction
In het Chicago van 2035 behoren robots tot het alledaagse leven. Ze staan ten dienste van de mensen en worden door hen blindelings vertrouwd, omdat ze geprogrammeerd zijn volgens de drie wetten van de robotica. Deze bepalen dat de technologische hoogstandjes de mensen geen kwaad kunnen doen. Rechercheur Del Spooner houdt er echter een andere mening op na. Hij moet de moord op de briljante wetenschapper Alfred Lanning ophelderen en hij vermoedt dat de dader een robot is.

I, Robot Film Info

Score: 6.8/10 van 7109 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2004-07-15
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Alex Proyas
Schrijvers Jeff Vintar, Akiva Goldsman.
Productie Studios: Mediastream Vierte Film GmbH & Co. Vermarktungs KG, Davis Entertainment, Laurence Mark Productions, Canlaws Productions, 20th Century Fox, Overbrook Entertainment
Productie Land: United States of America, Germany


I, Robot Trailer


Will Smith
als Del Spooner
Bridget Moynahan
als Susan Calvin
Alan Tudyk
als Sonny
James Cromwell
als Dr. Alfred Lanning
Bruce Greenwood
als Lawrence Robertson
Shia LaBeouf
als Farber
Chi McBride
als Lt. John Bergin
Jerry Wasserman
als Baldez
Peter Shinkoda
als Chin
Terry Chen
als Chin
David Haysom
als NS4 Robot and NS5 Robot
Scott Heindl
als NS4 Robot and NS5 Robot
Adrian Ricard
als Granny
Fiona Hogan
als V.I.K.I.
Sharon Wilkins
als Asthmatic Woman
Craig March
als Detective
Darren Moore
als Homeless Man
Emily Tennant
als Young Girl
Tiffany Lyndall-Knight
als Mob Woman
Aaron Douglas
als USR Attorney #1
Angela Moore
als Wife
Alex Proyas Director
Jeff Vintar Screenplay
Akiva Goldsman Screenplay
John Davis Producer
Marco Beltrami Original Music Composer
Simon Duggan Director of Photography
Topher Dow Producer
Laurence Mark Producer
Juel Bestrop Casting
Heike Brandstatter Casting
Coreen Mayrs Casting
Jeanne McCarthy Casting
Liz Keogh Costume Design
Wyck Godfrey Producer
Michael Leung Visual Effects
John Kilkenny Associate Producer
James Lassiter Executive Producer
Steven R. McGlothen Co-Producer
Anthony Romano Executive Producer
Michel Shane Executive Producer
Will Smith Executive Producer
William Hoy Editor
Richard Learoyd Editor
Armen Minasian Editor
Guy Williams CG Supervisor
Jeff Vintar Screenstory
Isaac Asimov Book
Helen Jarvis Art Direction
Rikki Gagne Stunts
Michael Lee Baron Producer
Patrick Tatopoulos Production Design
Chris August Art Direction
Lin MacDonald Set Decoration
Jaydene Maryk Art Department Assistant
Franziska Keller Art Department Coordinator
Kendelle Elliott Assistant Art Director
Howard Lau Conceptual Design
Thom Wells Construction Coordinator
Jim Birkel Construction Foreman
Janette Hyland Lead Painter
Eldon Coney Leadman
Mark Gamache Location Scout
Sheila Thomas Painter
Melanie Cassidy Sculptor
Michael Webb Set Decoration Buyer
Michael Elkan Set Designer
Doug Reid Grip
Ralph Mendoza Helicopter Camera
David Crone Steadicam Operator
Ava Gerlitz Still Photographer
Ian Seabrook Underwater Camera
Jana MacDonald Assistant Costume Designer
Angelina P. Cameron Hair Department Head
Pierce Austin Hairstylist
Katalin Lippay Key Hair Stylist
Leah Ehman Makeup Artist
Stan Edmonds Makeup Department Head
Bill Terezakis Prosthetic Supervisor
Summer Eves Seamstress
Tamaryn Lang Set Costumer
Tim Dagley Set Dressing Artist
Buck Sanders Additional Music
Tor Baxter Carpenter
Greg Butler CG Supervisor
Bob Bedard Chef
Violet Barisoff Craft Service
John Andrew Berton Jr. Digital Effects Supervisor
Lawrence Albright Driver
Allison Beda Loader
Harlow MacFarlane Makeup Effects
Anet Hambarsumian Post-Production Manager
Patrick Esposito Post Production Supervisor
John B. Keys Scenic Artist
Terence Chase Security
Shane Cooper Software Engineer
Mike Vézina Special Effects Coordinator
Andre Blair Stand In
Scott J. Ateah Stunt Coordinator
Bill Ryder Systems Administrators & Support
Jill Allanson Telecine Colorist
Robert Buxton Transportation Captain
Shawn Henter Transportation Co-Captain
Rob Vreugde Transportation Coordinator
Barbara Kelly Unit Production Manager
Toni Atterbury Unit Publicist
George Collins Video Assist Operator
Jeff Beattie Visual Effects Editor
Stephanie Kate Mitchell Script Coordinator
Shelley Crawford Script Supervisor
Jim Passon Color Timer
Phil Greig Digital Intermediate
Liza D. Espinas First Assistant Editor
Robert Hicks Best Boy Electric
Cliff Cenerini Electrician
John Adams Gaffer
Tohda Asuka Lighting Artist
Cam Esau Lighting Technician
Rod Feldmeier Rigging Gaffer
George Raymond Carter Rigging Grip
Blythe Cappello Casting Associate
Al Nolan-Cohn Location Manager
Maureen 'Mo' Crutchfield Production Accountant
Penny Rogers Production Coordinator
Mary Guilfoyle Production Manager
Eric Fox Hays Production Supervisor
Jeff MacFarlane Boom Operator
Galen Goodpaster First Assistant Sound Editor
Stu Bernstein Foley
Alex Gibson Music Editor
Erik Aadahl Sound Designer
Jay Wilkinson Sound Effects Editor
James Kusan Sound Mixer
John A. Larsen Supervising Sound Editor
Susie Kleis 3D Supervisor
Andrew R. Jones Animation Supervisor
Ted Andre Digital Compositors
Robert Boas I/O Supervisor
Jerome Platteaux Visual Development
Neacol Booth Visual Effects
Charlene Eberle Douglas Visual Effects Coordinator
Sandra Almond Visual Effects Producer
Dale Fay Visual Effects Supervisor
Valy Lungoccia Motion Capture Artist
Bill Talbott Score Engineer
Lisa Spence Digital Producer
Matt Willoughby-Price Sound
Mark N. Tompkins Painter
Susan Dawes Dialogue Editor
Michael Haight ADR Supervisor
Dan Sissons Property Master
Tim Gomillion Sound Recordist
Dave Kulczycki Dialogue Editor
Peter Cox Stunts
Chera Bailey Post Production Assistant
Evan Allen Production Assistant
Sam Harris Assistant Director
Tamar Ouziel Assistant Makeup Artist
Janice Swayze Costume Coordinator
Michelle Baines Costume Set Supervisor
Cathy Darby Costumer
Tanya Howard First Assistant Makeup Artist
Savino Peragine Tailor
Andre Brouwer Truck Costumer
Paul Barry Second Assistant Director
Tracey Poirier Second Second Assistant Director
Scott J. Ateah Second Unit Director
David R. Baron Third Assistant Director
Antonio Germinario Assistant Property Master
Milena Zdravkovic Conceptual Illustrator
G. Scott Stewart Construction Buyer
Michelle Hendriksen First Assistant Property Master
Sally Hudson Graphic Designer
Lee Campbell Set Decorating Coordinator
James Doh Storyboard Artist
Wilton Higgins Swing
Derek Casari ADR Engineer
Charleen Richards ADR Mixer
Marc Hayes ADR Recordist
Dawn Fintor Foley Artist
David Betancourt Foley Mixer
John Murray Foley Supervisor
Blake R. Cornett Second Assistant Sound
Greg Hewett Sound Assistant
Beck Carver Special Effects Assistant
Douglas W. Beard Special Effects Technician
G.G. Heitmann Demers 2D Sequence Supervisor
Tom Core Visual Effects Production Assistant
Ryan Stafford Visual Effects Production Manager
Christopher Gordon Stunt Double
Claire Webb Stunt Driver
J. Norman Earle Best Boy Grip
Dave Ashcroft Camera Trainee
Scott Edelstein Data Wrangler
Daryl Hartwell Dolly Grip
Christopher Walsh Libra Head Technician
Sam Jones Second Assistant Camera
Clare Burgess Animation Coordinator
William Dwelly Animation Technical Director
Elisabeth Arko Senior Animator
James McKenzie Moore Casting Assistant
Billy DaMota Casting Consultant
Errin Lally Casting Coordinator
Neil Travis Additional Editing
Alexander Garcia Assistant Editor
Matt Villa Associate Editor
Skip Kimball Digital Intermediate Colorist
Gary Burritt Negative Cutter
Chris McClintock Post Production Coordinator
Jason Collier Assistant Location Manager
Dustin Bouchard Location Production Assistant
Michael Franck Aerial Coordinator
Dana Dubé Animal Coordinator
Colette Jost Assistant Accountant
Melanie Donohue Assistant Chef
Nicholas Boughen CG Artist
Jean Lapointe Compositing Lead
Sonja Burchard Compositing Supervisor
Dan Foster Digital Effects Producer
Kathy Edwards First Assistant Accountant
Danny McNair First Assistant Production Coordinator
Matt Bauer General Manager
Mick Gray Generator Operator
Jeff Swenty Head of Production
Gene Keigher Key Rigging Grip
Vincent Dela Luna Key Set Production Assistant
Jill Anderson Payroll Accountant
Darren Robertson Playback Coordinator
Lisa Turner Pre-Visualization Coordinator
Nazima Nagdee Production Assistant
Bruce Scott Production Driver
Michael Taylor Production Executive
Karam Khan Researcher
Anne Ritter Rotoscoping Artist
Spencer Hon Lui Second Assistant Production Coordinator
Larry Woodhouse Security Coordinator
Marc Marcum Story Editor
Ron Blecker Technical Advisor
Jill Armstrong Travel Coordinator
Paul Taylor First Assistant Camera






















ikwilfilmskijken © 2019