Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

Avontuur, Fantasie, Actie
Jack Sparrow, de afgedankte kapitein van het beroemde spookschip The Black Pearl, wil zijn schip terug. De nieuwe kapitein, Barbossa, ontvoert Elizabeth Swann tijdens één van hun veroveringen, omdat Elizabeth de enige lijkt die er voor kan zorgen dat de vloek van Cortez, die op Barbossa en zijn crew rust, wordt opgeheven. De ware persoon die de vloek kan opheffen is echter Will Turner, die smoorverliefd is op Elizabeth. En dus schakelt Will, om Elizabeth te redden, de enige in die de thuishaven van The Black Pearl kent: Kapitein Jack Sparrow.

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Film Info

Score: 7.5/10 van 7253 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2003-07-09
Lengte: 138 Minuut / 2:18
Regisseur: Gore Verbinski
Schrijvers Ted Elliott, Terry Rossio.
Productie Studios: Walt Disney Pictures, Jerry Bruckheimer Films
Productie Land: United States of America

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Foto's


Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl Trailer


Johnny Depp
als Captain Jack Sparrow
Geoffrey Rush
als Captain Hector Barbossa
Orlando Bloom
als Will Turner
Keira Knightley
als Elizabeth Swann
Jack Davenport
als Commodore James Norrington
Jonathan Pryce
als Governor Weatherby Swann
Kevin McNally
als Joshamee Gibbs
Zoe Saldana
als Anamaria
Lee Arenberg
als Pintel
Mackenzie Crook
als Ragetti
Damian O'Hare
als Lieutenant Gillette
Treva Etienne
als Koehler
Michael Berry Jr.
als Twigg
David Bailie
als Cotton
Christopher S. Capp
als Cotton's Parrot (voice)
Martin Klebba
als Marty
Isaac C. Singleton Jr.
als Bo'sun
Giles New
als Murtogg
Angus Barnett
als Mullroy
Greg Ellis
als Lieutenant Theodore Groves
Guy Siner
als Harbormaster
Ralph P. Martin
als Mr. Brown
Paula J. Newman
als Estrella
Paul Keith
als Butler
Dylan Smith
als Young Will
Lucinda Dryzek
als Young Elizabeth
Lauren Maher
als Scarlett
Vanessa Branch
als Giselle
Luke de Woolfson
als Frightened Sailor
Michael Sean Tighe
als Seedy Looking Prisoner
Dustin Seavey
als Sentry
Christian Martin
als Steersman
Trevor Goddard
als Grapple
Vince Lozano
als Jacoby
Matthew Bowyer
als Sailor / Edinburgh
Brye Cooper
als Mallot
Ben Wilson
als Seedy Prisoner #2
Antonio Valentino
als Seedy Prisoner #3
Mike Babcock
als Seedy Prisoner #4
Owen Finnegan
als Town Clerk
Ian McIntyre
als Sailor
Israel Aduramo
als Crippled Man
Sam Roberts
als Crying Boy
Ben Roberts
als Crying Boy
Félix Castro
als Moises: Jack's Crew
Mike Haberecht
als Kursar: Jack's Crew
Rudolph McCollum
als Matelot: Jack's Crew
Gerard J. Reyes
als Tearlach: Jack's Crew (as Gerard Reyes)
M. Scott Shields
als Duncan: Jack's Crew
Christopher Sullivan
als Ladbroc: Jack's Crew (as Chris 'Sully' Sullivan)
Craig Thomson
als Crimp: Jack's Crew
Fred Toft
als Quartetto: Jack's Crew
Jerry Gauny
als Ketchum: Barbossa's Crew
Maxie J. Santillan Jr.
als Maximo: Barbossa's Crew
Michael Earl Lane
als Monk: Barbossa's Crew (as Michael Lane)
David Patykewich
als Clubba: Barbossa's Crew
Tommy Schooler
als Scarus: Barbossa's Crew
Finneus Egan
als Scratch: Barbossa's Crew
D.P. FitzGerald
als Weatherby: Barbossa's Crew
Tobias McKinney
als Dog Ear: Barbossa's Crew
Michael A. Thompson
als Simbakka: Barbossa's Crew
Michael W. Williams
als Hawksmoor: Barbossa's Crew
Jose Zelaya
als Katracho: Barbossa's Crew
Don LaDaga
als Nipperkin: Barbossa's Crew
LeJon
als Lejon
Gregory Alosio
als Pirate (uncredited)
Jordi Caballero
als Pirate (uncredited)
Paul Gagné
als Sailor (uncredited)
Joe Grisaffi
als Marine (uncredited)
James McAuley
als Barbossa's Crew (uncredited)
Arthur Schmidt Editor
Dariusz Wolski Director of Photography
Klaus Badelt Original Music Composer
Gore Verbinski Director
Jerry Bruckheimer Producer
Ted Elliott Screenplay
Ted Elliott Screenstory
Terry Rossio Screenplay
Terry Rossio Screenstory
Stuart Beattie Screenstory
Jay Wolpert Screenstory
Brian Morris Production Design
Jennifer Alessi Casting
Ronna Kress Casting
Stephen E. Rivkin Editor
Craig Wood Editor
Bruce Hendricks Executive Producer
Bruce Hendricks Second Unit Cinematographer
Mike Stenson Executive Producer
Chad Oman Executive Producer
Peter Kohn First Assistant Director
Pat Sandston Associate Producer
Christopher Boyes Sound Designer
Christopher Boyes Supervising Sound Editor
Donald B. Woodruff Art Direction
Penny Rose Costume Design
Bob Badami Music Supervisor
Al Bailey Digital Compositors
James E. Tocci Art Direction
Barbara Berkery Dialect Coach
Derek R. Hill Art Direction
Patrick Loungway Additional Photography
Terry D. Frazee Special Effects Coordinator
Larry Dias Set Decoration
Dennis Rogers First Assistant Camera
Bart Hendrickson Music Programmer
Joel Harlow Key Makeup Artist
JoAnn Fregalette Jansen Choreographer
Rafael E. Sánchez Gaffer
P. Scott Bailey Leadman
Charles Stewart Property Master
Barbara Harris ADR Voice Casting
Ve Neill Makeup Department Head
Mark Meyers Dolly Grip
Kindra Marra First Assistant Editor
Paul Deason Executive Producer
Paul Deason Unit Production Manager
Mark 'Crash' McCreery Creature Design
Ken Crouch Wardrobe Supervisor
Ed Arenas Local Casting
Tom Waite Stunts
David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
David Luckenbach Steadicam Operator
Toby Bronson Set Costumer
Slamm Andrews Additional Music
Kenneth Karman Music Editor
Gregory D. Liegey Digital Effects Supervisor
Dave Robling Transportation Coordinator
Gabriela Gutentag Unit Publicist
Chris Haarhoff Camera Operator
Ken Fischer Sound Effects Editor
David B. Nowell Aerial Director of Photography
Robert A. Blackburn Construction Coordinator
Peter Manno Underwater Camera
Miles Teves Visual Development
Jessica Gallavan ADR Supervisor
Kim Boyle Visual Effects Producer
Lisa J. Levine ADR Editor
Valance Eisleben Editorial Services
Carla S. Nemec Art Department Coordinator
Ulrika Akander Dialogue Editor
Kristin Dehnert Location Manager
Gene Darnell Set Designer
Teri E. Dorman Supervising Dialogue Editor
Thomas Hayslip Production Supervisor
Elliott Marks Still Photographer
Craig B. Ayers Sr. Greensman
Hal T. Hickel Animation Supervisor
Roger Meilink Rigging Gaffer
Maxine Brooks Studio Teachers
Monica Frommholz Set Decorating Coordinator
Cedric Nicolas-Troyan Visual Effects
Darek Gogol Production Illustrator
Christopher Brooks Supervising Music Editor
Robert Elhai Orchestrator
Martin Samuel Hair Designer
Geoff Heron Pyrotechnic Supervisor
Susan Carol Schwary Hairstylist
Brian Sipe Makeup Supervisor
Bryan Park Visual Effects Editor
Robert Mazaraki Assistant Production Coordinator
Bob Kretschmer Wigmaker
Lee Orloff Production Sound Mixer
Bob Kaiser Color Timer
Dylan Quirt Post Production Assistant
James Ashwill Foley
Jane Aull Makeup Artist
Malcolm Luker Scoring Mixer
Tami Goldman Post Production Supervisor
Maryjane Layani Production Accountant
Darrin Denlinger Storyboard
Michael Denering Scenic Artist
Ryan Kautzman Software Engineer
Mark Connelly Loader
Sophie Shellenberger Electrician
Michael Powels Art Direction
Carlos Baker Lighting Technician
Heather Anderson Set Production Assistant
Fred Apolito Propmaker
Jason H. Snell Matchmove Supervisor
George Marshall Ruge Stunt Coordinator
Stephen Howard Construction Foreman
Alan James Painter
Jeff Sturgill Camera Technician
Andy Bertelson Grip
Alexa M. Stone Assistant Costume Designer
G. Roger Abell Set Dresser
Harry Lu Armorer
Mick Simpson Carpenter
Lea Anderson Craft Service
Steve De Leon Driver
Michael Betz Production Office Assistant
Neil Herzinger Sequence Supervisor
Jason Inman Set Medic
Erik Flockoi Sound Recordist
Tony Angelotti Utility Stunts
David Goldsmith Video Assist Operator
Gary Romolo Fiorelli Assistant Director
Evan Edelist Digital Intermediate
Jarek Gorczycki Best Boy Electric
David González Rigging Grip
Zoila Gomez Production Coordinator
David Bullock Researcher
Jo Mion Assistant Sound Editor
Larry Scharf Sound Mixer
Maria Goodale 3D Supervisor
Yuichiro Yamashita Visual Effects
Paula Nederman Visual Effects Coordinator
Alex Frisch Visual Effects Supervisor
George Fisher Stunts
Robin De Lano Casting Assistant
David Paris Pilot
Chris Armstrong CG Animator
Matthew H. O'Connor Marine Coordinator
Lee Clayton Tailor
Nick Ingman Conductor
Christine Danelski Foley Editor
Justin Blampied Title Designer
Kevin Connolly Musician
Darrell Warner Costume Illustrator
Bryan Fletchall Techno Crane Operator
David Holmes Boom Operator
Susan J. Hellmann Second Assistant Director
John Ross Stunts
Mark Harden Animal Coordinator
J. Michael Popovich Key Grip
Richard 'Rocky' Nichols Assistant Property Master
Gildardo Tobon Ager/Dyer
Mike Anderson Utility Sound
Timothy Brakensiek Creature Technical Director