Jason Statham als Arthur Bishop | |
Ben Foster als Steve McKenna | |
Donald Sutherland als Harry McKenna | |
Mini Anden als Sara | |
Tony Goldwyn als Dean Sanderson | |
Christa Campbell als Kelly | |
Katarzyna Wolejnio als Maria | |
Jeff Chase als Burke | |
Eddie J. Fernandez als Lara's Guard | |
John McConnell als Vaughn | |
Lara Grice als Mrs. Finch | |
Ardy Brent Carlson als Bell Hop | |
James Logan als Jorge Lara | |
Joshua Bridgewater als Car Jacker | |
Joel Davis als Husband | |
Mark Nutter als Mr. Finch | |
David Dahlgren als Dr. X | |
J.D. Evermore als Gun Runner | |
John Teague als Ney | |
David Leitch als Sebastian | |
Ada Michelle Loridans als Finch's Daughter | |
Matt McColm als Vaughn's Bodyguard (uncredited) | |
Chad Stahelski als Vaughn's Bodyguard (uncredited) | |
Aaron Saxton als SWAT (uncredited) |
Amanda Mackey | Casting |
Cathy Sandrich Gelfond | Casting |
Mark Isham | Original Music Composer |
Matt McColm | Stunts |
David Leitch | Fight Choreographer |
David Leitch | Second Unit Director |
Irwin Winkler | Executive Producer |
Simon West | Director |
William Chartoff | Producer |
Mark De Alessandro | Stunts |
Boaz Davidson | Executive Producer |
Robert Chartoff | Executive Producer |
Avi Lerner | Executive Producer |
Richard Wenk | Screenplay |
Trevor Short | Executive Producer |
Danny Dimbort | Executive Producer |
Christopher Lawrence | Costume Designer |
Leonard R. Spears | Set Decoration |
Todd E. Miller | Editor |
Richard Lassalle | Production Design |
Lewis John Carlino | Screenplay |
Lewis John Carlino | Story |
David Winkler | Producer |
Eric Schmidt | Director of Photography |
René Besson | Producer |
Jacques Jouffret | Steadicam Operator |
Jon Mooney | Music Editor |
Troy Robinson | Stunts |
Patti Perret | Still Photographer |
Shannon Erbe | Music Editor |
Amy Sanderson | Script Supervisor |
Yolanda Mercadel | Key Hair Stylist |
Noon Orsatti | Stunt Coordinator |
Jason Ament | Stunts |
Robert Alonzo | Stunts |
James Logan | Stunts |
Brian N. Bentley | Compositors |
Charles Guanci Jr. | Property Master |
Selena Arizanovic | Music Supervisor |
Chick Bernhard | Stunts |
Mike Wilson | Stunt Double |
T.G. Herrington | Editor |
Jason E. Hamilton | Art Direction |
Tom Harper | Stunt Double |