Nora-Jane Noone als Bree | |
Alexandra Park als Jonna | |
Diane Farr als Clara | |
Tobin Bell als McGradey | |
Dogen Eyeler als Boy at the Pool | |
Donald Prince als Detective Zimmerman | |
Matthew Ryan Michaels als Boy at the Pool | |
Christian Kain Blackburn als David |
Vincent Albo | Production Design |
Debra Blanchard | Co-Producer |
Trevor Crafts | Co-Producer |
Mark Myers | Producer |
Amber Horn | Casting |
Julian Aguirre | Hair Department Head |
John Mangia | Visual Effects Design Consultant |
Danielle Aufiero | Casting |
Dennis Noyes | Underwater Camera |
Brandon Henry Rodriguez | Casting Associate |
Adam Tate | Unit Production Manager |
James Mahoney | Second Assistant Director |
Alexander Jongbloed | Assistant Sound Editor |
Dustin Solomon | Visual Effects Supervisor |
Nick Bianchi | First Assistant Camera |
Bum Chyba | Dolly Grip |
David Han | Key Grip |
Darin Chavez | Associate Producer |
Alex Daniels | Stunts |
David Damiata | Grip |
Kevin Kim | Lighting Technician |
Brandon Walz | Boom Operator |
Brian Felix | Special Effects |
Jeb Alderson | Best Boy Electric |
Dilara Ayata | Stand In |
Sharon Bordas | Executive Producer |
Fernando Szew | Executive Producer |
Ed Felix | Special Effects Supervisor |
Jason Robinette | Still Photographer |
Ruth Du | Line Producer |
Hannah Pillemer | Producer |
Janna Daniel | Visual Effects Coordinator |
Jami Solomon | Visual Effects Producer |
Jeffrey G. Barnett | Stunt Coordinator |
Nicholas Bianchi | First Assistant Camera |
Chase Matthews | Set Medic |
Phillip Bladh | Production Sound Mixer |
Jesse Haycraft | Electrician |
Daisy Rose Boterf | Art Direction |
Arlo Hannigan | Location Scout |
Jan Turetsky | Studio Teachers |
Vergi Rodriguez | Associate Producer |
Ryan Cooper | Editor |
Mary Elizabeth Danner | Costume Design |
Jacquie Nguyen | Thanks |
Heather Kenyon | Co-Producer |
Elijah Flores | Assistant Art Director |
Caleb Hollenback | Sound Recordist |
Darius Siwek | First Assistant Director |
Rene Yescas | Electrician |
Andrea Gonzales | Stand In |
John Burd | Producer |
Gerry Pass | Associate Producer |
Bria Dorsen | Makeup Artist |
Brendan Bellomo | Visual Effects Design Consultant |
Kevan Tucker | Location Manager |
Matt Eskandari | Writer |
Michael Hultquist | Writer |
Pablo Patricio | Set Dresser |
Matt Eskandari | Director |
Oliver Keller | Stunt Coordinator |
Dilip Isaac | Gaffer |
Barbara Abelar | Script Supervisor |
Todd Haberman | Original Music Composer |
Byron Werner | Director of Photography |
Jackie Johnson | Dialogue Editor |
Michael Fries | Assistant Production Coordinator |
Lauren Daisy White | Stunt Double |