Georgie Henley als Lucy Pevensie | |
Skandar Keynes als Edmund Pevensie | |
Ben Barnes als Caspian | |
Will Poulter als Eustace Scrubb | |
Anna Popplewell als Susan Pevensie | |
William Moseley als Peter Pevensie | |
Simon Pegg als Reepicheep (Voice) | |
Liam Neeson als Aslan (voice) | |
Tilda Swinton als White Witch | |
Laura Brent als Liliandil | |
Gary Sweet als Drinian | |
Terry Norris als Lord Bern | |
Bruce Spence als Lord Rhoop | |
Bille Brown als Coriakin | |
Colin Moody als Auctioneer | |
Shane Rangi als Tavros | |
Arthur Angel als Rhince | |
Arabella Morton als Gael | |
Rachel Blakely als Gael's Mum | |
Steven Rooke als Faun | |
Tony Nixon als 1st Mate | |
David Vallon als Slave Trader | |
Jared Robinsen als Intake Officer | |
Roy Billing als Chief Dufflepud | |
Neil G. Young als Dufflepud #2 | |
Greg Poppleton als Dufflepud #3 | |
Nicholas Neild als Dufflepud #4 | |
Nathaniel Parker als Caspian's Father | |
Daniel Poole als Young Man | |
Mirko Grillini als Telmarine Sailor | |
Ron Kelly als Steward | |
Laurence Coy als Photographer | |
Douglas Gresham als Slaver #1 | |
Michael Maguire als Slayer #2 | |
Catarina Hebbard als Gael's Aunt | |
Tamati Rangi als Minotaur | |
Lucas Ross als Handsome Soldier | |
Megan Peta Hill als Pretty Young Nurse | |
David Sachet als Trader | |
Ross Price als First Mate |
Christopher Markus | Screenplay |
Philip Steuer | Producer |
Perry Moore | Executive Producer |
Andrew Adamson | Producer |
Mark Johnson | Producer |
C.S. Lewis | Novel |
Cort Kristensen | Producer |
Stephen McFeely | Screenplay |
Michael Petroni | Screenplay |
Michael Apted | Director |
Todd Cogan | Executive Producer |
Douglas Gresham | Executive Producer |
Rick Shaine | Editor |
Barry Robison | Production Design |
Jessie Thiele | Post-Production Manager |
Mark Robins | Art Direction |
Nina Gold | Casting |
Jose Ludlow | Line Producer |
Christine King | Casting |
Marco Niro | Art Direction |
Ian Gracie | Art Direction |
Karen Murphy | Art Direction |
David Arnold | Original Music Composer |
Daniel Fotheringham | Animation |
Sean Button | Stunts |
Yannick Honore | Animation |
Hugo Dominguez | Visual Effects |
Gabriele Zucchelli | Animation Supervisor |
Ben Parkinson | Casting |
Dante Spinotti | Director of Photography |
Laraib Atta | VFX Artist |
Jonathan Fawkner | Visual Effects Supervisor |
Jeff Okabayashi | First Assistant Director |
Liz Richards | Post-Production Manager |
Lindsay Gough | On Set Dresser |
Richard E. Chapla Jr. | Production Manager |
Jaesung Oh | Additional Third Assistant Director |
John Mahaffie | Second Unit Director |
Matt Schulman | Assistant Director |
Jo Suna | Third Assistant Director |
Douglas Jones | Executive In Charge Of Production |
Deborah Antoniou | Second Assistant Director |
David Cain | Assistant Director |
Joshua Watkins | Second Second Assistant Director |
Ben Baker | Post Production Supervisor |
Jennifer Cornwell | Unit Production Manager |
Christopher Russell | Post Production Supervisor |
Brendan Campbell | First Assistant Director |
Micheal Flaherty | Production Executive |
Dante Spinotti | Cinematography |
Stuart Morrice | Assistant Director |
Greg Spiller | Second Assistant Director |
Peter McLennan | Assistant Director |
Jonas Thaler | Executive In Charge Of Post Production |
Erin Lander | Third Assistant Director |
Victoria Cadiou | Production Supervisor |
David Arnold | Music |
Vikas Gandhi | Assistant Production Manager |
Tom Williams | Executive In Charge Of Production |
Bish Bishop | Additional Second Assistant Director |
Haroon Saleem | Executive Producer |
Victoria Sullivan | Script Supervisor |
Cary Granat | Co-Executive Producer |
Jessie Thiele | Post Production Producer |
Breeze Callahan | Assistant Director |
Sagar Bhanushali | Post Production Assistant |
Brendon 'Moose' Boyd | Unit Manager |
Monica Hada | Post-Production Manager |
Lindsay McFarlane | Unit Production Manager |
Alex Anstey | Assistant Editor |
Ian Nobby Clark | Unit Manager |
Vincent Sieber | Production Executive |
Charlie Nott | Electrician |
Daniel May | Art Direction |
Erika Takacs | Stunts |
Sharelle Starr | Stunts |
Melanie Peyton-Smith | Stunts |
Deirdre Naughton | Stunts |
Lena Grzegolec | Stunts |
Janine Bryson | Stunts |
Renee Bowen | Stunts |
Brittany Baldwin | Stunts |
Jade Amantea | Utility Stunts |
Allan Poppleton | Fight Choreographer |
Allan Poppleton | Stunt Coordinator |
Craig Clarke | Visual Effects Supervisor |
Rebecca Cohen | Set Decoration |
Isis Mussenden | Costume Design |