Lana Condor als Lara Jean Song Covey | |
Noah Centineo als Peter Kavinsky | |
Jordan Fisher als John Ambrose McClaren | |
Anna Cathcart als Katherine "Kitty" Song Covey | |
John Corbett als Daniel Covey | |
Sarayu Blue als Trina Rothschild | |
Janel Parrish als Margot Song Covey | |
Ross Butler als Trevor Pike | |
Madeleine Arthur als Christine | |
Emilija Baranac als Genevieve | |
Trezzo Mahoro als Lucas James | |
Holland Taylor als Stormy | |
Kelcey Mawema als Emily | |
Julie Tao als Haven | |
Momona Tamada als Young Laura Jean | |
Christian Darrel Scott als Young John Ambrose | |
Jill Morrison als Dorothy | |
Maddie Ziegler als Pep Squad Girl | |
Jayden Chow als Haven's Twin Bro #1 | |
Ryan Zhang als Haven's Twin Bro #2 | |
Susie Lee als Eve Song Covey | |
Ae Yon Han als Grandma | |
Linda Ko als Aunt Carrie | |
James Li als Uncle Victor | |
Peter Grasso als Maitre D' | |
Jaycie Dotin als Waiter #1 | |
Al Miro als Waiter #2 | |
Jara Zeimer als OMG Girl | |
Anisha Cheema als Valentine's Girlfriend | |
Naiah Cummins als Calc Teacher | |
Nicole Jang als Acapella Group | |
Tuan Nguyen als Acapella Group | |
Joseph Lachowicz als Acapella Group | |
Umaiyahl Nageswaran als Acapella Group | |
Cole Bunch als Acapella Group | |
Adee Fletcher als Acapella Group | |
Molly Grace als Crying Girl | |
Jerry Yang als Nathan | |
Byron Noble als Mr. Bezdek | |
Seth Ranaweera als Produce Clerk | |
Gary Hetherington als Arthur | |
Elan Ross Gibson als Hilda | |
Cindy Piper als Patty | |
Irene Reynolds als Mrs. Glick | |
Winslow Holmes als Albacar | |
James Hibbard als Bud | |
Maggie Sullivun als Daisy | |
William Samples als Bert | |
Colin Foo als Morty | |
Tyler Alderman als Red Head Boy | |
Jasmine Lukuku als Mail Carrier | |
Michael Delleva als Teenage Boy | |
Claire Margaret Corlett als Teenage Girl | |
June B. Wilde als Joan (uncredited) |
Jenny Han | Novel |
Michael Fimognari | Director |
Marc Bienstock | Executive Producer |
Jenny Han | Executive Producer |
Kelsey Jackson | Co-Producer |
Susan Johnson | Executive Producer |
Matt Kaplan | Producer |
Robyn Marshall | Executive Producer |
Max Siemers | Executive Producer |
Michael Fimognari | Director of Photography |
Sofia Alvarez | Executive Producer |
Don Dunn | Executive Producer |
Shelley Zimmerman | Executive Producer |
Rebecca Glashow | Executive Producer |
Scott Levine | Executive Producer |
Aubrey Bendix | Co-Producer |
Megan Greydanus | Co-Producer |
Chris August | Production Design |
Joe Klotz | Editor |
Chris Foss | Line Producer |
Lindsay Wolfington | Music Supervisor |
Laura Webb | Music Supervisor |
Warren Fischer | Music Supervisor |
Tamara Notcutt | Casting |
J. Mills Goodloe | Screenplay |
Sofia Alvarez | Screenplay |
Lorraine Carson | Costume Design |
Joe Wong | Original Music Composer |
Tiffany Mak | Local Casting |
Tracey Nomura | Unit Production Manager |
Richard Worden | First Assistant Director |
Marijke Richman | First Assistant Director |
Lee Karlovic | Second Assistant Director |
Jodi Stecyk | Stunt Coordinator |
Louise Hradsky | Choreographer |
Ian Rozylo | Stunts |
Byron Brisco | Stunts |
Kimberly Chiang | Stunts |
Douglas Armstrong | Stunts |
Jennifer Li | Stunts |
Catherine Ircha | Art Direction |
Meghan Collins | Art Department Coordinator |
Marc Caloren | Set Designer |
Renée Read | Set Decoration |
Mohamed Hussain | Set Decorating Coordinator |
A. Blair Stevens | Assistant Set Decoration |
Robin Tilby | Set Decoration Buyer |
John Tiffen | Leadman |
Jennifer Worms | Set Dresser |
Theordore Foley | Set Dresser |
Dustin Stone | Set Dresser |
Donna Smith | Property Master |
Ashley Mendoza | Assistant Property Master |
Ryan Purcell | "A" Camera Operator |
Kevin Hall | "B" Camera Operator |
Luke Barlow | First Assistant "A" Camera |
Salomon Saade | First Assistant "B" Camera |
Paola Cernicchiaro | Second Assistant "A" Camera |
Keshia Smith | Second Assistant "B" Camera |
Aaron Olson | Digital Imaging Technician |
Jen Oberem | Script Supervisor |
Simon Bright | Production Sound Mixer |
Chris Higgins | Boom Operator |
Sean Rooney | Gaffer |
Thomas Martens | Best Boy Electric |
Jeff Hall | Rigging Gaffer |
Tony Richardson | Electrician |
David Hui | Electrician |
John Dines | Electrician |
Cameron Smith | Electrician |
Wil Parrott | Key Grip |
Martin Bailey | Best Boy Grip |
Cody Rusinko | Grip |
Lowell Richardson | Grip |
Thomas Woytkowiak | Grip |
Sanjiv Sami | Dolly Grip |
Trevor Williams | Dolly Grip |
Meg Schmon | Costume Supervisor |
Lux Petrova | Assistant Costume Designer |
Sophie Anza | Costumer |
Thea Zahorouski | Costumer |
Jordan Hintz | Costumer |
Natalie Cosco | Makeup Department Head |
Rebekah Bak | Makeup Artist |
Amber Crombach | Makeup Artist |
Jennifer Manton | Hair Department Head |
Brittin Ireland | Hairstylist |
Amy Bell | Hairstylist |
Ron Pachkowski | Production Coordinator |
Sarah Long | Assistant Production Coordinator |
Rico Mielnicki | Location Manager |
Michele Lee | Production Accountant |
Leona Atkinson | First Assistant Accountant |
Jacqueline Bradley | Payroll Accountant |
Rob Maier | Construction Coordinator |
Ron Gavin | Transportation Coordinator |
Scott Delaplace | Transportation Captain |
Crystal Braunwarth | Unit Publicist |
Bettina Strauss | Still Photographer |
Sara Brown | Extras Casting |
Heather McGowan | Casting Assistant |
Jean-Sebastien Normandeau | Third Assistant Director |
Mikael Sandgren | Music Editor |
Taylor Landesman | Assistant Editor |
Roger Cooper | Assistant Editor |
Timothy J. Feeley | Assistant Editor |
May Rogers | Music Coordinator |
Rachel Thorpe | Music Coordinator |
Lewis Goldstein | Supervising Sound Editor |
Lewis Goldstein | Sound Re-Recording Mixer |
Andrew Mastronardi | Sound Effects Editor |
Mari Matsuo | Assistant Sound Editor |
Alfred DeGrand | Dialogue Editor |
Tom Ryan | Sound Re-Recording Mixer |
Shaun Brennan | Foley Artist |
Wen Hsuan Tseng | Foley Editor |
Jerrell Suelto | ADR Mixer |
Gina Alfano | ADR Editor |
Anthony Kramer | Visual Effects Supervisor |
Alana Coddaire | Visual Effects Producer |
Jill Bogdanowicz | Colorist |
Eric Ladd | Title Designer |