12 Strong (2018)

Oorlog, Drama, Actie, Historisch
'12 Strong' vertelt het waargebeurde verhaal van een Special Forces-team dat vlak na de aanslagen op 11 september naar Afghanistan is gestuurd. Onder leiding van een onbeproefde kapitein moeten ze samen met een Afghaanse krijgsheer de Taliban te bestrijden.

12 Strong Film Info

Score: 6.3/10 van 2793 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2018-01-18
Lengte: 130 Minuut / 2:10
Regisseur: Nicolai Fuglsig
Productie Studios: Torridon Films, Alcon Entertainment, Black Label Media, Jerry Bruckheimer Films, Lionsgate, 16:14 Entertainment, Warner Bros. Pictures
Productie Land: United States of America


12 Strong Trailer


Chris Hemsworth
als Captain Mitch Nelson
Michael Shannon
als Chief Warrant Officer Hal Spencer
Michael Peña
als Sgt First Class Sam Diller
Navid Negahban
als General Dostum
Trevante Rhodes
als Sgt First Class Ben Milo
Geoff Stults
als Sean Coffers
Thad Luckinbill
als Vern Michaels
Austin Stowell
als Fred Falls
Ben O'Toole
als Scott Black
Jack Kesy
als Charles Jones
Fahim Fazli
als Commander Khaled
Austin Hébert
als Sgt First Class Pat Essex
Kenny Sheard
als Sergeant First Class Bill Bennett
Elsa Pataky
als Jean Nelson
Yousuf Azami
als Captain
Taylor Sheridan
als Brian
William Fichtner
als Colonel Mulholland
Rob Riggle
als Colonel Max Bowers
Yasmine Aker
als Teacher
Marie Wagenman
als Maddy Nelson
Kevin Kent
als 555 Soldier
Lauren Chavez-Myers
als Lisa Diller
Seth Adkins
als Josh
Allison King
als Marcha Spencer
Mustafa Haidari
als Taliban Fighter
Shawn Lecrone
als Northern Alliance Soldier / Dostum Flank
Frank Powers
als SF Civilian
Martin Palmer
als Northern Alliance Soldier
Laith Nakli
als Commander Ahmed Lal
J. Nathan Simmons
als Villiage Elder
Veronica Diaz-Carranza
als Lt Henriques
Peter Karas
als Habib
Ali Olomi
als Afghan Man
Shvan Aladdin
als Al Qaeda Fighter
Kenneth Miller
als Jackson
Tim Aydelott
als Special Forces First Sargent
Matthew Van Wettering
als Desk Sargent
James Joseph Pulido
als Newmark
Shawn Sarmeidani
als Dostums bodyguard
Anouar H. Smaine
als Taliban Fighter
Nour Bitar
als Afghany Mother
Edward Butron
als Taliban / New Alliance
Christian Pedersen
als SF Soldier
Arshia Mandavi
als Najeeb
Nate Boyer
als Captain Nosorog
Adrian Luna
als Taliban Soldier
Benjamin Poe
als Special Forces Captain
Perla Daoud
als Afghani Girl
Michael E. Stogner
als Village Elder (uncredited)
Lawrence Gilligan
als Taliban Soldier
Tommy Truex
als Chinook Pilot
Jay Moore
als Special Forces Captain (uncredited)
Osama Bin Laden
als Self (archive footage)
Sofia Chicorelli Serna
als Crying Afghan Girl #1
Jerry Bruckheimer Producer
John Papsidera Casting
Troy Sizemore Supervising Art Director
Catherine Harper Foley Artist
Mark Peterson Costume Supervisor
Bill Corso Makeup Department Head
Rasmus Videbæk Director of Photography
Mic Rodgers Stunt Coordinator
Mic Rodgers Second Unit Director
Daniel J. Lester Costume Design
Molly Smith Producer
Johnathan R. Banta VFX Artist
Dmitry Vinnik CG Supervisor
Ted Tally Writer
Thad Luckinbill Producer
Jo Edna Boldin Casting
Sarah Trost Assistant Costume Designer
Greg Crawford ADR Mixer
David H. Venghaus Jr. First Assistant Director
Wilhelm Pfau Set Decoration
S. Todd Christensen Location Manager
Peter Craig Writer
Beau Borders Sound Re-Recording Mixer
Lorne Balfe Original Music Composer
Shawn Holden Production Sound Mixer
Richard Ziegler Music Editor
James Lawrence Sicard Set Dresser
Anji Bemben Hair Department Head
Steven Finestone Camera Operator
Jerrad Gray Assistant Makeup Artist
Anthony N. Stunts
Bjarne Sletteland Art Direction
Anthony Almaraz Key Costumer
Paul Docherty Visual Effects Coordinator
David D. Baumann Property Master
Mara Herdmann Script Supervisor
Roger Nall Visual Effects Supervisor
Teague Chrystie VFX Artist
Bob E. Krattiger Gaffer
Derrick Mitchell Visual Effects Editor
Michael W. Mitchell Sound Effects Editor
Craig Hosking Pilot
Scott Christopher Clark Set Dresser
Nate Smalley Visual Effects Producer
David James Still Photographer
Bill Holmquist Construction Coordinator
Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Laurent Kossayan Supervising Sound Editor
Katherine Rose Foley Artist
Cary Ayers Key Makeup Artist
Lori McCoy-Bell Hair Department Head
Aaron Glascock Sound Effects Editor
Derrick Ballard Art Direction
Joe Guzman Digital Intermediate Producer
Stephen Mullen Gaffer
Michael-Ryan Fletchall Drone Pilot
Russell Farmarco Dialogue Editor
Joel Dougherty Dialogue Editor
Joel Dougherty Supervising ADR Editor
Fionagh Cush Makeup Department Head
Matthew T. Rodgers Drone Cinematographer
Jay W. Yowler Gaffer
Tom Cummins Key Set Costumer
Derek Casari ADR Engineer
Anna Quinn Key Hair Stylist
Andrew Bock Dialogue Editor
Joseph Kirkland First Assistant Editor
Shawn Broes Visual Effects Editor
Chris F. Moore Visual Effects
Calvin Romeyn Compositor
Daniel Schrepf Roto Supervisor
Ian Sullivan Digital Intermediate
Makana Sylva Compositor
Jennifer Josephson Script Supervisor
Patricia Greer Assistant Makeup Artist
Chris Navarro ADR Mixer
Trent Luckinbill Producer
Marie A. Kohl Casting Associate
Jonas Steadman First Assistant "A" Camera
Michael Miller ADR Mixer
Christopher Flick Foley Supervisor
Molly Tissavary Assistant Makeup Artist
Jimmy E. Jensen First Assistant "A" Camera
Jonathan Watkins Music Supervisor
Christopher M. Fisher First Assistant Camera
Alanna Levy Art Department Coordinator
Delana Veirs Hairstylist
Daniel Casillas Makeup Department Head
Daniel Zollinger Camera Operator
Darwin Montana Browne Key Grip
Christopher Glass Production Design
Simon Diggins ADR Mixer
Steven Cueva First Assistant "B" Camera
Gong Myung Lee VFX Supervisor
Michael Duarte Key Grip
Rob Del Ciancio Digital Compositor
Michael Scott Baker Hairstylist
Nicolai Fuglsig Director
Michael Craig Ferguson Drone Pilot
Ivan Andres Guerrero CG Supervisor
David Piombino Compositing Supervisor
Ryan Chan Associate Editor
Melissa Binder Ager/Dyer
Jason Oliver ADR Mixer
Darrin Mann Foley Mixer
Cory Wilde Armorer
Shiloh Kidd Set Dresser
Kim Winther Casting Associate
Katie Douthit Hair Department Head
Curtis Akin Property Master
Mackenzie Oneil Lighting Technician
Genica Lee Casting Assistant
Nikhil Paniz Camera Operator
Taura C.C. Rivera Set Designer
Bill Chapman Dolly Grip
Sam Tung Storyboard Artist
Peter Drinco Techno Crane Operator
Marco Aurélio Engelmann Santos Digital Compositor
Ian MacGregor Location Manager
Tad Griffith Stunts
Milton Muller Digital Compositor
Pepper J. Gallegos Key Makeup Artist
Dean Guiliotis VFX Artist
Sam Gutentag Creature Technical Director
Alexandra Greene Visual Effects Production Manager
Robert Schajer Executive Visual Effects Producer
Ian Hanna Dolly Grip
Jason Kay Aerial Camera
Doug Stanton Book
August Coleman Digital Compositor
John St. Denis ADR Mixer
Lee Briggs Visual Effects Producer
Arliss Gammill VFX Artist
Thomas Browne Rigging Grip
Giovanni DiGiorgio Digital Intermediate Assistant
Kurt Godwin Sound Mix Technician
Curtis Corbitt Assistant Property Master
Stephen Early First Assistant "B" Camera
Edwardo Santiago Sound Mixer
Bryan Perkal Assistant Makeup Artist
Bobby Johanson ADR Mixer
Emma Rentz Art Department Assistant
Jaime Fernandez Assistant Property Master
Wyndi Johnson Construction Buyer
Liz Buckler Graphic Designer
Kevin Duran Set Dresser
Rachel Lively Set Dresser
Josiah O'Neil Set Dresser
Chris Reisz Set Dresser
Joshua Story Set Dresser
Joshua Swanson Set Dresser
Leonard Sanchez Set Dresser
Christi Hennessy Hairstylist
Grace Esquibel Key Hair Stylist
Amanda Marie Campbell Electrician
Lane Luper First Assistant "D" Camera
Marissa Blair Casting Assistant
Mischa Marie Therese DeWalt Extras Casting Assistant
Samantha Plont Extras Casting Assistant
Shayne Hartigan Extras Casting
Rhonda Earick Ager/Dyer
Luke Prusinski Wardrobe Assistant
Tom Poole Digital Intermediate Colorist
Michael Rivera ADR Recordist
Jon Schumacher Co-Producer
Brandon Kachel Matte Painter
Abishek Nair Compositing Supervisor
Jason Patrick Collins Boom Operator
Chris Van Dyck Visual Effects Supervisor
Noah Dunbar ADR Recordist
Sinisa Radosavljevic Compositing Lead
Yale Badik Executive Producer
Val Hill Executive Producer
Francois Cote-Paquet VFX Artist
Juan Carlos Huerta VFX Artist
Julien Barbault VFX Artist
Robert Nicholas Dauphinais Compositor
Ricardo Quintero Digital Compositor
Yvette Marxer Sound
Rodney Gurulé Production Sound Mixer
Joao Bogossian Digital Compositor
Jason Inman First Assistant Director
John Maskew ADR Recordist
Adam Teschel Boom Operator
Zadran Wali Foley Artist
Brittany Ellis Mix Technician
Bo Howe Rotoscoping Artist
Goran Ognjanovic Senior Animator
Vic Kaspar ADR Mixer
Ryan R. Moos Visual Effects Assistant Editor
Lauren Aspden Visual Effects Coordinator
Shailey Horton Digital Compositor
Michelle Kee Visual Effects Producer
Camil Adell Digital Compositor
Fenner Rockliffe Digital Compositor
Mike Accettura Digital Compositor
Esdras Prudente Digital Compositor
Antoine Cosset Visual Effects Coordinator
Gavin Carlton VFX Artist
Jonathan S. Smith Rotoscoping Artist
Richard Kratt VFX Artist
Marco Marquez Compositor
Justin Schenck Digital Compositor






















ikwilfilmskijken © 2024