Daniel Radcliffe als Wallace | |
Zoe Kazan als Chantry | |
Megan Park als Dalia | |
Adam Driver als Allan | |
Mackenzie Davis als Nicole | |
Rafe Spall als Ben | |
Lucius Hoyos als Felix | |
Jemima Rooper als Ellie | |
Tommie-Amber Pirie als Gretchen | |
Meghan Heffern als Tabby | |
Jonathan Cherry als Josh | |
Rebecca Northan als Holly | |
Jordan Hayes als Becky | |
Oona Chaplin als Julianne | |
Adam Fergus als Rolf | |
Sam Moses als Cabbie | |
Ennis Esmer als Paramedic | |
Mike Wilmot als Murray | |
George Tchortov als Bartender | |
Tamara Duarte als Cute Girl | |
Vanessa Matsui als Saleswoman | |
Rosalind S. Feldman als Antique Employee | |
Don Ritter als Karate Referee | |
Sarah Gadon als Megan (uncredited) |
Michael Dowse | Director |
T.J. Dawe | Theatre Play |
Elan Mastai | Screenplay |
Michael Rinaldi | Theatre Play |
David Gross | Producer |
Macdara Kelleher | Producer |
André Rouleau | Producer |
Marc Stephenson | Producer |
A.C. Newman | Original Music Composer |
Rogier Stoffers | Director of Photography |
Yvann Thibaudeau | Editor |
Ethan Tobman | Production Design |
Mary Kirkland | Set Decoration |
Jesse Shapira | Executive Producer |
Jeff Arkuss | Executive Producer |
Hartley Gorenstein | Executive Producer |
Michael Dowse | Executive Producer |
Patrice Theroux | Executive Producer |
Bryan Gliserman | Executive Producer |
Mark Costa | Executive Producer |
Ford Oelman | Executive Producer |
Marc Stephenson | Executive Producer |
Elan Mastai | Executive Producer |
Lea Carlson | Costume Design |
Marlinda Walcott | Associate Producer |
Robin D. Cook | Casting Director |
Ronna Kress | Casting Director |
Regina Robb | Line Producer |
Regina Robb | Unit Production Manager |
Pazz Neglia | First Assistant Director |
Walter Gasparovic | First Assistant Director |
Miguel Gallego | Second Assistant Director |
Mark Steel | Art Direction |
Catherine Viot | Key Makeup Artist |
Stacey Dutrizac | Assistant Makeup Artist |
Jenn Gould | Key Hair Stylist |
Peggy Kyriakidou | Assistant Hairstylist |
Liz Byrne | Makeup Artist |
Conor McAllister | Key Hair Stylist |
Melany Bourgouin | Post Production Supervisor |
Christian Rivest | Sound Designer |
Christian Rivest | Sound Supervisor |
Joshua Sherrett | Visual Effects Supervisor |
Carole Bouchard | Visual Effects Producer |
Evan Dubinsky | Music Supervisor |
Alison Reid | Stunt Coordinator |
Ross McDonnell | Set Photographer |