Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

Avontuur, Fantasie, Actie
Jack Sparrow, de afgedankte kapitein van het beroemde spookschip The Black Pearl, wil zijn schip terug. De nieuwe kapitein, Barbossa, ontvoert Elizabeth Swann tijdens één van hun veroveringen, omdat Elizabeth de enige lijkt die er voor kan zorgen dat de vloek van Cortez, die op Barbossa en zijn crew rust, wordt opgeheven. De ware persoon die de vloek kan opheffen is echter Will Turner, die smoorverliefd is op Elizabeth. En dus schakelt Will, om Elizabeth te redden, de enige in die de thuishaven van The Black Pearl kent: Kapitein Jack Sparrow.

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Film Info

Score: 7.4/10 van 6616 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2003-07-09
Lengte: 138 Minuut / 2:18
Regisseur: Gore Verbinski
Schrijvers Ted Elliott, Terry Rossio.
Productie Studios: Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films
Productie Land: United States of America

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Foto's


Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Trailer


Johnny Depp
als Captain Jack Sparrow
Geoffrey Rush
als Captain Hector Barbossa
Orlando Bloom
als Will Turner
Keira Knightley
als Elizabeth Swann
Jack Davenport
als Commodore James Norrington
Jonathan Pryce
als Governor Weatherby Swann
Kevin McNally
als Joshamee Gibbs
Zoe Saldana
als Anamaria
Lee Arenberg
als Pintel
Mackenzie Crook
als Ragetti
Damian O'Hare
als Lieutenant Gillette
Treva Etienne
als Koehler
Michael Berry Jr.
als Twigg
David Bailie
als Cotton
Christopher S. Capp
als Cotton's Parrot (voice)
Martin Klebba
als Marty
Isaac C. Singleton Jr.
als Bo'sun
Giles New
als Murtogg
Angus Barnett
als Mullroy
Greg Ellis
als Lieutenant Theodore Groves
Guy Siner
als Harbormaster
Ralph P. Martin
als Mr. Brown
Paula J. Newman
als Estrella
Paul Keith
als Butler
Dylan Smith
als Young Will
Lucinda Dryzek
als Young Elizabeth
Lauren Maher
als Scarlett
Vanessa Branch
als Giselle
Luke de Woolfson
als Frightened Sailor
Michael Sean Tighe
als Seedy Looking Prisoner
Dustin Seavey
als Sentry
Christian Martin
als Steersman
Trevor Goddard
als Grapple
Vince Lozano
als Jacoby
Matthew Bowyer
als Sailor / Edinburgh
Brye Cooper
als Mallot
Ben Wilson
als Seedy Prisoner #2
Antonio Valentino
als Seedy Prisoner #3
Mike Babcock
als Seedy Prisoner #4
Owen Finnegan
als Town Clerk
Ian McIntyre
als Sailor
Israel Aduramo
als Crippled Man
Sam Roberts
als Crying Boy
Ben Roberts
als Crying Boy
Félix Castro
als Moises: Jack's Crew
Mike Haberecht
als Kursar: Jack's Crew
Rudolph McCollum
als Matelot: Jack's Crew
Gerard J. Reyes
als Tearlach: Jack's Crew (as Gerard Reyes)
M. Scott Shields
als Duncan: Jack's Crew
Christopher Sullivan
als Ladbroc: Jack's Crew (as Chris 'Sully' Sullivan)
Craig Thomson
als Crimp: Jack's Crew
Fred Toft
als Quartetto: Jack's Crew
Jerry Gauny
als Ketchum: Barbossa's Crew
Maxie J. Santillan Jr.
als Maximo: Barbossa's Crew
Michael Earl Lane
als Monk: Barbossa's Crew (as Michael Lane)
David Patykewich
als Clubba: Barbossa's Crew
Tommy Schooler
als Scarus: Barbossa's Crew
Finneus Egan
als Scratch: Barbossa's Crew
D.P. FitzGerald
als Weatherby: Barbossa's Crew
Tobias McKinney
als Dog Ear: Barbossa's Crew
Michael A. Thompson
als Simbakka: Barbossa's Crew
Michael W. Williams
als Hawksmoor: Barbossa's Crew
Jose Zelaya
als Katracho: Barbossa's Crew
Don LaDaga
als Nipperkin: Barbossa's Crew
LeJon
als Lejon
Gregory Alosio
als Pirate (uncredited)
Jordi Caballero
als Pirate (uncredited)
Paul Gagné
als Sailor (uncredited)
Joe Grisaffi
als Marine (uncredited)
James McAuley
als Barbossa's Crew (uncredited)
Dariusz Wolski Director of Photography
Klaus Badelt Original Music Composer
Gore Verbinski Director
Jerry Bruckheimer Producer
Brian Morris Production Design
Ted Elliott Screenstory
Terry Rossio Screenstory
Stuart Beattie Screenstory
Jay Wolpert Screenstory
Jennifer Alessi Casting
Ronna Kress Casting
Stephen E. Rivkin Editor
Arthur Schmidt Editor
Craig Wood Editor
Ted Elliott Screenplay
Terry Rossio Screenplay
Ve Neill Makeup Department Head
Penny Rose Costume Design
Tom Waite Stunts
Derek R. Hill Art Direction
Michael Powels Art Direction
Cedric Nicolas-Troyan Visual Effects
Paul Deason Executive Producer
Bruce Hendricks Executive Producer
Chad Oman Executive Producer
Pat Sandston Associate Producer
Mike Stenson Executive Producer
James E. Tocci Art Direction
Donald B. Woodruff Art Direction
Larry Dias Set Decoration
Carla S. Nemec Art Department Coordinator
Robert A. Blackburn Construction Coordinator
Stephen Howard Construction Foreman
Craig B. Ayers Sr. Greensman
P. Scott Bailey Leadman
Alan James Painter
Darek Gogol Production Illustrator
Gene Darnell Set Designer
Patrick Loungway Additional Photography
Chris Haarhoff Camera Operator
Jeff Sturgill Camera Technician
Dennis Rogers First Assistant Camera
Andy Bertelson Grip
David B. Nowell Helicopter Camera
David Luckenbach Steadicam Operator
Elliott Marks Still Photographer
Peter Manno Underwater Camera
Alexa M. Stone Assistant Costume Designer
Martin Samuel Hair Designer
Susan Carol Schwary Hairstylist
Jane Aull Makeup Artist
Toby Bronson Set Costumer
G. Roger Abell Set Dressing Artist
Bob Kretschmer Wigmaker
Slamm Andrews Additional Music
Harry Lu Armorer
Mick Simpson Carpenter
JoAnn Fregalette Jansen Choreographer
Lea Anderson Craft Service
Barbara Berkery Dialect Coach
Gregory D. Liegey Digital Effects Supervisor
Steve De Leon Driver
Mark Connelly Loader
Dylan Quirt Post Production Assistant
Tami Goldman Post Production Supervisor
Michael Betz Production Office Assistant
Fred Apolito Propmaker
Charles Stewart Property Master
Michael Denering Scenic Artist
Bruce Hendricks Second Unit Cinematographer
Neil Herzinger Sequence Supervisor
Jason Inman Set Medic
Heather Anderson Set Production Assistant
Ryan Kautzman Software Engineer
Erik Flockoi Sound Recordist
Terry D. Frazee Special Effects Coordinator
George Marshall Ruge Stunt Coordinator
Dave Robling Transportation Coordinator
Paul Deason Unit Production Manager
Gabriela Gutentag Unit Publicist
Tony Angelotti Utility Stunts
David Goldsmith Video Assist Operator
Bryan Park Visual Effects Editor
Gary Romolo Fiorelli Assistant Director
Bob Kaiser Color Timer
Ulrika Akander Dialogue Editor
Evan Edelist Digital Intermediate
Kindra Marra First Assistant Editor
Jarek Gorczycki Best Boy Electric
Sophie Shellenberger Electrician
Rafael E. Sánchez Gaffer
Carlos Baker Lighting Technician
Roger Meilink Rigging Gaffer
David González Rigging Grip
Kristin Dehnert Location Manager
Maryjane Layani Production Accountant
Zoila Gomez Production Coordinator
Thomas Hayslip Production Supervisor
David Bullock Researcher
Jessica Gallavan ADR & Dubbing
Jo Mion First Assistant Sound Editor
James Ashwill Foley
Kenneth Karman Music Editor
Bob Badami Music Supervisor
Robert Elhai Orchestrator
Lee Orloff Production Sound Mixer
Malcolm Luker Scoring Mixer
Christopher Boyes Sound Designer
Ken Fischer Sound Effects Editor
Larry Scharf Sound Mixer
David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
Christopher Boyes Supervising Sound Editor
Maria Goodale 3D Supervisor
Hal T. Hickel Animation Supervisor
Mark 'Crash' McCreery Creature Design
Al Bailey Digital Compositors
Geoff Heron Pyrotechnic Supervisor
Miles Teves Visual Development
Yuichiro Yamashita Visual Effects
Paula Nederman Visual Effects Coordinator
Kim Boyle Visual Effects Producer
Alex Frisch Visual Effects Supervisor
Darrin Denlinger Storyboard
Maxine Brooks Studio Teachers
Valance Eisleben Editorial Services
George Fisher Stunts
David Holmes Boom Operator
John Ross Stunts