A.I. Artificial Intelligence (2001)

Drama, Sciencefiction, Avontuur
In het midden van de 21e eeuw heeft de mens een nieuw type computer ontwikkeld, dat zich bewust is van zijn eigen bestaan. Deze vorm van kunstmatige intelligentie wordt onder andere gebruikt in robots. Eén van deze robots, een jongen, hoopt een echt mens te worden, om zo de liefde van zijn pleegmoeder terug te winnen.

A.I. Artificial Intelligence Film Info

Score: 7/10 van 4934 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-06-29
Lengte: 146 Minuut / 2:26
Regisseur: Steven Spielberg
Schrijver: Steven Spielberg
Productie Studios: Amblin Entertainment, Stanley Kubrick Productions, DreamWorks Pictures, Warner Bros. Pictures
Productie Land: United States of America

A.I. Artificial Intelligence Foto's


A.I. Artificial Intelligence Trailer


Haley Joel Osment
als David
Jude Law
als Gigolo Joe
Frances O'Connor
als Monica Swinton
Sam Robards
als Henry Swinton
Jake Thomas
als Martin Swinton
William Hurt
als Prof. Hobby
Robin Williams
als Dr. Know (voice)
Ben Kingsley
als Specialist (voice)
Meryl Streep
als Blue Mecha (voice)
Chris Rock
als Comedian (voice)
Ken Leung
als Syatyoo-Sama
Clark Gregg
als Supernerd
Kevin Sussman
als Supernerd
Tom Gallop
als Supernerd
Eugene Osment
als Supernerd
April Grace
als Female Colleague
Matt Winston
als Executive
Sabrina Grdevich
als Sheila
Theo Greenly
als Todd
Michael Mantell
als Dr. Frazier at Cryogenic Institute
Keith Campbell
als Roadworker
Brian Turk
als Backstage Bull
Brendan Gleeson
als Lord Johnson-Johnson
Christopher Dye
als Flesh Fair Participant
Jack Angel
als Teddy (voice)
Tim Rigby
als Yeoman
Enrico Colantoni
als The Murderer
Adrian Grenier
als Teen in Van
Matt Malloy
als Robot Repairman
Brent Sexton
als Russell
Erik Bauersfeld
als Gardener (Voice)
Michael Fishman
als Teen in Van
Diane Fletcher
als Sentient Machine Security
Al Jourgensen
als Flesh Fair Band Member
Paul Barker
als Flesh Fair Band Member
Vito Carenzo
als Big Man
Adam Grossman
als Flesh Fair Band Member
Rena Owen
als Ticket Taker
Adam Alexi-Malle
als Crowd Member
Laurence Mason
als Tech Director
Ashley Scott
als Gigolo Jane
Ty Coon
als Flesh Fair Band Member
Duane Buford
als Flesh Fair Band Member
Max Brody
als Flesh Fair Band Member
Red King
als Covert Information Retrieval
Claude Gilbert
als Cybertronics - Room 93056
Kate Nei
als Toe Bell Ringing
Laia Salla
als Mr. Chan's Assistant
Jeanine Salla
als Sentient Machine Therapist
Mark Allan Staubach
als Teen in Van
Miguel Pérez
als Robot Repairman
Billy Scudder
als Mechanic
Bobby Harwell
als TV Face
Wayne Wilderson
als Comedian
R. David Smith
als Welder
Eliza Coleman
als General Circuita
Jim Jansen
als Chef
Tim Rhoze
als Laboratory Technician
Clara Bellar
als FemMecha Nanny
Kelly McCool
als Kate the Holographic Girl
Michael Shamus Wiles
als Cop
Jason Sutter
als Percussionist
Ken Palmer
als Percussionist
Alan Scott
als Worker
Lily Knight
als Voice in the Crowd (voice)
Justina Machado
als Assistant
Daveigh Chase
als Child Singer (scenes deleted)
Kathryn Morris
als Teenage Honey
Hunter King
als Amanda
Michael Berresse
als Stage Manager
Paula Malcomson
als Patricia in Mirrored Room
John Prosky
als Mr. Williamson, the Bellman
Curt Youngberg
als Kid
Andy Morrow
als Kid
Dillon McEwin
als Kid
Jeremy James Kissner
als Kid
John Williams Original Music Composer
Avy Kaufman Casting
Jennifer Alessi Extras Casting
Steven Spielberg Screenplay
Steven Spielberg Director
Steven Spielberg Producer
Kathleen Kennedy Producer
Janusz Kamiński Director of Photography
Michael Kahn Editor
Rick Carter Production Design
Nancy Haigh Set Decoration
Bonnie Curtis Producer
Walter F. Parkes Executive Producer
Gary Rydstrom Sound Designer
Gary Rydstrom Supervising Sound Editor
Bob Ringwood Costume Design
Dennis Muren Visual Effects Supervisor
Andrew Menzies Assistant Art Director
Jan Harlan Executive Producer
Kyrsten Mate Sound Effects Editor
Richard Hymns Supervising Sound Editor
Dennie Thorpe Foley Artist
Jana Vance Foley Artist
Tony Eckert Foley Mixer
Richard L. Johnson Art Direction
William James Teegarden Art Direction
Sergio Mimica-Gezzan First Assistant Director
Brian Aldiss Short Story
Ian Watson Screenstory
Thomas Valentine Art Direction
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Bill Corso Makeup Artist
Richard F. Mays Set Designer
Patrick M. Sullivan Assistant Art Director
Richard Byard First Assistant Editor
Peter M. Tobyansen Production Supervisor
Fred Arbegast Sculptor
Beth Bowling Casting Assistant
Stan Winston Animatronics Designer
Kenneth Wannberg Music Editor
Robert Jackson Boom Operator
David H. Venghaus Jr. Second Assistant Director
Shawn Murphy Scoring Mixer
John Neufeld Orchestrator
Michael Lantieri Special Effects Supervisor
Gregory Alpert Location Manager
John Wright Jr. Craft Service
Patricia Churchill Unit Production Manager
Jonathan Null Foley Editor
Doug Coleman Stunt Coordinator
Peter Ramsey Storyboard Artist
Steven Schwartz Set Designer
Bob Anderson Grip
Chris Cunningham Special Effects
Ve Neill Key Makeup Artist
Christopher Duskin Second Assistant Camera
Latifa Ouaou Art Department Coordinator
Suzan Wexler Assistant Art Director
Ron Judkins Sound Mixer
Jennifer Leo Russ Visual Effects Editor
Darrell L. Wight Set Designer
Harry E. Otto Assistant Art Director
Thomas Minton Set Designer
David Rawley Costume Supervisor
Elizabeth Lapp Assistant Art Director
Michael Trent Assistant Editor
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Erica Frauman Post Production Supervisor
Pamela Klamer Set Designer
Ana Maria Quintana Script Supervisor
Denny Caira Transportation Coordinator
J. Mark Donaldson Stunt Double
John Villarino Construction Coordinator
Gwendolyn Yates Whittle ADR Supervisor
Scott Farrar Visual Effects Supervisor
Francie Brown Dialect Coach
Dawn Brown Set Designer
David James Still Photographer
Richard Quinn Dialogue Editor
David Devlin Chief Lighting Technician
Les Hunter Visual Effects Producer
Masako Masuda Set Designer
Mitch Dubin Camera Operator
Pete Romano Underwater Camera
Patte Strong-Lord Set Designer
Candace Neal Key Hair Stylist
Anya Rudnick Art Department Coordinator
Jerry Moss Property Master
James Jones Sculptor
Mike Villarino Construction Foreman
Vincent D'Aquino Greensman
Alex Sessing Greensman
Johnny Torres Greensman
Jason Vanover Greensman
Ewa Sztompke Dialogue Editor
Christopher Scarabosio Sound Effects Editor
Michael Gleason Visual Effects Editor
Henry LaBounta Visual Effects Supervisor
Ginger Theisen Visual Effects Producer
David Nakabayashi Visual Effects Art Director
Chris Haarhoff Camera Operator
Chris Haarhoff Steadicam Operator
David Linck Publicist
Francesca Jaynes Choreographer
Adam Dale Aerial Director of Photography
Jack Blanchard Set Dresser
Tomáš Loewy Video Assist Operator
Hal T. Hickel Animation Supervisor
Dale E. Grahn Color Timer
Eric Bruneau Compositing Supervisor
Larry Schalit Assistant Dialogue Editor
Lindakay Brown Foley Editor
John Burton West Assistant Production Coordinator
Larry Singer ADR Supervisor
Philip Keller Storyboard
Jeff Khachadoorian Carpenter
Begonia Colomar Digital Color Timer
Karen Asano-Myers Hairstylist
Brian Chumney Editorial Services
Jim Kwiatkowski Key Grip
Ken Dackermann Digital Compositors
Robert Chase Key Costumer
Dean Drabin ADR Mixer
Kirk D. Hansen Painter
John Bell Production Illustrator
Tony Leonardi Standby Painter
Mike Bienstock First Assistant Camera
George Alden Driver
David O'Brien Camera Loader
Adam Christopher Makeup Effects
Jurgen Scharpf Sound Mix Technician
Mark Gillard Post Production Assistant
René González Projection
Brian Feola Propmaker
Tom Martinek Sequence Supervisor
Scott Rorie Set Production Assistant
James Henderson Stand In
Richard L. Blackwell Stunts
Dana Dru Evenson Utility Stunts
Jason Patnode Layout
Scot Gaal Best Boy Electric
John Atkins Electrician
Glenn Corbett Gaffer
Marek Bojsza Lighting Technician
David Gamerman Rigging Gaffer
Kevin Fahey Rigging Grip
Laurie Charchut Production Accountant
Lisbeth Wynn-Owen Production Coordinator
Duncan Blackman 3D Supervisor
Julie Creighton Visual Effects Coordinator
Frank 'Pepe' Merel Foley Recordist
Kathy Kane-Macgowan Hair Supervisor
Gary Burritt Negative Cutter
James Thatcher Musician
Chris Baker Concept Artist
Jimmy Zelinger Title Designer
Larissa Supplitt Additional Second Assistant Camera
Mark W. Brown Assistant Property Master
Rick Kangrga Dolly Grip
Vicente Aguilar Tailor
Cecilia Escobar Payroll Accountant
Martin Charles Graphic Designer
Paul Byrne Prenderville Additional Second Assistant Director
Sven E. Fahlgren Post Production Coordinator
Niamh Murphy Textile Artist
Lindsay MacGowan Effects Supervisor
Lisa Curtis Production Supervisor
Ricardo Richard Alvarez Costumer
Lisa Brookes Second Second Assistant Director
John Merton ADR Recordist
Susan McLean Assistant Sound Editor
Thomas Brown Special Effects Technician
Evan Cecil Visual Effects Production Assistant
Daniel Coscia Best Boy Grip
Tim Spurry Assistant Location Manager
Linden Johnson Assistant Accountant
Stanley L. Gonsales Assistant Chief Lighting Technician
Jorge Pallares Intern
Chas Dupuis Production Assistant






















ikwilfilmskijken © 2021