Maya Rudolph als Mother Parker | |
Chris Diamantopoulos als Old Man Parker | |
Ana Gasteyer als Mrs. Schwartz | |
Andy Walken als Ralphie Parker | |
Matthew Broderick als Ralphie as an Adult | |
Tyler Wladis als Randy | |
Jane Krakowski als Miss Shields | |
Ken Jeong als Christmas Tree Man/Chinese Restaurant Owner | |
Nick Mara als Caroler | |
Brandon Arreaga als Caroler | |
Austin Porter als Caroler | |
Edwin Honoret als Caroler | |
Zion Kuwonu als Caroler | |
David Alan Grier als Santa Claus | |
Fred Armisen als Elf | |
Bebe Rexha als Singer | |
Sacha Carlson als Ensemble/Scut Farkus | |
Elie Samouhi als Ensemble/Grover Dill | |
Sammy Ramirez als Ensemble/Schwartz | |
Jason Michael Snow als Ensemble/Bank Robber | |
Corey Anderson als Ensemble | |
Audrey Douglass als Ensemble |
Alex Rudzinski | Director |
William Ivey Long | Costume Design |
Joe Celli | Production Design |
Alex Gurdon | Lighting Design |
Ian Eisendrath | Music Director |
Zachary Woodlee | Choreographer |
Bernard Telsey | Casting |
Tiffany Little Canfield | Casting |
Rachel Hoffman | Casting |
Zachary Woodlee | Producer |
Benj Pasek | Producer |
Benj Pasek | Musical |
Justin Paul | Producer |
Justin Paul | Musical |
Joseph Robinette | Musical |
Gregory Sills | Producer |
Robert Cary | Co-Executive Producer |
Jonathan Tolins | Co-Executive Producer |
Alex Rudzinski | Executive Producer |
Scott Ellis | Executive Producer |
Marc Platt | Executive Producer |
Adam Siegel | Executive Producer |
Jean Shepherd | Novel |
Robert Cary | Teleplay |
Jonathan Tolins | Teleplay |
Scott Ellis | Director |
Brett Ostro | Line Producer |
Jeremy Tominberg | Associate Producer |
Dean Banowetz | Hair Department Head |
Tonia Green | Makeup Department Head |
Lotus Seki | Key Hair Stylist |
Silvia Leczel | Key Makeup Artist |
Phyllis Corcoran-Woods | Costume Supervisor |
Travis Hagenbuch | Lighting Director |
Madigan Stehly | Lighting Director |
Anthony Greco | Production Manager |
Ellen Wolff | Production Coordinator |
Resa Jorgensen | Art Direction |
Jason Howard | Set Decoration |
Camille M. Bratkowski | Set Designer |
August Eriksmoen | Orchestrator |
Jordan Carroll | Music Coordinator |
J. Mark King | Sound Mixer |
Bruce Arledge Jr. | Sound Supervisor |
Bert Atkinson | Camera Operator |
Ron Lehman | Camera Operator |
Dave Levisohn | Camera Operator |
Tore Livia | Camera Operator |
Adam Margolis | Camera Operator |
Rob Palmer | Camera Operator |
Brian Reason | Camera Operator |
Andrew Waruszewski | Camera Operator |
Fernanda Starling | Sound Recordist |
Elia P. Popov | Effects Supervisor |
Tyler Matson | Effects Supervisor |
Dave Solomon | Associate Producer |
Jenny Stanley Kashola | Script Supervisor |
Mark Stepp | Editor |
Damien Tuffereau | Camera Operator |
Nat Havholm | Camera Operator |
Andy Walken | Songs |
Benj Pasek | Music |
Justin Paul | Music |
Benj Pasek | Songs |
Justin Paul | Songs |