Interstellar (2014)

Avontuur, Drama, Sciencefiction
In de toekomst zijn regeringen en economieën over de hele wereld ingestort. Voedsel is schaars, NASA bestaat niet meer en de 20ste eeuw is de grote schuldige. Wanneer een mysterieus wormgat in de ruimtetijd opengaat is het aan een groep overblijvende onderzoekers van NASA om op verkenning te gaan en de mensheid hoop te bieden.

Interstellar Film Info

Score: 8.2/10 van 16959 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2014-11-05
Lengte: 170 Minuut / 2:50
Regisseur: Christopher Nolan
website: http://www.interstellarmovie.net/
Productie Studios: Legendary Entertainment, Syncopy, Lynda Obst Productions
Productie Land: United Kingdom, United States of America


Interstellar Trailer


Matthew McConaughey
als Joseph "Coop" Cooper
Jessica Chastain
als Murphy "Murph" Cooper
Anne Hathaway
als Dr. Amelia Brand
Michael Caine
als Professor John Brand
Casey Affleck
als Tom Cooper
Mackenzie Foy
als Young Murph Cooper
Timothée Chalamet
als Young Tom Cooper
Bill Irwin
als TARS (voice)
Matt Damon
als Dr. Mann
Ellen Burstyn
als Old Murph Cooper
John Lithgow
als Donald
Wes Bentley
als Dr. Doyle
Topher Grace
als Getty
David Oyelowo
als Principal
David Gyasi
als Dr. Romilly
William Devane
als NASA Board Member
Josh Stewart
als CASE (voice)
Collette Wolfe
als Ms. Kelly
Leah Cairns
als Lois Cooper
Russ Fega
als Crew Chief
Lena Georgas
als Nurse Practitioner
Jeff Hephner
als Doctor
Elyes Gabel
als Administrator
Brooke Smith
als Nurse
Liam Dickinson
als Coop
Francis X. McCarthy
als Boots
Andrew Borba
als Smith
Flora Nolan
als Girl on Truck
William Patrick Brown
als NASA Employee (uncredited)
Cici Leah Campbell
als NASA Scientist (uncredited)
Kristian Van der Heyden
als Scientist (uncredited)
Mark Casimir Dyniewicz
als NASA Inspector (uncredited)
Joseph Oliveira
als Astronaut (uncredited)
Ryan Irving
als Popcorn Seller (uncredited)
Alexander Michael Helisek
als Construction Boss (uncredited)
Benjamin Hardy
als NASA Scientist (uncredited)
Griffen Fraser
als Boy on Truck
Kendelle Elliott Art Direction
Eggert Ketilsson Art Direction
David F. Klassen Art Direction
Gary Kosko Art Direction
Josh Lusby Art Direction
Eric Sundahl Art Direction
Lee Smith Editor
Christopher Nolan Director
Lynda Obst Producer
Christopher Nolan Producer
Hoyte van Hoytema Director of Photography
Hans Zimmer Original Music Composer
Jonathan Nolan Writer
Christopher Nolan Writer
Nathan Crowley Production Design
Mary Zophres Costume Design
Emma Thomas Producer
John Papsidera Casting
Gary Fettis Set Decoration
Patricia DeHaney Hairstylist
Jose Zamora Hairstylist
Luisa Abel Makeup Department Head
Jay Wejebe Makeup Artist
Casey Grant Production Manager
Michelle Brattson Production Supervisor
Jenne Lee Art Department Coordinator
Lynda Foote Costume Supervisor
Heather Moore Costume Supervisor
P. Scott Sakamoto Camera Operator
Hans Bjerno Helicopter Camera
Melinda Sue Gordon Still Photographer
Dane Bjerno Camera Technician
Jordan Goldberg Executive Producer
Jake Myers Executive Producer
Kip Thorne Executive Producer
Thomas Tull Executive Producer
Joel Tobman Art Department Coordinator
Lauren Abiouness Assistant Art Director
Travis Witkowski Assistant Art Director
Craig Henderson Construction Coordinator
Brian Walker Construction Coordinator
Nathan Davey Greensman
Steven Hanks Greensman
Christopher Morente Greensman
Darryl Stogre Greensman
Mark Weissenfluh Leadman
Ernie Avila Set Designer
Andrew Birdzell Set Designer
Martha Johnston Set Designer
Noelle King Set Designer
Paul Sonski Set Designer
Eric Sundahl Set Designer
Sally Thornton Set Designer
Robert Woodruff Set Designer
Dan Engle Sculptor
Todd Rex Sculptor
Cuitlahuac Morales Velazquez Sculptor
Alyson Dee Moore Foley
John Roesch Foley
Ken J. Johnson Sound Effects Editor
Michael W. Mitchell Sound Effects Editor
Jeff Sawyer Sound Effects Editor
Gregg Landaker Sound Re-Recording Mixer
Gary Rizzo Sound Re-Recording Mixer
Andrew Bock First Assistant Sound Editor
Linda Yeaney First Assistant Sound Editor
Richard King Supervising Sound Editor
James Paradis Special Effects Coordinator
Dan Neal CG Supervisor
Eugénie von Tunzelmann CG Supervisor
Fabio Zangla Sequence Supervisor
Seth Dubieniec Sequence Supervisor
Evan Clover Animation
Trystan James Animation
Andrew McEvoy Animation
Tom Barrett Visual Effects Editor
Lai Lok Chau Animation
Dorian Knapp Animation
Gábor Kiss Animation
Crystal Hadcroft Visual Effects Editor
Steve Miller Visual Effects Editor
Ann Podlozny Visual Effects Producer
Graeme Puttock Visual Effects Producer
Jenny Basen Visual Effects Producer
Harrison Goldstein Visual Effects Producer
Andrew Lockley Visual Effects Supervisor
George Cottle Stunt Coordinator
Harold Skinner Gaffer
Martin Keough Gaffer
Sean Oxenbury Rigging Gaffer
Mark Avery Set Costumer
Leigh Bell Set Costumer
Tom Cummins Set Costumer
Sahar Halabi Set Costumer
Kelly Porter Set Costumer
Eric A. Lewy First Assistant Editor
Alex Gibson Music Editor
Ryan Rubin Music Editor
Denny Caira Transportation Coordinator
Bruce L. Brownstein Location Manager
Mandi Dillin Location Manager
Rick Lipton Dialect Coach
Mark Scoon Executive In Charge Of Production
Deanna Brigidi Casting Associate
Frank Reina Production Office Assistant
Donald Likovich Assistant Editor
Dixie Webster Casting
Paul Healy Set Decoration
Dean Wolcott Supervising Art Director
Andrew Kinney Orchestrator
Bruce Fowler Orchestrator
David E. Hall Post Production Supervisor
Mato Color Timer
Kevin Kaska Orchestrator
R.J. Kizer Dialogue Editor
Hugo Weng Dialogue Editor
Ritchie Kremer Property Master
Scott Wesley Ross Visual Effects Assistant Editor
Jenny Basen Line Producer
Harrison Goldstein Line Producer
Graeme Puttock Line Producer
Jill Christensen Coordinating Producer
Kim Goddard-Rains Coordinating Producer
Inga Bjork Solnes Coordinating Producer
Debbie Schwab Supervising Producer
Agata Maliauka Art Direction
Helen Kozora Set Decoration
Kevin Abercrombie Stunts
Dan Brown Stunts
Laura Lee Connery Stunt Coordinator
Steve DeCastro Stunts
Edward A. Duran Stunts
Mark Fichera Stunts
Marie Fink Stunts
Greg Harris Stunts
Terry Jackson Stunts
Jess King Stunts
Michael Li Stunts
Sean Morrissey Stunts
Mark Norby Stunts
Diz Sharpe Stunts
Aaron Toney Stunts
Frank Torres Stunts
Alicia Vela-Bailey Stunts
Scott R. Fisher Special Effects Supervisor
Michael Benton Adler Thanks
Ken Burns Thanks
Dayton Duncan Thanks
Albert Nolasco Thanks
Kzar Torres Thanks
Allissoon Lockhart Additional Production Assistant
Dillon Neaman Additional Second Assistant Director
Kimberly Lennox Costumer
Emily Kwong Art Department Coordinator
Anthea Strangis Assistant Accountant
Jill Hahn Assistant Accountant
Linda Griffis Assistant Accountant
Edward V. Pannozzo Assistant Accountant
Lisa Kisner Assistant Accountant
Pamela DesVigne Assistant Accountant
Brenda McClellan Assistant Accountant
Stefani Rockwell Assistant Accountant
Vicki Platero Assistant Accountant
Brian Mussetter Assistant Camera
Jackson Yu Assistant Editor
Paula Suhy Assistant Editor
William Fletcher Assistant Editor
Justin Harrold Assistant Location Manager
Lori Russell Assistant Location Manager
Michael Glaser Assistant Location Manager
Jorge Luis Alvarezzo Assistant Location Manager
Silja Hauksdуttir Assistant Location Manager
Marjorie Rudick Assistant Production Coordinator
Curtis Corbitt Assistant Property Master
Kelly Wills Assistant Property Master
Olafur Jуnasson Assistant Property Master
Evan Godfrey Executive Producer's Assistant
John Lee Associate Editor
Shannon Deats Best Boy Grip
Kelly Mitchell Camera Production Assistant
John Thellend Carpenter
Keith Church Catering
Erlingur Orn Karlsson Catering
Gudmundur Kokkur Catering
Nathaniel West Concept Artist
Steve Burg Concept Artist
Darrel D. Bricker Construction Foreman
Dawna Hammond Construction Foreman
Charlie Campbell Construction Foreman
Jim Bruder Construction Foreman
Jody Schoffner Costumer
Laura Wong Costumer
Lauren Pratto Costumer
Leticia Sandoval Costumer
Maureen O'Heron Costumer
Sophia Coronado Costumer
Maria K.M. Sundeen Costumer
Laura Bagano Craft Service
Avar Johannsson Dolly Grip
Peter Clemence Dolly Grip
Ryan Monro Dolly Grip
Tim Milligan Dolly Grip
George Santo Pietro Dolly Grip
Cammie Caira Driver
Kevin Caira Driver
Richard Maginnis Driver
Bruce Toy Driver
C.J. Hannis Driver
Andrew Thom Electrician
Jerardo Gomez Electrician
Paul Postal Electrician
Steven D. Castaneda Electrician
Thorir G. Agustsson Electrician
Sean Ricigliano Epk Camera Operator
Jonathan Clark Loader
Adriene Wyse Loader
Jan Gillan First Assistant Accountant
Nolan B. Medrano First Assistant Accountant
Jennifer Omoth First Assistant Accountant
Lena Schmigalla First Assistant Accountant
Gregory Irwin First Assistant "A" Camera
Philip Shanahan First Assistant "B" Camera
Doug Lavender First Assistant Camera
Nilo Otero First Assistant Director
Laura Rindner First Assistant Editor
Phillis Lehmer Graphic Designer
Brandon Flohr Grip
Chris Cotterman Grip
Don Telles Grip
Donald Jones Grip
Erica Thurlow Grip
Erik F. Hill Grip
Hallgrimur Oddsson Grip
James Viera Grip
Jeffrey A. Johnson Grip
Justin Moran-Duquette Grip
Nick Liampetchakul Grip
Robert Ikeda Grip
Sean Frohardt Grip
Wilson Weaver Grip
Alex Kuchera Grip
Helgi G. Thoroddsen Grip
Deborah Kliewer Hairstylist
Craig Hosking Pilot
David Paris Pilot
Linda Benavente-Notaro Key Costumer
Robin Borman-Wizan Key Costumer
Stacia Lang Key Costumer
Atli Thor Key Grip
Herb Ault Key Grip
John Kuchera Key Grip
John Isaacs Key Hair Stylist
Oscar Gomez Key Rigging Grip
Mike Larrabee Lead Painter
Raff Sarabia Lead Painter
Amelia Doescher Lighting Technician
Egill Antonsson Lighting Technician
Francis Padilla Lighting Technician
Ingvar Stefбnsson Lighting Technician
Joshua Whitford Lighting Technician
Landin Walsh Lighting Technician
Stefan Wilking Lighting Technician
Vincent Varga Lighting Technician
Dustin Gardner Lighting Technician
Árni Björn Helgason Line Producer
Keomanee Vilaythong Location Manager
Fridrik Ásmundsson Location Manager
Tammy Fox Makeup Artist
Kentaro Yano Prosthetics
Kentaro Yano Makeup Artist
Pearl Louie Makeup Artist
Adam Mull Modeling
Gregory Jein Modeling
Adam Gelbart Modeling
Andrea Ficele Negative Cutter
Jim Hall Negative Cutter
Mo Henry Negative Cutter
Todd Baillere Negative Cutter
Tom Callinicos On Set Dresser
Steven Kajorinne On Set Dresser
Jeremy Turley Painter
Chauntel Swann Painter
Bobbie Shay Post Production Assistant
Jeremy Gladen Post Production Assistant
Katrina Carrasco Post Production Assistant
Christian Feldhaus Production Accountant
Gene Strange Production Accountant
Alex Solano Production Assistant
Brandon Stewart Production Assistant
Chris Raby Production Assistant
Emily Hoang Production Assistant
Ron Landry Production Assistant
Ashley MacMillan Production Assistant
Mark Laws Production Assistant
Sarah Jane Trohimchuck Production Assistant
Stephen Kievit Production Assistant
Zach Clossin Production Assistant
Finnur Karlsson Production Assistant
Metusalem Bjornsson Production Assistant
Heidrun T. Haralsdottir Production Assistant
Sigridur Sigga Marrow Production Assistant
Helen Medrano Production Controller
Karla Torres Production Coordinator
Sonny Nguyen Prop Maker
Ken Wills Property Master
Brent Heyning Props
John R. Manocchia Rigging Gaffer
Bernie Hagadorn Rigging Grip
Chris Duffy Rigging Grip
Don Domino Rigging Grip
Hugh McCallum Rigging Grip
Jeff Therieau Rigging Grip
Jonathan Gomez Rigging Grip
Jose F. Barrios Rigging Grip
Matt Almas Rigging Grip
Craig Abele Sculptor
Duncan Crawford Sculptor
Richard S. Wilson Second Assistant Accountant
Tulio Duenas Second Assistant "A" Camera
Dan Schroer Second Assistant "B" Camera
Brandon Lambdin Second Assistant Director
Gary Hawes Second Assistant Director
Gregory J. Pawlik Jr. Second Second Assistant Director
Valgeir Gunnlaugsson Second Second Assistant Director
Edwin Amell Security Coordinator
Mary Hyde-Kerr Set Costumer
Jack Crowells Set Dresser
Mark Blaydes Set Medic
Kevin A. Canamar Set Medic
George Williams III Set Production Assistant
Gianna Isabella Set Production Assistant
Hrefna Hagalin Set Production Assistant
Jana Maria Gudmundsdottir Set Production Assistant
Kate Hennessy Set Production Assistant
Mitchell Kelly Set Production Assistant
Lindsey Fredieu Set Production Assistant
Olivia McCallum Set Production Assistant
Spencer Taylor Set Production Assistant
Thorunn Gudlaugsdottir Set Production Assistant
Scott Corban Sikma Set Production Assistant
Amanda Paller Special Effects
Dom Smart Special Effects
Don Dolan Special Effects
Gary Paller Special Effects
Rodney Dolan Special Effects
Todd Bilawchuk Special Effects
Jeffrey Butterworth Special Effects
Stewart DePass Special Effects
Matthew J. Downey Special Effects Assistant
Arthur Clever Special Effects Technician
Darren McCormick Special Effects Technician
Francis J. Ayre Jr. Special Effects Technician
Jуn Andri Guрmundsson Special Effects Technician
Mark Stanton Special Effects Technician
Michael Rifkin Special Effects Technician
Neil Garland Special Effects Technician
Robin Reilly Special Effects Technician
Ronald Epstein Special Effects Technician
Ryan Arndt Special Effects Technician
Scott Roark Special Effects Technician
Terry Hambleton Special Effects Technician
David Jonasson Special Effects Technician
Robert L. Slater Special Effects Technician
David B. Clark Standby Painter
Michelle Faye Still Photographer
Marsha Ivins Technical Advisor
Jason Z. Kemp Third Assistant Director
Megan Shank Third Assistant Director
Steinarr Logi Nesheim Transportation Captain
Tyler Miller Transportation Captain
Robert J. Morton Transportation Captain
Clyde R. Maliauka Transportation Coordinator
Grant McPhee Transportation Coordinator
Birna Paulina Einarsdóttir Unit Production Manager
Daniel M. Stillman Unit Production Manager
Alex M. Cacciarelli Video Assist Operator
Mike Pickel Video Assist Operator
Matt Hillyer Video Assist Operator
James Carlson Additional Music
Gavin Greenaway Conductor
Richard Harvey Conductor
Czarina Russell Music Consultant
Christian Wenger Score Engineer
Mark Berrow Musician
Rachel Bolt Musician
Nicholas Bucknall Musician
Benedict Cruft Musician
Boguslav Kostecki Musician
Anna Noakes Musician
Andrew Pask Musician
Frank Ricotti Musician
Mary Scully Musician
Yasmeen Al-Mazeedi Musician
Wood Andy Musician
Steve Mair Musician
Roger Sayer Musician
David Arch Musician
Chas Smith Musician
Tom Pigott Smith Musician
Ann Marie Simpson Musician
Carl Rydlund Orchestrator
Geoff Foster Scoring Mixer
Alan Meyerson Scoring Mixer
Chuck Choi Score Engineer
Chris Craker Music Score Producer
Leland Cox Score Engineer
Jacqueline Friedberg Score Engineer
Stephanie McNally Score Engineer
Michael Babcock Additional Sound Re-Recording Mixer
Thomas J. O'Connell ADR Mixer
Michael Primmer Boom Operator
Murray Forward Boom Operator
David Lowry Animation Supervisor
Benjamin Charles Color Assistant
Sam Horgan Color Assistant
Scott R. Anderson Color Assistant
Colin P. Brown Colorist
Julia Reinhard Compositing Supervisor
Camille Paleni Compositor
Jon Chesson Compositor
Kalle Peterson Compositor
Thomas Banner Compositor
Joe Wehmeyer Data Wrangler
Garry Maddison Digital Color Timer
Alessandro Zanforlin Digital Compositor
Claudio Bassi Digital Compositor
Frank Petit Digital Compositor
Jaume Creus Digital Compositor
Jim O'Hagan Digital Compositor
Jonathan Bot Digital Compositor
Laide Agunbiade Digital Compositor
Luis Tinoco Digital Compositor
Nic Hodgkinson Digital Compositor
Olivier Ryard Digital Compositor
Sebastian Schütt Digital Compositor
Sinisa Radosavljevic Digital Compositor
Thomas R. Steiner Digital Compositor
Thomas Salama Digital Compositor
Tom Whittington Digital Compositor
Travis Porter Digital Compositor
Samual Dawes Digital Compositor
Jeffrey Jasper Digital Effects Supervisor
Blake Winder Compositing Lead
Chris Cooper Matchmove Supervisor
Simon Pynn Matchmove Supervisor
Bret Lu Matte Painter
Sullivan Richard Matte Painter
Faraz Hameed Pre-Visualization Supervisor
Katie Linahon Production Coordinator
Leah Sargent Visual Effects Coordinator
Aaron Noordally Rotoscoping Artist
Abhishek Chaturvedi Rotoscoping Artist
Andrea Chua Rotoscoping Artist
Jerrod Tan Rotoscoping Artist
Kew Lin Rotoscoping Artist
Kross Wong Rotoscoping Artist
Mary Mullan Rotoscoping Artist
Matt Cameron Rotoscoping Artist
Michael Jeff Baldemoro Rotoscoping Artist
Muhammad Hidayat Bin Isnin Rotoscoping Artist
Nicolas Millot Rotoscoping Artist
Riccardo Mascia Rotoscoping Artist
Ruiting Wang Rotoscoping Artist
Sammy Wu Rotoscoping Artist
Sim Chuan Xiong Rotoscoping Artist
Wayne Chan Rotoscoping Artist
Brandon Seifert Senior Modeller
Chris Hawthorne Senior Modeller
Adam Broderick VFX Artist
Carl Fairweather VFX Artist
David Schott VFX Artist
Eliot Speed VFX Artist
Jon Capleton VFX Artist
Kenzo Tee VFX Artist
Leigh Russell VFX Artist
Pete Polyakov VFX Artist
Robin Aristorenas VFX Artist
Joe DeWalt Brown Visual Effects
Joseph A. Zaki Visual Effects
Will Lucas Visual Effects
Jim Thibo Visual Effects Camera
Gretel Ng Visual Effects Coordinator
Katie Stetson Visual Effects Coordinator
Kirsty Davies Visual Effects Coordinator
Linda Barsotti Visual Effects Coordinator
Mariluz Noto Visual Effects Coordinator
Maximillian McNair MacEwan Visual Effects Coordinator
Monica Østbø Østgård Visual Effects Coordinator
Monifa Andrew Visual Effects Coordinator
Sze Jia Eng Visual Effects Coordinator
Timothy Trimmings Visual Effects Coordinator
Tyler Ott Visual Effects Coordinator
Mark H. Weingartner VFX Director of Photography
Tim Angulo VFX Director of Photography
Simon J. Williams Visual Effects Editor
Anne Putnam Kolbe Executive Visual Effects Producer
Kimberly Nelson LoCascio Executive Visual Effects Producer
David Sanger Visual Effects Producer
Kevin Elam Visual Effects Producer
Tien Nguyen Visual Effects Production Assistant
Allison Gardner Visual Effects Production Manager
Daniel Maund Visual Effects Technical Director
David Moraton Visual Effects Technical Director
Junaid Syed Visual Effects Technical Director
Lee Tibbetts Visual Effects Technical Director
Thomas J. Burton Visual Effects Technical Director
Tosin Akinwoye Visual Effects Technical Director
Ian Hunter Visual Effects Supervisor
Paul J. Franklin Visual Effects Supervisor






















ikwilfilmskijken © 2019