Monsters, Inc. (2001)

Animatie, Komedie, Familie
Monsters, Incorporated is de grootste bangmaak-fabriek ter wereld, en Sulley is één van de beste medewerkers. Het is de taak van Sulley en z'n collega's om kleine kinderen bang te maken, en vervolgens de angstkreten (die als energiebron gebruikt worden) op te vangen. Op een dag wordt er per ongeluk een kind mee teruggebracht, wat tot grote chaos leidt.

Monsters, Inc. Film Info

Score: 7.7/10 van 10504 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-11-01
Lengte: 92 Minuut / 1:32
Regisseur: Pete Docter
Schrijvers Andrew Stanton, Daniel Gerson.
website: http://movies.disney.com/monsters-inc
Productie Studios: Pixar, Walt Disney Pictures
Productie Land: United States of America

Monsters, Inc. Foto's


Monsters, Inc. Trailer


John Goodman
als James P. "Sulley" Sullivan (voice)
Billy Crystal
als Michael "Mike" Wazowski (voice)
Steve Buscemi
als Randall Boggs (voice)
James Coburn
als Henry J. Waternoose III (voice)
Jennifer Tilly
als Celia Mae (voice)
Mary Gibbs
als Mary "Boo" (voice)
Bob Peterson
als Roz (voice)
John Ratzenberger
als Yeti (voice)
Frank Oz
als Jeff Fungus (voice)
Daniel Gerson
als Needleman / Smitty (voice)
Steve Susskind
als Jerry Slugworth (voice)
Bonnie Hunt
als Ms. Flint (voice)
Jeff Pidgeon
als Thaddeus "Phlegm" Bile (voice)
Samuel Lord Black
als George Sanderson (voice)
Phil Proctor
als Charlie (voice)
Joe Ranft
als Pete "Claws" Ward (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Gino Conforti
als Additional Voices (voice)
Jennifer Darling
als Additional Voices (voice)
Patti Deutsch
als Additional Voices (voice)
Pete Docter
als Additional Voices (voice)
Bobby Edner
als Additional Voices (voice)
Ashley Edner
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Katie Scarlettr
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Keegan Farrell
als Additional Voices (voice)
Pat Fraley
als Additional Voices (voice)
Teresa Ganzel
als Additional Voices (voice)
Taylor Gifaldi
als Additional Voices (voice)
Marc John Jefferies
als Additional Voices (voice)
Joe Lala
als Additional Voices (voice)
Noah Luke
als Additional Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Danny Mann
als Additional Voices (voice)
Mona Marshall
als Additional Voices (voice)
Laraine Newman
als Additional Voices (voice)
Kay Panabaker
als Additional Voices (voice)
Bret 'Brook' Parker
als Trailer Mom (voice) (as Bret Parker)
Josh Qualtieri
als Additional Voices (voice)
Guido Quaroni
als Additional Voices (voice)
Jan Rabson
als Additional Voices (voice)
Lisa Raggio
als Additional Voices (voice)
Katherine Ringgold
als Additional Voices (voice)
Sophia Ranft
als Additional Voices (voice)
Bob Scott
als Additional Voices (voice)
Jim Thornton
als Additional Voices (voice)
Lee Unkrich
als Additional Voices (voice)
Wallace Shawn
als Rex (outtakes) (voice) (uncredited)
David Silverman
als Additional Voices (voice)
Joe Ranft
als Pete 'Claws' Ward (voice)
Darla K. Anderson Producer
John Lasseter Executive Producer
Andrew Stanton Executive Producer
Jill Culton Original Story
Jeff Pidgeon Original Story
Ralph Eggleston Original Story
Andrew Stanton Screenplay
Jim Stewart Editor
Thomas Porter Supervising Technical Director
Harley Jessup Production Design
Bob Pauley Production Design
Tia W. Kratter Art Direction
Dominique Louis Art Direction
Glenn McQueen Supervising Animator
Rich Quade Supervising Animator
Jean-Claude Kalache Lighting Supervisor
Rick Sayre Shading
Sophie Vincelette Set Dressing Supervisor
Gary Rydstrom Sound Designer
Katherine Sarafian Production Supervisor
Ruth Lambert Casting
Mary Hidalgo Casting
Jonas Rivera Art Department Manager
Bryn Imagire CG Painter
Glenn Kim CG Painter
Laura Phillips CG Painter
Paul Mica CG Painter
Jamie Frye CG Painter
Phaedra Craig CG Painter
Yvonne Herbst CG Painter
Robin Cooper CG Painter
Mark Cordell Holmes Production Artist
Jason Deamer Production Artist
Randy Berrett Production Artist
Paul Mica Production Artist
David Hong Production Artist
Gary Schultz Production Artist
Albert Lozano Production Artist
Nathaniel McLaughlin Production Artist
Glenn Kim Production Artist
Bud Thon Production Artist
Lawrence Marvit Production Artist
Jerome Ranft Sculptor
Norm DeCarlo Sculptor
Geefwee Boedoe Visual Development
Ricky Nierva Visual Development
Lou Romano Visual Development
Carter Goodrich Visual Development
Kevin Hawkes Visual Development
J. Otto Seibold Visual Development
Ralph Eggleston Visual Development
Jill Culton Visual Development
Nicolas Marlet Visual Development
Peter DeSève Visual Development
Oscar Grillo Visual Development
Bud Luckey Visual Development
Lane Smith Visual Development
Chris Ure Visual Development
Jay Ward Art Department Coordinator
Andrea Warren Art Department Coordinator
Nick Vlahos Art Department Assistant
Shawn Brennan Sequence Leads
Gregg Olsson Sequence Leads
Derek Williams Sequence Leads
Trish Carney Set Dressing Manager
Ellen Moon Lee Set Dressing Artist
Phat Phuong Set Dressing Artist
Dan Sukiennik Set Dressing Artist
Elizabeth Tobit Set Dressing Artist
David Eisenmann Set Dressing Artist
Mark Sanford Set Dressing Artist
Jessica Hutchison Set Dressing Production Assistant
Sarah Jo Helton Animation Manager
Doug Sweetland Animation Director
Scott Clark Animation Director
Kyle Balda Animation
Stephen Barnes Animation
Michael Berenstein Animation
Brett Coderre Animation
Ricardo Curtis Animation
Doug Dooley Animation
Andrew Gordon Animation
Jimmy Hayward Animation
Nancy Kato Animation
Shawn Krause Animation
Angus MacLane Animation
Alan Barillaro Animation
Bobby Beck Animation
Tim Crawfurd Animation
David DeVan Animation
Ike Feldman Animation
Stephen Gregory Animation
John Kahrs Animation
Karen Kiser Animation
Wendell Lee Animation
Daniel Mason Animation
Amy McNamara Animation
Billy Merritt Animation
James Ford Murphy Animation
Victor Navone Animation
Bobby Podesta Animation
Brett Pulliam Animation
Robert H. Russ Animation
Andrew L. Schmidt Animation
Patty Kihm Stevenson Animation
David Tart Animation
Jon Mead Animation
Dave Mullins Animation
Peter Nash Animation
Bret 'Brook' Parker Animation
Sanjay Patel Animation
Jeff Pratt Animation
Gini Cruz Santos Animation
Alan Sperling Animation
Ross Stevenson Animation
J. Warren Trezevant Animation
Michael Venturini Animation
Adam Wood Animation
Tasha Wedeen Animation
Kureha Yokoo Animation
Ron Zorman Animation
Paul Mendoza Fix Animator
Jenni Tsoi Animation Department Coordinator
Kathleen Relyea Animation Fix Coordinator
Gabrielle Siegel Animation Production Assistant
Marcia Gwendolyn Jones Editorial Manager
Ken Schretzmann Second Film Editor
Lee Unkrich Additional Editing
Katherine Ringgold Additional Editing
Torbin Xan Bullock First Assistant Editor
Luis Alvarez y Alvarez Additional Editorial Assistant
Jack Curtis Dubowsky Additional Editorial Assistant
Hoon H. Kim Editorial Coordinator
Renee Steen Editorial Production Assistant
Atsuko Yamagishi Editorial Production Assistant
Deirdre Warin Modeling
Eliot Smyrl Modeling
Brian Green Modeling
Christian Hoffman Modeling
Mark Adams Modeling
James Bancroft Modeling
Paul Aichele Modeling
Jason Bickerstaff Modeling
Andrew Schmidt Modeling
Bill Sheffler Modeling
Kim White Modeling
Christine Waggoner Modeling
Sue Maatouk-Kalache Shading
Daniel McCoy Shading
Ben Jordan Shading
Anthony A. Apodaca Shading
James Bancroft Shading
Byron Bashforth Shading
David Batte Shading
Gina Trbovich-Malewicz Shading
Mark Nielsen Lighting Manager
Janet Lucroy Directing Lighting Artist
Joyce Powell Directing Lighting Artist
Lauren Alpert Master Lighting Artist
Scott Clifford Master Lighting Artist
Kim White Master Lighting Artist
Tim Best Lighting Artist
Chad Belteau Lighting Artist
Elizabeth Gonzales-Guerra Lighting Production Assistant
Steve May Sequence Supervisor
Brad Andalman Software Team Lead
Rob Cook Software Team Lead
Bena Currin Software Team Lead
Thomas Hahn Software Team Lead
John Alex Software Engineer
Ronen Barzel Software Engineer
Tom Duff Software Engineer
Brad West Software Engineer
Ian Buono Documentation & Support
Tom Deering Documentation & Support
Perrin Cutting Camera Department Manager
Louis Rivera Camera Supervisor
Drew Rogge Machinist
Don Conway Camera Technician
David DiFrancesco Photoscience Manager
Beth Sullivan Department Administrator
Catherine Roehl Production Accountant
Tricia Andres Production Office Coordinator
Arik Ehle Production Office Assistant
Erik Forman Information Systems Manager
Paul Cichocki Post Production Supervisor
John Hazelton Projection
Courtney Bergin Post Production Assistant
Doc Kane Sound Editor
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Shannon Mills Sound Effects Editor
Jana Vance Foley
Dee Selby Sound Design Assistant
Brian Magerkurth Sound Re-Recording Mixer
Bruno Coon Music Editor
Brenda Heins Sound Editor
Robert Taylor Finance
Pete Docter Director
Michael Parks Animation
Jon Childress Farmer Set Dresser
Pete Docter Original Story
Matthew Jon Beck Casting
Bahram Hooshmand Production Coordinator
Greg Snyder Assistant Editor
Mark Yeager Assistant Editor
Robert Grahamjones Editor
Daniel Gerson Screenplay
Karen Dufilho-Rosen Co-Producer
Kori Rae Associate Producer
Randy Newman Original Music Composer
Dylan Brown Animation
Patrick Lin Animation
Bob Whitehill Visual Effects Supervisor
Nicole Paradis Grindle Simulation & Effects Artist
Tom MacDougall Music Supervisor
LeighAnna Frostad Key Hair Stylist
Tony Basso Security
Jessica Donohoe Script Coordinator
Chris DeLaGuardia Color Timer
Bruce Nachbar Production Manager
Jonathan Sacks Orchestrator
Frank Wolf Scoring Mixer
Dan Lee Visual Effects
Nils Erdmann Finance
Jeremy Lasky Layout
Chris Vallance Assistant Editor
Ethan Owen Production Coordinator
Susan Bradley Title Designer
David Silverman Co-Director
Lee Unkrich Co-Director
Mary Beth Smith Negative Cutter
Morten Folmer Nielsen ADR Editor
Lindakay Brown Foley Editor
George Doering Musician
Bud Luckey Character Designer
Bob Peterson Additional Writing
David Silverman Additional Writing
Joe Ranft Additional Writing
Robert L. Baird Additional Writing
Rhett Reese Additional Writing
Jonathan Roberts Additional Writing
Kent Brown Temp Sound Editor
Patrick Wilson Production Artist
Derek Casari Sound Engineer
Stephen Kearney Sound Effects Editor
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Karen G. Wilson Foley Editor
John Countryman Digital Intermediate
Brian Boyd Master Lighting Artist
Jenna Capozzi Simulation & Effects Production Assistant
Onny P. Carr Lighting Artist
Onny P. Carr Modeling
Lawrence D. Cutler Modeling
Lars R. Damerow Shading
Cynthia Dueltgen Modeling
Nousha Emami Chief Lighting Technician
Jay Faulkner Lighting Artist
Michael Fong Modeling
Michael Fong Simulation & Effects Production Assistant
Michael Fu Shading
Patrick Guenette Visual Effects Technical Director
Christina Haaser Lighting Artist
Thane Hawkins Lighting Artist
Daniel Herman Additional Effects Development
Cindy Hong Lighting Artist
Sangwoo Hong Modeling
Steven James Lighting Artist
Jongo Layout
Thomas Jordan Shading
Thomas Jordan Simulation & Effects Artist
Michael Kass Software Engineer
Michael Kilgore Simulation & Effects Artist
Jae Hong Kim Lighting Artist
Lisa Kim Lighting Artist
Lisa Kim Modeling
Michael R. King Lighting Artist
Michael R. King Shading
Stephen King Shading
Stephen King Modeling
Kristifir Klein Chief Lighting Technician
Sonoko Konishi Modeling
Ivo Kos Lighting Artist
Ivo Kos Modeling
Ana Lacaze Lighting Artist
Ana Lacaze Shading
Ken Lao Additional Effects Development
Michael Lorenzen Modeling
Felix Mendoza Lighting Artist
Tom Miller Shading
Tim Milliron Modeling
Josh Minor Software Engineer
Amy Moran Lighting Artist
Carmen Ngai Lighting Artist
Martin Nguyen Simulation & Effects Artist
Mirjana Nikolic Shading
Kelly O'Connell Modeling
Kelly O'Connell Lighting Artist
Eileen O'Neill Master Lighting Artist
Keith Olenick Shading
Brandon Onstott Shading
David Orecklin Simulation & Effects Production Assistant
Eben Ostby Character Modelling Supervisor
Jack Paulus Sequence Supervisor
Seth Piezas Lighting Artist
John Singh Pottebaum Modeling
Mitch Prater Shading
Guido Quaroni 3D Modeller
Joshua Reiss Modeling
Brian M. Rosen Shading
Dale Ruffolo Master Lighting Artist
Dale Ruffolo Modeling
Yun Shin Layout
Keith Stichweh Simulation & Effects Artist
Jerome Strach Systems Administrators & Support
Peter Sumanaseni Lighting Artist
Galyn Susman Simulation & Effects Production Assistant
Tim Swec Simulation & Effects Artist
Richard S.G. Thompson Simulation & Effects Artist
Allison Torres Simulation & Effects Artist
Belinda van Valkenburg CG Painter
John Warren Master Lighting Artist
Patrick Wilson Lighting Artist
Bill Wise Shading
Adam Woodbury Additional Effects Development
Elizabeth Del Sol Lighting Production Assistant
Matthew Martin Software Engineer
Jon Shlens Software Engineer
Chris DiGiovanni Animation Production Assistant
Kitt Hirasaki Software Engineer
Jesse Hollander Animation
Steven Clay Hunter Characters
Steven Clay Hunter Character Designer
Gabriel Schlumberger Layout
Adam Schnitzer Layout
Mickie McGowan ADR Voice Casting
Terry Claborn Color Timer
Jason Hudak Assistant Editor
Bill Kinder Post-Production Manager
Timothy Sorensen Post Production Supervisor
Marc Bonilla Additional Music
Tom Boyd Musician
Mark Eshelman Scoring Mixer
Isobel Griffiths Orchestrator
Jason Lloyd Scoring Mixer
Joey Newman Conductor
Charles Paley Music Editor
Andrew Page Music
James Thatcher Musician
Bruce White Musician
Don Williams Musician
Kirsten Ames Staubli Production Accountant
David Baraff Software Engineer
Jennifer Becker Systems Administrators & Support
Gabriel Benveniste Systems Administrators & Support
James Burgess Photoscience Manager
Will Csaklos Script Consultant
Douglas Epps Software Engineer
Edward Escueta Systems Administrators & Support
Kurt Fleischer Software Team Lead
Lisa Forssell Software Engineer
Grant Gatzke Systems Administrators & Support
F. Sebastian Grassia Software Engineer
Patrick Guenette Systems Administrators & Support
Bethany Jane Hanson Systems Administrators & Support
Jisup Hong Software Engineer
Ling Hsu Systems Administrators & Support
Jason 'Jayfish' Hull Systems Administrators & Support
Victoria Jaschob Layout
Michael B. Johnson Software Engineer
Tom Kim Layout
Chris King Software Engineer
Cory Knox Systems Administrators & Support
Manny Ko Software Engineer
Craig Kolb Software Engineer
David Laur Software Engineer
Michael Lorenzen Sequence Supervisor
Tim Milliron Software Engineer
Graham Moloy Production Coordinator
Gary Monheit Software Engineer
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support
David Munier Shading
Peter Nye Software Team Lead
Bob Peterson Script Supervisor
Manny Ponce Systems Administrators & Support
Josh Qualtieri Systems Administrators & Support
Guido Quaroni Sequence Supervisor
Sudeep Rangaswamy Software Engineer
Kristina Ruud Finance
Don Schreiter Software Engineer
Michael Shantzis Software Engineer
Patrick Siemer Title Graphics
Nelson Siu Systems Administrators & Support
Brian Smits Software Engineer
Heidi Stettner Software Engineer
Elle Yoko Suzuki Systems Administrators & Support
Andy Thomas Systems Administrators & Support
Jason Topolski Systems Administrators & Support
Tien Truong Software Engineer
Dirk Van Gelder Software Team Lead
Mark T. VandeWettering Software Engineer
Eric Veach Software Engineer
Christopher C. Walker Systems Administrators & Support
Jay Weiland Systems Administrators & Support
Brad Winemiller Sequence Supervisor
Andy Witkin Software Team Lead
Audrey Wong Software Engineer
Shannon Wood Script Coordinator
Wayne Wooten Software Engineer
David Yu Software Engineer
Sean C. Alvarez Production Accountant
Roger Rose Animation
Juan Peralta Sound Mix Technician
Louis Gonzales Layout
Robert Anderson Additional Set Dresser
Geefwee Boedoe Additional Storyboarding
Derek Casari ADR Engineer
Dennie Thorpe Foley Artist
Tony Eckert Foley Mixer
Ewan Johnson Layout Supervisor
Randy Newman Music Producer
Vince Caro Additional Dialogue
Keith Kolder CG Animator
Kimberly Adair Clark Human Resources
Shane M. Thomas Production Assistant
Bob Whitehill Stereoscopic Supervisor
Maxwell Brace IV Story Artist
Marcia Gwendolyn Jones Story Manager






















ikwilfilmskijken © 2019