Mark Duplass als Ethan | |
Elisabeth Moss als Sophie | |
Ted Danson als Therapist | |
Kiana Cason als Waitress | |
Kaitlyn Dodson als Diner Patron | |
Lori Farrar als Diner Patron | |
Marlene Malin als Diner Patron | |
Tim Peddicord als Diner Patron | |
Ryan Pederson als Diner Patron | |
Brett Bietz als Doug (voice) | |
Sean O'Malley als Dave (voice) | |
Mary Steenburgen als Mom (voice) | |
Drew Langer als Brett (voice) | |
Jennifer Spriggs als Ellen (voice) | |
Charlie McDowell als Madison (voice) | |
Mel Eslyn als Victoria (voice) | |
Jeremy Mackie als Other Male (voice) | |
Liz Lash als Other Female (voice) |
Charlie McDowell | Director |
Justin Lader | Writer |
Mel Eslyn | Producer |
Jay Duplass | Executive Producer |
Charlie McDowell | Executive Producer |
Saunder Jurriaans | Original Music Composer |
Jennifer Lilly | Editor |
Theresa Guleserian | Production Design |
Mark Duplass | Executive Producer |
Doug Emmett | Director of Photography |
Justin Lader | Executive Producer |
Danny Bensi | Original Music Composer |
Erika Toth | Art Direction |
Christopher Ayoub | Sound Editor |
Josh Berger | Sound Designer |
Danny Meltzer | Sound Editor |
Ceán Chaffin | Thanks |
David Fincher | Thanks |
Malcolm McDowell | Thanks |
Steven Soderbergh | Thanks |
Mary Steenburgen | Thanks |
Andrew Kevin Walker | Thanks |
Liz Lash | Makeup & Hair |
Drew Langer | Second Assistant Director |
Jeremy Cisneros | Painter |
Bienna Mortensen | Graphic Designer |
Brett Bietz | Boom Operator |
Sean O'Malley | Production Sound Mixer |
Ja-Ann Wang | Assistant Sound Editor |
Leslie Bloome | Foley Artist |
Joanna Fang | Apprentice Sound Editor |
Carl Shillito | Foley Mixer |
Stefan Scherperel | Visual Effects Supervisor |
Rooney Mara | Costume Designer |
David Paul Jacobson | Second Unit Director of Photography |
Doug Emmett | "A" Camera Operator |
David Paul Jacobson | "B" Camera Operator |
David Edsall | First Assistant "A" Camera |
Jason Knoll | First Assistant "A" Camera |
Robert Truitt | First Assistant "B" Camera |
Zack Charney Cohen | Digital Imaging Technician |
Jeremy Mackie | Gaffer |
Ben Benesh | Key Grip |
Nathan Sloan | Rigging Grip |
Jay Guffey | Additional Grip |
Lydia Hyslop | Craft Service |
Joshua Johnson | Craft Service |
Taylor Alexander Ward | Assistant Editor |
Sean O'Malley | Still Photographer |
Jessie Webster | Still Photographer |
Jennifer Spriggs | Key Set Production Assistant |
Greg Ryan | Production Assistant |
Ellen Houlihan | Camera Intern |
Shelly West | Location Assistant |
Gene Park | Sound Re-Recording Mixer |
Alex Bickel | Digital Intermediate Colorist |
Brooke Duckart | Title Designer |
Jonathan Caso | Producer's Assistant |
Aviva Peltin | Post Production Assistant |
Nate Krenkel | Music Supervisor |
Reuben Sears | Music Consultant |
Mike Abrams | Thanks |
Alycia Delmore | Thanks |
Julie Durk | Thanks |
Scott Frank | Thanks |
Linda Gillespie | Thanks |
Megan Griffiths | Thanks |
Eric Kranzler | Thanks |
Steven Meizler | Thanks |
Stephen Przybylowski | Thanks |
Amey René | Thanks |
Reuben Sears | Thanks |
Steve Snoey | Thanks |
Keith Addis | Thanks |
Trina Dong | Thanks |
Lena Dunham | Thanks |
Alex Franklin | Thanks |
Kenny Goodman | Thanks |
Stephanie Langhoff | Thanks |
Jennifer Maas | Thanks |
Nathan M. Miller | Thanks |
Alec Puro | Thanks |
Bronwen Serna | Thanks |
Katie Aselton | Thanks |
Ann Du Val | Thanks |
Larry Duplass | Thanks |
Alex Israel | Thanks |
Benjamin Kasulke | Thanks |
Jennifer Lafleur | Thanks |
Lacey Leavitt | Thanks |
Mizzi Meyer | Thanks |
Michael Montes | Thanks |
Becka Nelson | Thanks |
Nat Sanders | Thanks |
Richard Shepherd | Thanks |
Grant Willsea | Thanks |
Ted Danson | Thanks |