Vince Vaughn als John 'Sheriff' Volgecherev | |
Anne Heche als Beth Eastern | |
Joaquin Phoenix als Lewis McBride | |
David Conrad als Tony Croft | |
Jada Pinkett Smith als M.J. Major | |
Vera Farmiga als Kerrie | |
Nick Sandow als Ravitch | |
Elizabeth Rodriguez als Gaby | |
Ming Lee als Mr. Chandran | |
Joel de la Fuente als Mr. Doramin | |
Richard Chang als Prosecutor | |
James McCauley als Famous Divorce Lawyer | |
Brette Taylor als Young Woman in Limo | |
Deanna Yusoff als Woman in Bar | |
David Zayas als Construction Foreman | |
Amy Wong als Ticket Agent | |
Is Issariya als Malaysian Woman in Hammock | |
Ed Hodson als Features Editor | |
Kevin Scullin als Doorman #1 | |
Glenn Patrick als Doorman #2 | |
Patrick Teoh als Chief Justice | |
Curzon Dobell als Client |
Pierre Jolivet | Novel |
Mark Mancina | Original Music Composer |
Joseph Ruben | Director |
Craig McKay | Editor |
Wesley Strick | Screenplay |
Reynaldo Villalobos | Director of Photography |
Bruce Robinson | Screenplay |
Dennis Bradford | Art Direction |
Barbara Parks | First Assistant Sound Editor |
Jonathan Lumley | Gaffer |
Malcolm Reid | Construction Foreman |
Stan Bochner | Supervising Sound Editor |
Ezra Swerdlow | Unit Production Manager |
Michael E. Steele | First Assistant Director |
William Sarokin | Sound Mixer |
Lyn Pinezich | Location Manager |
Alain Bernheim | Producer |
Thomas S. Drescher | Music Editor |
Julie A. Bloom | Second Assistant Director |
Michael E. Steele | Co-Producer |
Charles Wang | Co-Producer |
Pam DeMetruis-Thomas | Foley Editor |
Barry Wetcher | Still Photographer |
David Arnold | Executive Producer |
Linda Shamest | Post Production Supervisor |
Robert Griffon Jr. | Property Master |
Michelle Botticelli | Assistant Editor |
Steve Golin | Producer |
Bill Groom | Production Design |
Ezra Swerdlow | Executive Producer |
Carrie Gerlach | Unit Publicist |
Corey B. Yugler | Script Supervisor |
Kathleen Chopin | Casting |
Juliet Polcsa | Costume Design |
Betsy Klompus | Set Decoration |
Carol Silverman | Assistant Set Dresser |
Miguel López-Castillo | Assistant Art Director |
Raymond M. Samitz | Construction Coordinator |
Peter Bucossi | Stunt Coordinator |
Jane McCulley | ADR Editor |
Andrew Mondshein | Editor |
Natalie N. Dorset | Art Department Coordinator |
Jack Coffen | Rigging Gaffer |
Francesca Paris | Key Hair Stylist |
Jennifer Davidoff Cook | First Assistant Editor |
Jack Gill | Stunt Coordinator |
Lucille Smith | Assistant Production Manager |
Joel Hatch | Production Supervisor |
Karl Shefelman | Storyboard Designer |
Jeanne Gilliland | Boom Operator |
Kathryn Bihr | Key Makeup Artist |
Jack Gill | Second Unit Director |
Jimmy N. Roberts | Stunt Double |
Joe Bucaro III | Stunt Double |