Halle Berry als Karla McCoy | |
Sage Correa als Frankie | |
Chris McGinn als Margo | |
Lew Temple als Terry | |
Jason George als David | |
Christopher Berry als The Bearded Man | |
Arron Shiver als Bill | |
Kurtis Bedford als Del | |
Dana Gourrier als Deputy Sheriff | |
Carmella Riley als Stephanie | |
Kristin McKenzie als Mother in Park | |
Ritchie Montgomery als Bugman | |
Kurt Krause als Ice Cream Store Employee | |
Lucky Johnson als Motorist | |
Michelle DeVito als Driver | |
Molly Conarro als Woman #3 | |
Malea Rose als Claire | |
Patrick Kearns als Driver | |
Erica Curtis als Nearby Woman | |
Kerry Sims als Detective | |
Andy Wagner als Dean | |
Brice Fisher als Tyler | |
Jennie Ventriss als Grandma | |
Timothy Fannon als Dad |
Lorenzo di Bonaventura | Producer |
Luis Prieto | Director |
Knate Gwaltney | Writer |
Elaine Goldsmith-Thomas | Producer |
Ruth E. Carter | Costume Design |
Nancy Nayor | Casting |
Flavio Martínez Labiano | Director of Photography |
Federico Jusid | Original Music Composer |
Mike Drake | Line Producer |
Avi Youabian | Editor |
Halle Berry | Producer |
Deanna Simmons | Set Decoration |
Robert Foster | Camera Operator |
Patty Connolly | ADR Voice Casting |
Simon Jayes | Steadicam Operator |
Annabelle MacNeal | Key Makeup Artist |
Trenton McRae | Gaffer |
V.W. Scheich | Visual Effects Producer |
Alexander B. Hill | Script Supervisor |
Liz Arnold-Hood | Lighting Technician |
Justin Wright | Lighting Technician |
Steve M. Ngo | Visual Effects Editor |
Frank J. Zito III | Art Direction |
Sergio Villegas | Gaffer |
Nick South | Music Editor |
Anthony Clementi | Visual Effects Producer |
Matthew Bramante | Visual Effects Supervisor |
Meagan Lewis | Casting |
Mark Sussman | ADR Voice Casting |
Cliff Fleming | Pilot |
Leigha K. Lindsay | Costume Coordinator |
Gresham Lochner | Visual Effects Producer |
Neely Eisenstein | Casting Associate |
Chloe Ji Yoon | Costume Illustrator |
Phil Pastuhov | Aerial Director of Photography |
Juan Miguel Azpiroz | Second Unit Director of Photography |
Michael Applebaum | Second Unit Director of Photography |
Roger Nall | Visual Effects Supervisor |
Denise Templeton | Art Department Coordinator |
Peter Iovino | Still Photographer |
Hayley Stuppel | Key Costumer |
Nicole Garcea | Script Supervisor |
Anele Onyekwere | Music Editor |
Kiya Maggio | Rigging Grip |
Joey Tufaro | Producer |
Todd Trosclair | Executive Producer |
Mike Drake | Executive Producer |
William Sadleir | Executive Producer |
Knate Gwaltney | Executive Producer |
David Dinerstein | Executive Producer |
D.J. Gugenheim | Executive Producer |
Gregory Chou | Producer |
Erik Howsam | Producer |
Doris Pfardrescher | Executive Producer |
Ara Keshishian | Executive Producer |
Jason Resnick | Executive Producer |
Jim Seibel | Executive Producer |
Bill Johnson | Executive Producer |
Sarah Webster | Production Design |
Colin Bates | Executive Producer |
Vanessa Motta | Stunt Driver |
Chuck Picerni Jr. | Stunt Driver |
Taryn Terrell | Stunts |
Deven MacNair | Stunt Double |
Aja Frary | Stunt Double |