Keanu Reeves als William Foster | |
Alice Eve als Mona Foster | |
Thomas Middleditch als Ed Whittle | |
John Ortiz als Jones | |
Nyasha Hatendi als Scott | |
Aria Lyric Leabu als Zoe Foster | |
Emily Alyn Lind als Sophie Foster | |
Emjay Anthony als Matt Foster | |
Amber Rivera als Margaret | |
Jeffrey Holsman als Blue Eyes | |
Jonathan Dwayne als Security Guard #2 | |
Luis Gonzaga als Officer Pérez | |
Andres Ramos als Officer Rodríguez | |
Sunshine Logroño als Héctor | |
Angela Alvarado als Ms. Barnes | |
Valentín Ramírez als Sheik Bin Ouissam | |
Nicole Colón als Ouissam's Coordinator | |
Brendan Clack als Security Guard #1 | |
Leo Álvarez als Security Guard #6 | |
Amber Townsend als Lab Tech |
Chad St. John | Screenplay |
Keanu Reeves | Producer |
Luis R. Estrella-Rivera | Location Manager |
Jeffrey Nachmanoff | Director |
Stephen Hamel | Story |
Ines Mongil-Echandi | Production Manager |
Fernando Carrión | Art Direction |
Mónica Monserrate | Set Decoration |
Lorenzo di Bonaventura | Producer |
Checco Varese | Director of Photography |
Chris Piccaro | Music Supervisor |
Sebastian Boneta | Executive Producer |
Clark Peterson | Executive Producer |
Julia Michelle Santiago | Costume Designer |
Mark Kilian | Original Music Composer |
Stephen Hamel | Producer |
Sharon Bialy | Casting |
Erik Howsam | Executive Producer |
Ara Keshishian | Executive Producer |
Deepak Nayar | Executive Producer |
Maxime Rémillard | Executive Producer |
Johnny Breedt | Production Design |
Jason Hellmann | Editor |
James Dodson | Executive Producer |
Jim Seibel | Executive Producer |
José "Pepe" Ojeda | Original Music Composer |
Sherry Thomas | Casting |
Walter Josten | Executive Producer |
Chad St. John | Executive Producer |
Luis A. Riefkohl | Producer |
Mark Gao | Producer |
Nik Bower | Executive Producer |
Bill Johnson | Executive Producer |
Gregory Ouanhon | Executive Producer |
Pedro Javier Muñiz | Editor |
Mariella Navarro | Art Department Coordinator |
Raphy Molinary | Camera Operator |
Carlos Cali Rivera | Rigging Gaffer |
Carlos Zayas | Camera Operator |
Matías Mesa | Camera Operator |
Emanuel Carrión | Best Boy Electric |
Edgar Rivera Díaz | Dolly Grip |
Francisco Bracete | Electrician |
Miguel Baerga | Techno Crane Operator |
David Lee | Gaffer |
Juli Silver Taracido | First Assistant Camera |
Francisco Román | Still Photographer |
Ignacio La Rosa | Digital Compositor |
Patty Connolly | ADR Voice Casting |
Mark Sussman | ADR Voice Casting |
Rebecca Rivera | Wardrobe Supervisor |
Ramón Sierra Torres | Set Costumer |
Coraly Santaliz | Script Supervisor |
Julieta Gleiser | Visual Effects Producer |
Gretchen Asmar | Digital Compositor |
Sean Findley | Visual Effects Producer |
Thilak | Visual Effects Producer |
Stacia Kimler | Casting Associate |
Alfredo Colón | CG Artist |
Juliana Mazia | Visual Effects Coordinator |
Ali Lammari | Costumer |
Yasiri Castro | Set Costumer |
Victor Rosario | Casting Associate |
Carole Bouchard | Visual Effects Coordinator |
Jose Marra | Visual Effects Supervisor |
Alyssa Morris | Casting Assistant |
Cecilia Weinbender | Digital Compositor |
Sean Leigh Hart | CG Artist |
Pablo José Fuertes | Visual Effects Supervisor |
Polly Ann Mattson | First Assistant Director |
Colleen Comer | Second Assistant Director |
Ines Mongil-Echandi | Unit Production Manager |
Luis Raúl Alcocer | Stunt Coordinator |
Angel Rafael Pagán | Stunts |
Eric Perez | Stunts |
Lisseidy L. Falcón Morales | Stunts |
Zoraida Sanjurjo López | Casting |
Zoraida Sanjurjo López | Extras Casting |
Victor Rivas Alvarez | CG Artist |