Superman Returns (2006)

Sciencefiction, Actie, Avontuur
Na zijn vijf jaar durende reis naar zijn thuisplaneet Krypton, keert Superman weer terug naar Aarde. De wereld is er echter in deze periode niet op vooruit gegaan, en de mensen, in het bijzonder Lois Lane, denken eigenlijk dat ze beter af waren geweest als Superman helemaal nooit had bestaan. Maar deze gedachten worden al snel weer bijgesteld als blijkt dat het kwaad terugkomt in Metropolis en Superman de enige is die de stad nog kan redden.

Superman Returns Film Info

Score: 5.5/10 van 2392 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-06-28
Lengte: 154 Minuut / 2:34
Regisseur: Bryan Singer
Schrijvers Michael Dougherty, Dan Harris.
website: http://www.superman.com
Productie Studios: DC Comics, Legendary Entertainment, Bad Hat Harry Productions, Warner Bros. Pictures, Peters Entertainment, Red Sun Productions Pty. Ltd., DC Entertainment
Productie Land: United States of America


Superman Returns Trailer


Brandon Routh
als Superman / Clark Kent
Kevin Spacey
als Lex Luthor
Kate Bosworth
als Lois Lane
James Marsden
als Richard White
Parker Posey
als Kitty Kowalski
Frank Langella
als Perry White
Sam Huntington
als Jimmy Olsen
Eva Marie Saint
als Martha Kent
Marlon Brando
als Jor-El
Kal Penn
als Stanford
Tristan Lake Leabu
als Jason White
David Fabrizio
als Brutus
Ian Roberts
als Riley
Vincent Stone
als Grant
Jack Larson
als Bo the Bartender
Noel Neill
als Gertrude Vanderworth
Keegan Joyce
als Boy with Camera
Jordana Beatty
als Little Girl
Rob Flanagan
als Bank Gunner
Bryan Singer Director
Bryan Singer Producer
Michael Dougherty Screenplay
Newton Thomas Sigel Director of Photography
John Ottman Original Music Composer
Jon Peters Producer
Gilbert Adler Producer
Dan Harris Screenplay
Bryan Singer Story
Michael Dougherty Story
Dan Harris Story
Jerry Siegel Characters
Joe Shuster Characters
Stephen Jones Co-Producer
Thomas Tull Executive Producer
William Fay Executive Producer
Chris Lee Executive Producer
Scott Mednick Executive Producer
Elliot Graham Editor
John Ottman Editor
Ann Robinson Casting
Roger Mussenden Casting
Guy Hendrix Dyas Production Design
Rick Newsome Storyboard Designer
Hugh Bateup Supervising Art Director
Damien Drew Art Direction
Lawrence A. Hubbs Art Direction
Catherine Mansill Art Direction
John Pryce-Jones Art Direction
Charlie Revai Art Direction
Brian Dusting Set Decoration
Jack Mckenzie Set Decoration
Louise Mingenbach Costume Design
Nikki Gooley Hair Designer
Dalia Fernandez Hairstylist
Kim Santantonio Key Hair Stylist
Greg Funk Key Makeup Artist
Tami Lane Makeup Artist
Bill Draper Executive In Charge Of Production
Steven Kaminsky Post Production Supervisor
Andrew G. La Marca Production Manager
Debbie Denise Production Supervisor
Michael J. Malone Unit Manager
Jennifer Cornwell Unit Production Manager
Jamie Crooks First Assistant Director
Kristin Voumard Script Supervisor
Trish Foreman Art Department Coordinator
Cindi Knapton Assistant Art Director
Tony Watt Carpenter
Jeff Julian Conceptual Design
Mary-Liz Andrews Construction Coordinator
John Pickering Construction Manager
Loretta Cosgrove Greensman
Richard K. Buoen Production Illustrator
Kenneth Sayers Leadman
Nicholas Copping Production Coordinator
Hannah Knowlton Property Master
Katherine Geaney Props
Steven Sallybanks Scenic Artist
Gustavo Balboa Sculptor
Maxine Dennett Set Decoration
Andrew Chan Set Designer
Toby Barron Set Dresser
Terry Garcia Assistant Sound Editor
Rod Conder Boom Operator
Bob Beher Foley Editor
Erik Aadahl Sound Designer
Christopher S. Aud Sound Effects Editor
David Chornow Sound Mixer
David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
Chris Alderton Sound Recordist
Adam Wheatley Animatronics Designer
Arran Gordon Special Effects
Neil Corbould Special Effects Supervisor
Juliana D'Costa 3D Animator
Mary E. Manning 3D Artist
Thierry Latremoille 3D Modeller
Matt Broeska 3D Supervisor
Jason Bayever CG Supervisor
Conrad Dueck CGI Supervisor
Ben Aickin Compositor
Andrea D'Amico Executive Visual Effects Producer
Michael Comly Lighting Artist
Shih Chiang Kenny Huang Modeling
Walt Jones Sequence Supervisor
Shawn Wallbridge Systems Administrators & Support
Kenneth Bailey Visual Effects
David Scott Visual Effects Art Director
Lizi Bedford Visual Effects Coordinator
Robert Auten Visual Effects Editor
Carole Cowley Visual Effects Producer
Chris Bond Visual Effects Supervisor
R.A. Rondell Stunt Coordinator
Cameron Ambridge Stunts
Marky Lee Campbell Utility Stunts
Frank Flick Additional Camera
Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Lawrence Karman Camera Operator
Daniel Carlisle Electrician
Mary Funsten First Assistant Camera
Shaun Conway Gaffer
Craig Bartlett Grip
Chris Centrella Key Grip
Mark Bills Lighting Technician
Simon Harding Steadicam Operator
David James Still Photographer
Thomas Vanasse Video Assist Operator
Andrew R. Jones Animation Supervisor
Lindsey Hayes Kroeger Casting Associate
Carin Richardson Assistant Costume Designer
Dan Bronson Costume Supervisor
Amanda Enders Set Costumer
David Orr Color Timer
Blair Miller Editorial Production Assistant
Liza D. Espinas First Assistant Editor
Peter Woods Post Production Assistant
Jean Chien Location Manager
James Lin Location Scout
Amanda Goodpaster Music Editor
Eric Bradley Musician
Frank Macchia Orchestrator
George A. Miki Driver
Kevin Flynn Transportation Captain
Jim Beard Transportation Coordinator
Tere Alexeeff Armorer
John Higgins Dialect Coach
Helen Luttrell Dialogue Editor
Chris Harvey Digital Effects Supervisor
Paula Bonhomme Digital Producer
Carl Blacklidge Marine Coordinator
Jon Ko Set Medic
Christopher Abeyta Production Accountant
Ian Fried Production Intern
Rama Dunayevich Public Relations
Alex Betuel Set Production Assistant
Sanjit Patel Software Engineer
Jamie Vergan Stand In
Simon Clowes Storyboard Artist
Maura Gannett Studio Teacher
Joe Everett Unit Publicist
Peter Sidell Art Department Assistant
Cristina Patterson Contact Lens Painter
Abbie Mawhinney Costume Assistant
Neville Page Costume Illustrator
Dan Owen Costumer
Andrea Hood Key Costumer
Patricia Barker Tailor
Renae Begent Additional Third Assistant Director
James Nicholas Assistant Director
Naomi Enfield Second Assistant Director
Drew Bailey Second Second Assistant Director
Dan Bradley Second Unit Director
Nick McKinnon Third Assistant Director
Matt Hatton Conceptual Illustrator
Nick Tory Draughtsman
Ted Haigh Graphic Designer
Collin Grant Storyboard Artist
Melissa Binder Textile Artist
Phillip Cappe Title Designer
Howell Gibbens ADR Editor
Andy Wright ADR Mixer
Tami Treadwell ADR Recordist
Ron Bartlett Additional Sound Re-Recording Mixer
Warren Hendriks First Assistant Sound Editor
Pamela Kahn Foley Artist
Glenn Finnan Sound Assistant
Ryan Murphy Sound Mix Technician
Elizabeth Kenton Supervising ADR Editor
David Brighton Special Effects Assistant
Phillip Beadsmoore Special Effects Technician
Gus Duron Additional Visual Effects
Ergin Kuke VFX Artist
Serkan Zelzele Visual Effects Compositor
Bill Neil VFX Director of Photography
Gene A. Lewis Jr. Visual Effects Production Assistant
Deborah Alleck Visual Effects Production Manager
Christos Obretenov Visual Effects Technical Director
Damian Bradford Stunt Double
Andrea Berchtold Stunt Driver
Calum McFarlane First Assistant "A" Camera
Jim Sheedy Additional Grip
Cameron Morley Additional Second Assistant Camera
Simeon Bryan Assistant Camera
Stuart Bell Best Boy Grip
Malcolm Eager Data Wrangler
Michael Vivian Dolly Grip
Ashleigh Carter Focus Puller
Tim Cousins Libra Head Technician
Christian Luxton Second Assistant Camera
John Kay CG Animator
Catherine Elvidge Lead Animator
Keith W. Smith Senior Animator
Michael Schiavone Additional Casting
Barbara Harris ADR Voice Casting
Melissa Kostenbauder Casting Assistant
Elizabeth Rice Wardrobe Assistant
Roger Fenton Assistant Editor
Trish Cahill Colorist
Anthony Harris Digital Color Timer
Stephen Lawes Digital Colorist
Bruce Lomet Digital Intermediate Producer
Todd Kolker Post Production Coordinator
Diane Macke Project Manager
Mary Barltrop Assistant Location Manager
Damon Intrabartolo Conductor
Damon Intrabartolo Music Arranger
Belinda Cahill Assistant Accountant
Tora Chung Assistant Production Coordinator
Melina Burns Assistant Script
Kim Gladman Assistant Unit Manager
Eddie Tang Chaperone
Terry Notary Choreographer
Anthony Mabin Compositing Supervisor
Brian Adams Digital Compositor
Jane Dawkins Extras Casting
Renee D. Czarapata First Assistant Accountant
Andrea Yelle Human Resources
Tim Dobbert Matchmove Supervisor
Alp Altiner Matte Painter
Frank Du Pipeline Technical Director
Andrew McDougall Pre-Visualization Coordinator
Nancy A. Accomando Production Assistant
Chris Kelly Production Runner
Kate Royce Walters Production Secretary
Tristian Haddon Pyrotechnician
Dominique Arcadio Researcher
Cynthia Aragon Rotoscoping Artist
Tomoko Yamamoto Second Assistant Accountant
Stuart Frossell Senior Modeller






















ikwilfilmskijken © 2019