V for Vendetta (2006)

Actie, Thriller, Fantasie
In een futuristische toekomst is Groot-Brittannië een totalitaire staat geworden. Tegen deze achtergrond wordt de jonge vrouw Evey van de dood gered door een gemaskerde man, beter bekend als "V".

V for Vendetta Film Info

Score: 7.9/10 van 8017 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-03-15
Lengte: 132 Minuut / 2:12
Regisseur: James McTeigue
Schrijvers Lilly Wachowski, Lana Wachowski.
website: http://vforvendetta.warnerbros.com/
Productie Studios: Studio Babelsberg, DC Comics, Virtual Studios, Anarchos Productions, Silver Pictures, Medienboard Berlin-Brandenburg, Fünfte Babelsberg Film, Warner Bros. Pictures
Productie Land: Germany, United Kingdom, United States of America


V for Vendetta Trailer


Natalie Portman
als Evey Hammond
Hugo Weaving
als V / William Rookwood
Stephen Rea
als Chief Inspector Eric Finch
Stephen Fry
als Gordon Deitrich
John Hurt
als Chancellor Adam Sutler
Tim Pigott-Smith
als Creedy
Natasha Wightman
als Valerie Page
Rupert Graves
als Dominic
Roger Allam
als Lewis Prothero
Ben Miles
als Dascomb
Sinéad Cusack
als Delia Surridge
Eddie Marsan
als Etheridge
John Standing
als Bishop Lilliman
Imogen Poots
als Young Valerie Page
Clive Ashborn
als Guy Fawkes
Emma Field-Rayner
als Guy Fawkes Lover
Ian Burfield
als Tweed Coat Fingerman
Mark Phoenix
als Willy Fingerman
Alister Mazzotti
als Baldy Fingerman
Billie Cook
als Little Glasses Girl
Guy Henry
als Heyer
Cosima Shaw
als Patricia
Megan Gay
als BTN News Poppet
Roderic Culver
als BTN News Poppet
Andy Rashleigh
als Fred
Chad Stahelski
als Storm Saxon
Antje Rau
als Laser Lass
Amelda Brown
als Wardrobe Mistress
Richard Campbell
als Security Guard
Mark Longhurst
als Little Glasses Girl Dad
Charles Cork
als Barfly
John Ringham
als Old Man
Oliver Bradshaw
als Old Man
Juliet Howland
als Middle Class Mum
Joseph Rye
als Jones
Malcolm Sinclair
als Major Wilson
Madeleine Rakic-Platt
als Young Evey
Selina Giles
als Evey's Mother
Carsten Hayes
als Evey's Father
Derek Hutchinson
als Bureaucrat
Martin Savage
als Denis
Grant Burgin
als Operator
Greg Donaldson
als Operator
Jason Griffiths
als Biology Teacher
Laura Greenwood
als Sarah
Paul Antony-Barber
als Valerie's Father
Anna Farnworth
als Valerie's Mother
Mary Stockley
als Ruth
Simon Newby
als Tube Station News Poppet
David Merheb
als Young Man
Dulcie Smart
als Civil War News Poppet
Ben Posener
als Water Shortage News Poppet
Ian T. Dickinson
als Avian Flu News Poppet
Julie Brown
als Three Waters News Poppet
Eamon Geoghegan
als Surveillance Man
Matthew Bates
als Finch's Fedco Man
David Leitch
als Convenience Store V
Matt Wilkinson
als Little Glasses Girl Fingerman
Martin McGlade
als Victoria Station Fingerman
Richard Laing
als Parliament Lieutenant
Michael Simkins
als Parliament General
William Tapley
als Radio Man
Tony Cook
als Soldier (uncredited)
Lee Asquith-Coe
als V Follower (uncredited)
Christopher Fosh
als V Follower (uncredited)
Keith How
als V Follower (uncredited)
Norman Campbell Rees
als V Follower (uncredited)
Andy Callaghan
als Soldier (uncredited)
Forbes KB
als Soldier (uncredited)
João Costa Menezes
als Soldier (uncredited)
Chris Wilson
als Soldier (uncredited)
Nicolas de Pruyssenaere
als Marshal (uncredited)
David Decio
als V Street Vigilante (uncredited)
Rami Hilmi
als V Army Member (uncredited)
Mathis Landwehr
als Bodyguard (uncredited)
Jason Oettle
als Policeman (uncredited)
Wolfgang Stegemann
als Creedy Guard (uncredited)
James McTeigue Director
Lilly Wachowski Screenplay
Lana Wachowski Screenplay
Lana Wachowski Producer
Lilly Wachowski Producer
Joel Silver Producer
Grant Hill Producer
Ben Waisbren Executive Producer
Dario Marianelli Original Music Composer
Adrian Biddle Director of Photography
Martin Walsh Editor
Lucinda Syson Casting
Owen Paterson Production Design
Peter Walpole Set Decoration
Sammy Sheldon Costume Design
Marco Bittner Rosser Art Direction
Sarah Horton Art Direction
Sebastian T. Krawinkel Art Direction
Antje Rau Stunt Coordinator
Jan Böhme Stunts
Daniel Bohn Stunts
Michael Bornhütter Stunts
Stuart Clark Stunts
Talila Craig Stunts
David Cronnelly Stunts
Nicolas de Pruyssenaere Stunts
Ivonne Dietzel Stunts
Oliver Fritsche Stunts
Michael Gast Stunts
Thorsten Gliewe Stunts
Eduart Geber Stunts
Sascha Girndt Stunts
Uwe Gösche Stunts
Wanja Götz Stunts
Siegfried Gordes Stunts
Matthias Günther Stunts
Alexander Hardt Stunts
Udo Harnach Stunts
Cyrille Hertel Stunts
Timo Honsa Stunts
Eunice Huthart Stunts
Rob Inch Stunts
Tomas Jester Stunts
Heiko Kiesow Stunts
Adam Kirley Stunts
Mathis Landwehr Stunts
Stefan Langel Stunts
Wolfgang Lindner Stunts
Udo Lüttich Stunts
Mike Luft Stunts
Alexandra Nazahn Stunts
James O'Donnell Stunts
Jason Oettle Stunts
Markus Papiernek Stunts
Thorsten Rapst Stunts
Christian Petersson Stunts
Swen Raschka Stunts
Katja Richter Stunts
Armin Sauer Stunts
Matthias Schendel Stunts
Babette Schimanek Stunts
Bernhard Schirmer Stunts
Karsten Schmidt Stunts
Rene Schobes Stunts
Katrin Schrake Stunts
Andreas Schulz Stunts
Thierry Saelens Stunts
Andy Smart Stunts
Mark Southworth Stunts
Wolfgang Stegemann Stunts
Matthew Stirling Stunts
Rocky Taylor Stunts
Steve Thiede Stunts
Andreas Tietz Stunts
Ralf Tillmann Stunts
Vladimir Vilanov Stunts
Rainer Werner Stunts
Oliver Wiesner Stunts
Harvey Harrison Second Unit
Barbara Berkery Dialect Coach
Jean Bourne Script Supervisor
Stephen Bream Art Direction
Stephan O. Gessler Assistant Art Director
Cornelia Ott Assistant Art Director
Christian Schaefer Assistant Art Director
Roxy Konrad Art Department Coordinator
Ulli Isfort Set Decoration Buyer
Uli Fischer Set Decoration Buyer
Peter Popken Conceptual Design
Dermot Power Conceptual Design
Axel Eichhorst Production Illustrator
Simon-Julien Boucherie Picture Car Coordinator
Edgar Konkoll Standby Painter
Katja Fischer Art Department Assistant
Maren Hollje Art Department Assistant
Axel Kahnt Property Master
David Worley Camera Operator
Jörg Widmer Additional Camera
Gerd Breiter Additional Camera
David Stephenson Production Sound Mixer
Gary Dodkin Boom Operator
Benjamin Dunker Cableman
Sarah Meyer Set Production Assistant
John Bowman Video Assist Operator
Albrecht Silberberger Gaffer
Roland Patzelt Best Boy Electrician
Stefan Förster Electrician
Peter Kramer Electrician
Jens Makeldey Electrician
Götz Schmidt zu Nedde Electrician
Jürgen Ruge Electrician
Stephan Schneider Electrician
Axel Scholz Electrician
Volker Vahl Electrician
Felix Weddige Electrician
Dietmar Haupt Rigging Gaffer
Heiko Jörke Grip
Daniel Alvermann Grip
Helko Klünder Grip
Brian 'Joker' Mulvey Grip
Christian Scheibe Grip
Bronwyn Preston Unit Publicist
David Appleby Still Photographer
Anna Isabell Logen Set Costumer
Dietke Brandt Set Costumer
Jeremy Woodhead Hairstylist
Paul Engelen Makeup Artist
Petra Schaumann Makeup Artist
Petra Schaumann Hairstylist
Klaus Mielich Special Effects Coordinator
Alison Carter First Assistant Editor
Adam Cocker Post Production Assistant
Glenn Freemantle Supervising Sound Editor
Glenn Freemantle Sound Designer
Tom Sayers Sound Designer
Andrew Wilkinson Sound Effects Editor
Gillian Dodders Dialogue Editor
Lee Herrick ADR & Dubbing
Hugo Adams Foley
Ben Barker Foley
Adam Daniel Sound Editor
John Hayward Sound Re-Recording Mixer
Richard Pryke Sound Re-Recording Mixer
Robert Farr ADR & Dubbing
Andie Derrick Foley
Peter Burgis Foley
Kevin Tayler Foley
Benjamin Wallfisch Music
Hilary Skewes Music
Peter Clarke Music Editor
Markus Bensch Location Manager
Nina Hueskes Location Manager
Friederike von Rauch Location Scout
Marcus Loges Production Manager
Damian Anderson Production Manager
Anja Wedell Production Manager
Katharina Gapski Production Manager
Neil Chaplin Production Accountant
Kristov Brändli Production Accountant
Monika Klatt Set Medic
Thomas Rucks Set Medic
Matt Curtis Stand In
Jens Grulke Stand In
Natascha Gutschmidt Stand In
Nils Lange Stand In
Sandrine Loisy Stand In
Ian Mitchell Stand In
Sarah Penger Stand In
Glenn West Stand In
Sebastian Neitsch Transportation Coordinator
Inga Meissner Transportation Captain
Miki Emmrich Second Unit
David Lloyd Novel
Rosemary Burrows Costume Supervisor
Martin Goeres Stunts
Alister Mazzotti Stunts
Chad Stahelski Stunts Coordinator
Julie Brown Script Supervisor
David Leitch Stunts Coordinator
Jessica Alan Associate Producer
Roberto Malerba Co-Producer
Henning Molfenter Co-Producer
Lorne Orleans Producer
Charlie Woebcken Co-Producer
Kevin Phipps Supervising Art Director
Melissa Lackersteen Makeup Artist
Valeska Schitthelm Hairstylist
Lesley Smith Hairstylist
Terry Needham Assistant Director
Mark Bakowski Sequence Supervisor
Jake Jackson Sound Engineer
Adam Inglis Color Timer
Jan Brun Grip
Marcus Alexander Digital Intermediate
Alan Moore Writer
Alan Moore Creator
Christopher Learmonth VFX Editor






















ikwilfilmskijken © 2019