Zac Efron als Dave Stangle | |
Adam Devine als Mike Stangle | |
Anna Kendrick als Alice | |
Aubrey Plaza als Tatiana | |
Sam Richardson als Eric | |
Stephen Root als Burt | |
Sugar Lyn Beard als Jeanie Stangle | |
Branscombe Richmond als Kalani - BBQ Chef | |
Marc Maron als Randy | |
Jake Johnson als Ronnie | |
Kumail Nanjiani als Keanu | |
Eugene Cordero als Kai - Hotel Manager | |
Mary Holland als Becky | |
Nicole Byer als Office Nicole | |
Stephanie Allynne als Office Stephanie | |
Chloe Bridges als Apartment Chloe | |
Stephanie Faracy als Rosie | |
Alice Wetterlund als Cousin Terry | |
Lavell Crawford als Keith | |
Erik Griffin als Driver | |
Jake Szymanski als Stable Guy | |
Wendy Williams als Wendy Williams | |
Kyle Smigielski als Luke | |
Andrea Miceli als Twin Sister #1 | |
Nancy Miceli als Twin Sister #2 | |
Christina Souza als Call Girl | |
Olga Kalashnikova als Russian Call Girl | |
Ashley Hobbs als White Supremacist Girl | |
Julia Fae als Grungy Girl #1 | |
Andrea Russett als Grungy Girl #2 | |
Danielle Zalopany als Militant Girl #1 | |
Tabitha Humphrey als Militant Girl #2 | |
Bob Turton als Bob / Lauralie | |
Jennie Pierson als Office Jennie | |
Hilty Bowen als Café Hilty | |
Tanisha Long als Café Tanisha | |
Cass Buggé als Apartment Cass | |
Ayden Mayeri als Apartment Ayden | |
Liberté Chan als Local Newscaster | |
Sandra Davis als Sandra | |
Jessika Van als Jessika the Girl in Street | |
Don Pomes als Grandpa Stangle | |
Sally Jackson als Grandma Stangle | |
Rory Hart als Frat Dude | |
Katherine Klosterman als Anniversary Montage Girl | |
Michael C. Price als Father Mike | |
Paula Fuga als Reception Singer | |
John Cruz als Rough Rider Singer | |
Henry Kapono Ka'aihue als Rough Rider Singer | |
Brother Noland als Rough Rider Singer | |
Kimee Balmilero als Weird Girl #1 (uncredited) | |
Margo Kazaryan als Pedestrian (uncredited) |
Jeff Cardoni | Music |
Jake Szymanski | Director |
Brendan O'Brien | Writer |
Peter Chernin | Producer |
Tara Macken | Stunts |
Andrew J. Cohen | Writer |
Andrew J. Cohen | Executive Producer |
Jonathan Levine | Producer |
Nan Morales | Executive Producer |
Brendan O'Brien | Executive Producer |
David Ready | Executive Producer |
Jenno Topping | Producer |
Matthew Clark | Director of Photography |
Lee Haxall | Editor |
Jonathan Schwartz | Editor |
Katie Doyle | Casting |
Jennifer Euston | Casting |
Sheila Jaffe | Casting |
Tyler B. Robinson | Production Design |
Mark Garner | Art Direction |
Matthew Wells | Post Production Coordinator |
John Houlihan | Music Supervisor |
Debra McGuire | Costume Designer |
Jon Poll | Additional Editor |
Caleb Mikler | Assistant Art Director |
Joelle-Lyn Sarte | Art Department Coordinator |
Chris Biddle | Set Designer |
Jeff Errico | Storyboard Artist |
Chuck Potter | Set Decoration |
Christopher J. Wood | Leadman |
Julie DeRose | Set Decorating Coordinator |
Sam Sternthall | Set Dresser |
Mathias Van Wessinger | Set Dresser |
Sean Hallock | Set Dresser |
Jody Miller | "A" Camera Operator |
Tony Nagy | First Assistant "A" Camera |
Rylan Akama | Second Assistant "A" Camera |
Steve Adcock | "B" Camera Operator |
Matthew Berner | First Assistant "B" Camera |
Caleb Lucero | Second Assistant "B" Camera |
Michael Romano | Digital Imaging Technician |
Gemma La Mana | Still Photographer |
M. Ryan Traylor | Second Second Assistant Director |
Brenda Lopez | Script Supervisor |
Lily Gwyer-Miller | Post Production Supervisor |
Chris Talson | First Assistant Editor |
Ryan C. Fill | Assistant Editor |
Terry Wilson | Music Editor |
Donald Sylvester | Supervising Sound Editor |
Teri E. Dorman | Supervising Dialogue Editor |
Doug Jackson | Sound Effects Editor |
Smokey Cloud | First Assistant Sound Editor |
R.J. Kizer | ADR Editor |
Laura Graham | ADR Editor |
David Wolowic | Assistant Sound Editor |
James Bolt | Sound Re-Recording Mixer |
Andy King | Sound Re-Recording Mixer |
Willie D. Burton | Production Sound Mixer |
Douglas Shamburger | Boom Operator |
James Crawford | Gaffer |
Stephen Bacquet | Best Boy Electric |
Don Tomich | Rigging Gaffer |
Michael C. Price | Key Grip |
Kevin Kersting | Best Boy Grip |
James D. Wickman | Dolly Grip |
Don Chong | Dolly Grip |
Tuiaana Scanlan | Grip |
Keala Nakanelua | Rigging Grip |
Deborah Myles Davis | Costume Supervisor |
Megan Wiser | Key Costumer |
Charles W. Kaeo | Key Costumer |
Sheryl Smyres | Set Costumer |
Cory Ching | Set Costumer |
Dallas D. Dornan | Costumer |
Steven Stitt-Bergh | Costumer |
Linda Vollert | Costumer |
Aaron Ellis | Costumer |
Maryann Dearmore | Costumer |
Jayoung Yoon | Costumer |
Judith Y. Matsumoto | Seamstress |
Michael Tereschuk | Tailor |
Whitney James | Makeup Department Head |
Desne J. Holland | Makeup Department Head |
Claudia Pascual | Makeup Artist |
Karen Iboshi Preiser | Makeup Artist |
Laine Rykes | Makeup Artist |
Janine Rath-Thompson | Hair Department Head |
Michelle Diamantides | Key Hair Stylist |
Karen Bartek | Hairstylist |
Katy Yung | Hairstylist |
John Panzarella | Location Manager |
Leslie Thorson | Assistant Location Manager |
Ryan Hoke | Assistant Location Manager |
Travis Logan | Assistant Location Manager |
Malia Hulleman | Assistant Location Manager |
Pono Guerrero | Location Assistant |
Joshua A. Smith | Location Assistant |
Logan Wilkin | Location Assistant |
Gay Perello | Property Master |
Julie Witherington | Assistant Property Master |
Nalu Carvalho | Props |
Michelle Olivia Seamon | Casting Associate |
Jennifer Presser | Casting Associate |
Jennifer Yoo | Casting Associate |
Emer O'Callaghan | Casting Associate |
Katie Doyle | Extras Casting |
Eric Bylander | Special Effects Coordinator |
Guy Belegaud | Construction Coordinator |
Matthew Leong | Greensman |
Zoila Gomez | Production Coordinator |
Portia Fontes | Assistant Production Coordinator |
Amanda Finn | Assistant Production Coordinator |
Susannah Brengel | Production Accountant |
Sean Carville | First Assistant Accountant |
Kimberly Choi | Assistant Accountant |
Nicole Nakamoto | Assistant Accountant |
Lori M. Roberts | Payroll Accountant |
Sue Chipperton | Animal Coordinator |
Jamal Sims | Choreographer |
Michael Umble | Unit Publicist |
Dayne Ahuna | Craft Service |
John Reed | Transportation Coordinator |
Leroy Reed | Transportation Captain |
Richard Groder | Transportation Captain |
Greg Lomasney | Assistant Editor |
Jesse Johnstone | Sound Recordist |
Brian Bair | Sound Engineer |
Charleen Richards-Steeves | ADR Mixer |
David Betancourt | ADR Mixer |
David Lucarelli | ADR Recordist |
Christine Sirois | ADR Recordist |
Derek Casari | ADR Recording Engineer |
Goro Koyama | Foley Artist |
Andy Malcolm | Foley Artist |
Sandra Fox | Foley Artist |
Don White | Foley Mixer |
Jack Heeren | Foley Mixer |
Kevin Schultz | Foley Mixer |
Gary Hymes | Second Unit Director |
Lynn K. D'Angona | Second Unit First Assistant Director |
Peter Lyons Collister | Second Unit Director of Photography |
Stephen Coleman | Orchestrator |
Laura Albert | Stunts |