Owen Campbell als Zach | |
Charlie Tahan als Josh | |
Elizabeth Cappuccino als Allison | |
Max Talisman als Daryl | |
Sawyer Barth als Charlie | |
Amy Hargreaves als Karen | |
Adea Lennox als Meghan | |
Ethan Botwick als John Whitcomb | |
Philip H. Ashley als Chad | |
Justin Rose als Kevin | |
Kortnee Simmons als Eugene | |
Hayden Oliver als Colin | |
Dario Saraceno als Sheriff Bowman | |
Anni Krueger als Ms. Barron | |
Samantha Jones als Joan |
Lois J. Drabkin | Casting |
Esha Kallianpur | Script Supervisor |
Edward Parks | Producer |
Jett Steiger | Producer |
Luke Piotrowski | Writer |
Ed Yonaitis | Editor |
Kevin Phillips | Director |
Ben Collins | Writer |
Richard Peete | Producer |
Joseph Visconti | Set Decoration |
Evan Schafer | Set Decoration |
Jasmine E. Ballou | Production Design |
Emily Schubert | Makeup Artist |
Katie Lobel | Set Decoration |
Colin Alexander | Sound Designer |
Eli Born | Director of Photography |
Stephani Lewis | Costume Design |
Susan Shopmaker | Casting |
Alex Kornreich | Steadicam Operator |
Danny James Walton | Art Direction |
Stephanie Farah | Costume Supervisor |
Matt Fleischmann | Additional Camera |
Niraj Bhatia | Executive Producer |
Lana Kim | Associate Producer |
Traci Carlson | Line Producer |
Rachel Ward | Co-Producer |
Andrew Banks | Executive Producer |
Dan Burks | Executive Producer |
Ben Frost | Original Music Composer |
William Hall | Executive Producer |
Cameron Lamb | Executive Producer |
Keith Marlin | Associate Producer |
Jamie Flanagan | Assistant Makeup Artist |
Jamie Gruber | Assistant Makeup Artist |
Genn Shaughnessy | Assistant Makeup Artist |
William Mobley Crouse | Post Production Supervisor |
Lizzy Born | Unit Production Manager |
Mattheau O'Brien | Second Assistant Director |
Tom Scope | First Assistant Director |
Katie Lobel | Set Dresser |
Evan Schafer | Additional Set Dresser |
Robert Yapkowitz | Property Master |
Philip Aitken | Boom Operator |
Colin Alexander | Production Sound Mixer |
Robert Bluemke | Boom Operator |
Krissopher Chevannes | ADR Mixer |
Richard Hamilton | Boom Operator |
Bryan Keller | Boom Operator |
Samuel O'Sullivan | Boom Operator |
Colton Somavia | Assistant Sound Editor |
Robert Troeller | Sound Mix Technician |
Toby Sells | Special Effects |
Stephen Pagano | Visual Effects |
Chris Connolly | Additional Visual Effects |
Declan Mulvey | Stunt Coordinator |
Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Garland Berenzy | Best Boy Grip |
Nikita K. Carpenter Jr. | Second Assistant Camera |
Ryan Dickie | First Assistant Camera |
Matt Fleischmann | Steadicam Operator |
Rommel Genciana | Gaffer |
Scott Johnson | First Assistant Camera |
Dexter Kennedy | Drone Operator |
Lucas McGowen | Drone Operator |
Greg Meola | Key Grip |
Eva Michon | Still Photographer |
Michael Norquest | Digital Imaging Technician |
Michael Norquest | Second Assistant Camera |
Stephen Rathier | Dolly Grip |
Adam Schaffer | Best Boy Electric |
Stephanie Farah | Wardrobe Supervisor |
Nat Jencks | Colorist |
Jillian Fisher | Location Scout |
Stephan Harris | Location Manager |
David Lockwood Andrews | Production Assistant |
Kevin Callahan | Set Medic |
Brett Gehrke | Set Medic |
Jeff Lowery | Key Production Assistant |
Leon Izsak | Production Assistant |
Laura Piccirillo | Production Assistant |
Matt Harfield | In Memory Of |
Weston Currie | Thanks |