Briana Evigan als Andie | |
Ryan Guzman als Sean | |
Chaton Anderson als Sophie | |
Stephen 'tWitch' Boss als Jason | |
Misha Gabriel als Eddy | |
Izabella Miko als Alexa | |
Alyson Stoner als Camille | |
Adam Sevani als Moose | |
Christopher Scott als Hair | |
Luis Rosado als Monster | |
Parris Goebel als Violet | |
Karin Konoval als Ana | |
Frank Crudele als Boris | |
Jay Brazeau als Mr. McGowan | |
Chadd Smith als Vladd | |
Stephen Stevo Jones als Jasper | |
Mari Koda als Jenny Kido | |
David Shreibman als Chad | |
Facundo Lombard als Marcos Santiago | |
Martín Lombard als Martin Santiago | |
Cyrus Spencer als Gauge | |
Jaja Vankova als Robot Girl | |
Jenny Dailey als Grim Knight's Hot Twin #1 | |
Jayme Rae Dailey als Grim Knight's Hot Twin #2 | |
Elizabeth Weinstein als Casting Agent | |
Viv Leacock als Bartender (Club) | |
Leah Christ als Model #1 | |
Fiona Vroom als Assistant Stylist | |
Laura Soltis als Stylist | |
Anthony Joseph als Bellman #2 | |
Yoshiharu Hashimoto als Kido's Uncle | |
Tae Helgeth als Kid's Aunt | |
Fulvio Cecere als Uncle (Pizza Place) | |
Allie Meixner als Dancing Bachelorette | |
Peter Newman als Interviewer | |
Patricia Mayen-Salazar als Maid | |
Graeme Duffy als Ad Agency Executive #1 | |
Jill Morrison als Ad Agency Executive #2 | |
Christie Laing als Hotel Executive | |
Aason Nadjiwan als Voodoo Dancer | |
Hayden Fong als Voodoo Dancer | |
Mackenzie Green als Voodoo Dancer | |
Chelsee Albo als Fire Dancer | |
Carly Louth als Fire Dancer | |
Marc Inniss als MOB Dancer | |
Nolan Padilla als MOB Dancer | |
Phillip Chbeeb als MOB Dancer | |
Bianca Brewton als MOB Dancer | |
Tony Bellissimo als MOB Dancer | |
Josue Anthony als MOB Dancer | |
Brandy Lamkin als MOB Dancer | |
Brittny Sugarman als MOB Dancer | |
Celestina Aladekoba als Celestina | |
Brandon Shaw als Grim Knight Dancer | |
Emilio Dosal als Grim Knight Dancer | |
Comfort Fedoke als Grim Knight Dancer | |
Kim Marko Germar als Grim Knight Dancer | |
Raymond Cham Jr. als Grim Knight Dancer | |
Nicholas Stewart als Grim Knight Dancer | |
Gui DaSilva-Greene als Grim Knight Dancer | |
Jeffrey 'Machine' McCann als Grim Knight Dancer | |
Jesse 'Casper' Brown als Grim Knight Dancer | |
Janick Arseneau als Divine Intention Dancer | |
Julie Dombrowski als Divine Intention Dancer | |
Sarah Katie Holmes als Divine Intention Dancer | |
Erika Prevost als Divine Intention Dancer | |
Marina Bastarache als Divine Intention Dancer | |
Edith Collin-Marcoux als Divine Intention Dancer | |
Adrienne Chan als Divine Intention Dancer | |
Tiger Kirchharz als Sweet Beaches Dancer | |
Lorella Boccia als Sweet Beaches Dancer | |
Kenny Mugisha als Sweet Beaches Dancer | |
Brian Yang als Sweet Beaches Dancer | |
Teya Wild als Sweet Beaches Dancer | |
Lorena Liebman als Blueprint Dancer | |
Nicolas Begin als Blueprint Dancer | |
Derek Rice als Blueprint Dancer | |
Ian Arcudi als Blueprint Dancer | |
Saxon Fraser als Blueprint Dancer | |
Handy Yacinthe als Blueprint Dancer | |
Mecdy Jean-Pierre als Blueprint Dancer | |
Vincent Poirier als Blueprint Dancer | |
Axelle Munezero als Blueprint Dancer | |
Martine Bruneau als Blueprint Dancer | |
Marc-Antoine Millette als Petronas Dancer | |
Stéphane Charbonneau als Petronas Dancer | |
Olivier Blais als Petronas Dancer | |
Max Paradis als Petronas Dancer | |
Eric Ardila als Petronas Dancer | |
Eric Martel als Tech-Stylz Dancer | |
Mathieu Dumoulin als Tech-Stylz Dancer | |
Daniel Morrison als Tech-Stylz Dancer | |
Mark Siller als Tech-Stylz Dancer | |
Dean Placzek als Tech-Stylz Dancer | |
Lawrence Devera als Poreotics Dancer | |
Can Nguyen als Poreotics Dancer | |
Charles Nguyen als Poreotics Dancer | |
Chad Mayate als Poreotics Dancer | |
Justin Valles als Poreotics Dancer | |
Fritz Coleman als Voodoo Dancer |
Trish Sie | Director |
John Swetnam | Screenplay |
Adam Shankman | Producer |
Jennifer Gibgot | Producer |
Duane Adler | Characters |
Jeff Cardoni | Music |
Niven Howie | Editor |
Matt Smith | Executive Producer |
Erik Feig | Producer |
Patrick Wachsberger | Producer |
Rich Mento | Casting |
Brian Pearson | Director of Photography |
Devorah Herbert | Production Design |
James Philpott | Art Direction |
Hamish Purdy | Set Decoration |
Soyon An | Costume Design |
Andrew Karr | Visual Effects Supervisor |
Rachael Fortier | Second Assistant Director |
Richard Cowan | First Assistant Director |
Tony Lazarowich | Special Effects Coordinator |
Owen Walstrom | Stunt Coordinator |
Rorelee Tio | Stunt Driver |
Brennan Walstrom | Stunts |
Kye Walstrom | Stunt Driver |
John Dekker | Gaffer |