Ben Stiller als Greg Focker | |
Robert De Niro als Jack Byrnes | |
Teri Polo als Pam Byrnes | |
Blythe Danner als Dina Byrnes | |
Nicole DeHuff als Debbie Byrnes | |
Jon Abrahams als Denny Byrnes | |
Owen Wilson als Kevin Rawley | |
James Rebhorn als Dr. Larry Banks | |
Tom McCarthy als Dr. Bob Banks | |
Phyllis George als Linda Banks | |
Kali Rocha als Flight Attendant | |
Bernie Sheredy als Norm the Interrogator | |
Judah Friedlander als Pharmacy Clerk | |
Peter Bartlett als Animal Shelter Worker | |
John Elsen als Chicago Airport Security | |
Mark Hammer als Hospital Patient | |
Amy Hohn als Ticket Agent | |
William Severs als Father O'Boyle | |
John Fiore als Kinky | |
Marilyn Dobrin als Kali Rocha | |
Marci Reid als Traveler | |
Frank Santorelli als Courier | |
Russell Hornsby als Late Night Courier | |
Patricia Cook als Little Girl | |
Cody Arens als Little Boy | |
Cole Hawkins als Little Boy | |
Spencer Breslin als Little Boy | |
Ina Rosenthal als Wedding Worker | |
Kim Rideout als Nurse | |
Kresh Novakovic als Airport Policeman | |
John Joseph Gallagher als Cop | |
G. A. Aguilar als Cop | |
Lynn Ann Castle als Security Guard |
Jon Poll | Editor |
Greg Hayden | Editor |
John Hamburg | Screenplay |
Ellen Chenoweth | Casting |
Jay Roach | Director |
Jim Herzfeld | Screenplay |
Peter James | Director of Photography |
Karin Wiesel | Set Decoration |
John Kasarda | Art Direction |
Rusty Smith | Production Design |
Daniel Orlandi | Costume Supervisor |
Greg Glienna | Associate Producer |
Jay Roach | Producer |
Robert De Niro | Producer |
Jim Vincent | Associate Producer |
Jane Rosenthal | Producer |
Nancy Tenenbaum | Producer |
Shauna Robertson | Co-Producer |
Amy Sayres | Co-Producer |
Randy Newman | Original Music Composer |
G. A. Aguilar | Stunt Coordinator |
Randall Poster | Music Supervisor |
Emo Philips | Associate Producer |
Steven E. Lawler | Construction Foreman |
Daniel Geary | Carpenter |
James Morioka | Assistant Sound Editor |
David D. Johnson | Visual Effects Supervisor |
J.C. Brotherhood | Special Effects Coordinator |
Hyun-joo Kim | Assistant Art Director |
William Riley | Scenic Artist |
John Glaser | Assistant Costume Designer |
Kevin Du Toit | Post Production Assistant |
Edmund Nardone | Projection |
Jeff Flach | Location Manager |
Lenny Vullo | Production Manager |
Ken Nelson | Construction Coordinator |
Solange Monnier | Craft Service |
Joe DeAngelis | Sound Recordist |
Steven Blaho | Rigging Grip |
Susie Farris | Casting Associate |
Julie Arenal | Choreographer |
Bruno Coon | Music Editor |
Tod A. Maitland | Sound Mixer |
George H. Anderson | Supervising Sound Editor |
Brett Botula | Location Scout |
Kate Kelly | Production Coordinator |
Cynthia Bauer | Set Production Assistant |
Edward O'Donnell | Transportation Captain |
Bobby Mancuso | First Assistant Camera |
Victor DeNicola | Hairstylist |
Lisa Rodgers | Post Production Supervisor |
Tommy Allen | Property Master |
Eva Z. Cabrera | Script Supervisor |
Dennis McNeill | Color Timer |
Tom Prate | Key Grip |
Phillip V. Caruso | Still Photographer |
Rocco Curatolo | Driver |
Bill Anagnos | Stunts |
Curtis Croeni | First Assistant Editor |
Alyson Wellins | Art Department Coordinator |
Michal Bigger | Makeup Artist |
Joseph Barry | Stand In |
Richard Cowan | Assistant Director |
John Quaglia | Key Hair Stylist |
Orin Faison | Set Medic |
Clay Liversidge | Rigging Gaffer |
Amy Safhay | Greensman |
Morris Flam | Gaffer |
Julie Kuehndorf | Publicist |
Frank Graziadei | Boom Operator |
Maurice Fitzgerald | Transportation Co-Captain |
Bill Almeida | Best Boy Electric |
William MacGhee | Electrician |
Dennis Drummond | Sound Effects Editor |
Don Davis | Orchestrator |
Jonathan Klein | Foley |
David Davenport | Costumer |
Joanna Brett | Wardrobe Supervisor |
Mark Cross | Music Consultant |
Caesar S. Carnevale | Camera Loader |
Aleta Shaffer | Art Department Production Assistant |
Kent Blocher | Assistant Editor |
Johnny Egan | Production Assistant |
Steve Ginsburg | Second Assistant Accountant |
Ronald Burke | Dolly Grip |
Jeanette Browning | ADR Recordist |
Judy Pursley | First Assistant Accountant |
Deanna Leslie | Additional Second Assistant Director |
Eric Cheripka | Assistant Property Master |
Renée Tondelli | Supervising ADR Editor |
Brian Cantaldi | Location Assistant |
Tamara Bally | Accountant |
Goro Koyama | Foley Artist |
Kenny Burke | Best Boy Grip |
Ralph G. Crowley | Generator Operator |
Ron Mellegers | Foley Recordist |
Jim Lillis | Special Effects Technician |
Carey DePalma | Assistant Location Manager |
Grant Wilfley | Extras Casting |
Marco Schnabel | Second Unit Director |
Susan Silas | Payroll Accountant |
Amy Lauritsen | Second Assistant Director |
Mike Bundlie | Graphic Designer |
Michael Cambria | Second Assistant Camera |
Gary Burritt | Negative Cutter |
Brenda Heins | Music Coordinator |
Juliet D'Annibale | Assistant Production Coordinator |
David Boulton | ADR Mixer |
Jennifer Truelove | Second Second Assistant Director |
Christopher Ferraro | Set Dresser |
Brian Byers | Other |
John Davis | Storyboard Artist |
Valentina Aulisi | Production Secretary |
Kim Drummond | Dialogue Editor |
Ron Michaels | Utility Stunts |
Peter Epstein | Stunts |
Greg Glienna | Original Film Writer |
Mary Ruth Clarke | Original Film Writer |