Predator (1987)

Sciencefiction, Actie, Avontuur, Thriller
Dutch en zijn commando's worden in de jungle gedumpt om leden van een expeditie te gaan zoeken. De missie slaagt, maar wat ze niet weten is dat een onzichtbare jager in de bossen schuilt die menselijke prooien ontvelt en aan de bomen hangt. Al snel wordt duidelijk dat ze met een buitenaards wezen te maken hebben, dat het leuk vindt voor de sport op mensen te jagen. Maar de commando's zullen zich niet zonder gevecht laten pakken.

Predator Film Info

Score: 7.4/10 van 3627 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1987-06-12
Lengte: 107 Minuut / 1:47
Regisseur: John McTiernan
Productie Studios: Amercent Films, American Entertainment Partners L.P., Davis Entertainment, Lawrence Gordon Productions, Silver Pictures, 20th Century Fox
Productie Land: United States of America


Predator Trailer


Arnold Schwarzenegger
als Major Alan "Dutch" Schaefer
Carl Weathers
als Al Dillon
Elpidia Carrillo
als Anna Gonsalves
Bill Duke
als Mac Eliot
Richard Chaves
als Jorge "Poncho" Ramirez
Jesse Ventura
als Blain Cooper
Sonny Landham
als Billy Sole
Shane Black
als Rick Hawkins
R.G. Armstrong
als Major General Homer Phillips
Kevin Peter Hall
als Helicopter Pilot / Predator
Peter Cullen
als The Predator (voice) (uncredited)
Sven-Ole Thorsen
als Russian Officer (uncredited)
Steve Boyum
als Hostage Executed by the Russian (uncredited)
Henry Kingi
als Guerilla Soldier Blown Up in Van (uncredited)
Jack Verbois
als Guerilla Soldier Helicopter Pilot (uncredited)
John McTiernan Director
Joel Silver Producer
Lawrence Gordon Producer
Jim Thomas Author
John Thomas Author
Donald McAlpine Director of Photography
Alan Silvestri Original Music Composer
John Vallone Production Design
Jackie Burch Casting
Mark Helfrich Editor
John F. Link Editor
Marilyn Vance Costume Design
Frank Richwood Art Direction
Jorge Sainz Art Direction
Enrique Estévez Set Decoration
Bertha Chiu Hairstylist
Scott H. Eddo Makeup Designer
Carlos Horcasitas Hairstylist
Beau Marks First Assistant Director
Henry Alvarez Sculptor
Marc Fambro Carpenter
Antonio Mata Property Master
Frank Mitchell Greensman
Salvador Pena Construction Coordinator
Francisco Ramirez Greensman
Macedonio Ramos Set Dresser
Tommy Tomlinson Property Master
George H. Anderson Supervising Dialogue Editor
Richard L. Anderson Supervising Sound Effects Editor
Gene Corso Sound Effects Editor
Cindy Marty Dialogue Editor
Steve Richardson Foley Editor
Hank Salerno ADR Editor
Corinne Sessarego ADR Editor
Catherine Shorr Sound Effects Editor
Richard Shorr Sound Effects Editor
David E. Stone Supervising Sound Effects Editor
Bill Voigtlander ADR Editor
Gary Wright Sound Effects Editor
Laurencio Cordero Special Effects Supervisor
Al Di Sarro Special Effects Supervisor
Michael Bigelow Visual Effects Supervisor
Robert M. Greenberg Visual Effects Producer
Joel Hynek Visual Effects Supervisor
J.W. Kompare Visual Effects Editor
Robert Mrozowski Animation Supervisor
Craig R. Baxley Stunt Coordinator
Toby Holtham Gaffer
Fernando Calvillo Gaffer
Juan Iniestra Key Grip
Grahame Litchfield Key Grip
Warren Mearns Gaffer
Patrick Nash Key Grip
Zade Rosenthal Still Photographer
Alfredo Ruvalcaba Still Photographer
Robert B. Harris Costume Supervisor
James W. Tyson Costume Supervisor
James B. Campbell Orchestrator
Michael Tronick Music Editor
Alejandro Madrid Bonilla Pilot
Gabriela Gurrola Script Supervisor
Peter McKernan Pilot
Charles A. Tamburro Aerial Coordinator
Michael Tamburro Pilot
Marion Tumen Script Supervisor
Bobby Bass Stunts
Gary Baxley Stunts
Steve Boyum Stunts
Jophery C. Brown Stunts
Tony Brubaker Stunts
William H. Burton Jr. Stunts
Steven Chambers Stunts
Doug Coleman Stunts
Leon Delaney Stunts
David Drazes Stunts
David Efron Stunts
Robert Hammond Stunts
Norman Howell Stunts
Richard Humphreys Stunts
Sergio Kato Stunts
Peter Kent Stunts
Henry Kingi Stunts
Joel Kramer Stunts
Jack Verbois Stunts
Gregory J. Barnett Stunts
Monty Jordan Stunts
Eddie L. Watkins Stunts
Beau Marks Associate Producer
John Vallone Associate Producer
Laurence Pereira Executive Producer
Jim Thomas Executive Producer
John Davis Producer
Theresa Wachter Assistant Art Director
Nikita Knatz Production Illustrator
Frank Bryson Camera Operator
Robert Agganis First Assistant Camera
Robert Agganis Steadicam Operator
Manuel Paredes Murillo Driver
Craig R. Baxley Second Unit
Margarito Fuentes Gutiérrez Transportation Co-Captain
Charles Enzen Transportation Coordinator
Dale E. Grahn Color Timer
Adolfo Lara Best Boy Electric
Patti Calhoun Production Coordinator
Beau Marks Production Manager
Jorge Gómez Boom Operator
Vanessa Theme Ament Foley
Dennis S. Sands Scoring Mixer
Manuel Topete Sound Mixer
William Stout Creature Design
Donald Meyers Storyboard
John Pospisil Special Sound Effects
David W. Gray Dolby Consultant
Anna Roth Unit Manager






















ikwilfilmskijken © 2019