Melissa George als Jess | |
Liam Hemsworth als Victor | |
Emma Lung als Heather | |
Rachael Carpani als Sally | |
Michael Dorman als Greg | |
Joshua McIvor als Tommy | |
Henry Nixon als Downey | |
Jack Taylor als Jack | |
Bryan Probets als Driver |
Christopher Smith | Director |
Julie Baines | Producer |
Jason Newmark | Producer |
Mark Gooder | Executive Producer |
Stefanie Huie | Executive Producer |
Steve Norris | Executive Producer |
Jason Rosamond | Executive Producer |
Tom Hoffie | Line Producer |
Christian Henson | Original Music Composer |
Robert Humphreys | Director of Photography |
Stuart Gazzard | Editor |
Nikki Barrett | Casting |
Kelly Wagner | Casting |
Melinda Doring | Production Design |
Christopher Smith | Writer |
Glen W. Johnson | Set Decoration |
Stephen Noble | Costume Design |
Roberta Shaw | Costume Supervisor |
Bill Booth | Art Direction |
Jonathan Taylor | Associate Producer |
Ben Parkinson | Casting |
Tracy Reeby | Key Makeup Artist |
Tricia McInally | Art Department Coordinator |
Peter Baldock | Supervising Sound Editor |
Michael Feinberg | Supervising Dialogue Editor |
Adele Fletcher | Dialogue Editor |
Clint Ingram | Special Effects Supervisor |
Giles Burgess | Visual Effects Editor |
Ivan Moran | Visual Effects Supervisor |
Paul Phillips | Stunt Coordinator |
Richard Todman | Music Editor |
Alison Wright | Music Supervisor |
Kira Bohn | Script Supervisor |
Gaye Hiette | Hairstylist |
Shane Thomas | Hair Designer |
Shane Thomas | Makeup Designer |
Mark Brims | Property Master |
Eugene Intas | Set Designer |
Klaus Kastberg | Set Designer |
Jack Watford | Construction Coordinator |
Henry Pierce | Camera Operator |
Simon Harding | Steadicam Operator |
Ben Rothstein | Still Photographer |
Mark Wareham | Second Unit Director of Photography |
Damien Kwocksun | Dolly Grip |
Ken Moffatt | Gaffer |
Luc Cartillier | Gaffer |
Simon Cooke | Key Grip |
Russell Lyons | Electrician |
Sean Aston | Key Grip |
Vanessa Baker | ADR Voice Casting |
Dominika Posserén | Casting Associate |
Giles Burgess | First Assistant Editor |
Katie Brock | Animal Wrangler |
Jeff Gribble | Armorer |
Jennifer L'Huillier | Continuity |
Allan Mowbray | Armorer |
John Medland | Animal Wrangler |
Gary McNamara | Marine Coordinator |
Karen Mansfield | Continuity |
Laraib Atta | VFX Artist |
Peter Crombie | Assistant Editor |
Graeme Callander | Storyboard Artist |
Ian Kenny | Second Unit First Assistant Director |
Chris Brown | Producer |
Bruce Shapiro | Dialogue Coach |
Sophie Siomos | Production Accountant |
Chris Gehrt | Casting Assistant |