Mads Mikkelsen als H. Overgård | |
Maria Thelma Smáradóttir als Young Woman | |
Tintrinai Thikhasuk als Helicopter Pilot |
Einar Thorsteinsson | Executive Producer |
Joe Penna | Screenplay |
Joe Penna | Director |
Martha De Laurentiis | Executive Producer |
Ryan Morrison | Screenplay |
Ryan Morrison | Editor |
Chadwick Struck | Casting |
Atli Geir Grétarsson | Production Design |
Margrét Einarsdóttir | Costume Design |
Tim Zajaros | Producer |
Haukur M. Hrafnsson | Set Dresser |
Emil Petursson | Construction Manager |
Bergþóra Ólöf Björnsdóttir | Script Supervisor |
Manu Gargi | Executive Producer |
Patty Connolly | ADR Voice Casting |
Ryan Morrison | Executive Producer |
Joe Penna | Executive Producer |
Christopher Lemole | Producer |
Noah C. Haeussner | Producer |
Tómas Örn Tómasson | Director of Photography |
Amy Redfern | Digital Intermediate Producer |
Nicholas Wayman-Harris | Editorial Consultant |
Beggi Jónsson | Production Manager |
Eva Rut Hjaltadóttir | Second Assistant Camera |
Rebekka Jónsdóttir | Assistant Costume Designer |
Billy Hobson | Digital Intermediate Colorist |
Fernando Torres Idrovo | Colorist |
Yvan Lucas | Digital Intermediate Colorist |
James Haygood | Editorial Consultant |
Helen Sloan | Still Photographer |
Phoenix Woung-Bi Lee | Visual Effects Technical Director |
Thilak | Visual Effects Producer |
Fernando Torres Idrovo | Online Editor |
Ragna Fossberg | Hair Designer |
Sean Findley | Visual Effects Producer |
Lisa Tutunjian | Digital Intermediate Editor |
Michael Miller | ADR Mixer |
Benny Persson | ADR Recordist |
Árni Gústafsson | Sound Mixer |
Emil Morávek | Location Manager |
Kennedy Phillips | Foley |
Andrew Silver | Music Editor |
Odin Benitez | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Christopher Bonis | Supervising Sound Editor |
Xiaodan Li | Foley Artist |
Steven Gizicki | Music Supervisor |
Mike Horton | Foley Artist |
Tim McKeown | Foley Artist |
Thomas Ouziel | Sound Designer |
Noah Dunbar | ADR Recordist |
Jón Már Gunnarsson | Digital Imaging Technician |
August Coleman | Digital Compositor |
Nicholas Helgason | Assistant Camera |
Fernando Torres Idrovo | Visual Effects Coordinator |
Dave Halls | First Assistant Director |
Gunnar Auðunn Jóhannsson | First Assistant Camera |
Joseph Trapanese | Original Music Composer |
Einar Sveinn Þórðarson | Co-Producer |
Snorri Þórisson | Co-Producer |
Lilja Ósk Snorradóttir | Co-Producer |
Aaron Scotti | Co-Producer |
Michael Raimondi | Co-Executive Producer |
Bryn Birgisdóttir | Line Producer |
William Thomas Möller | Second Assistant Director |
Beau J. Genot | Post Production Supervisor |
Geir Magnússon | Gaffer |
David Post | Additional Visual Effects |