Armageddon (1998)

Actie, Thriller, Sciencefiction, Avontuur
Een gigantische meteoriet zal over 18 dagen inslaan op aarde. NASA roept de hulp in van Harry Stamper, een boor-expert, om de astronauten te trainen. Harry denkt echter dat de astronauten niet op tijd getraind kunnen zijn, en besluit zelf met z'n crew de klus te gaan klaren.

Armageddon Film Info

Score: 6.8/10 van 5411 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1998-07-01
Lengte: 151 Minuut / 2:31
Regisseur: Michael Bay
Schrijvers Robert Roy Pool, Jonathan Hensleigh, Shane Salerno, J.J. Abrams, Tony Gilroy.
Productie Studios: Touchstone Pictures, Jerry Bruckheimer Films, Valhalla Motion Pictures
Productie Land: United States of America


Armageddon Trailer


Bruce Willis
als Harry S. Stamper
Billy Bob Thornton
als Dan Truman, NASA Administrator
Liv Tyler
als Grace Stamper
Ben Affleck
als A.J. Frost
Will Patton
als Charles 'Chick' Chapple
Steve Buscemi
als Rockhound
William Fichtner
als Colonel William Sharp, Shuttle Freedom Pilot
Michael Clarke Duncan
als Jayotis 'Bear' Kurleenbear
Peter Stormare
als Lev Andropov, Russian Cosmonaut
Owen Wilson
als Oscar Choi
Ken Hudson Campbell
als Max
Jessica Steen
als Co-Pilot Jennifer Watts
Chris Ellis
als Flight Director Clark
Keith David
als General Kimsey
Jason Isaacs
als Ronald Quincy
Marshall R. Teague
als Colonel Davis
J. Patrick McCormack
als General Boffer
Ian Quinn
als Astronaut Pete Shelby
Charlton Heston
als Narrator
Eddie Griffin
als Bike Messenger
Sage Allen
als Max's Mom
Grace Zabriskie
als Dottie
Grayson McCouch
als Gruber
Clark Heathcliffe Brolly
als Noonan
Greg Collins
als Halsey
John Mahon
als Karl
K.C. Leomiti
als Samoan
Stanley Anderson
als President
James Harper
als Admiral Kelso
Harry Humphries
als Chuck Jr.
Ellen Cleghorne
als Helga the Nurse
Udo Kier
als Psychologist
Anthony Guidera
als Co-Pilot Tucker
Dyllan Christopher
als Tommy
Judith Hoag
als Denise
Deborah Nishimura
als Client #1
Albert Wong
als Client #2
Jim Ishida
als Client #3
John Aylward
als Dr. Banks
Mark Curry
als Stu the Cabbie
Seiko Matsuda
als Asian Tourist - Female
Steven Ford
als Nuke Tech
Christian Clemenson
als Droning Guy
Shawnee Smith
als Redhead
Bodhi Elfman
als Math Guy
Dina Morrone
als Italian Newscaster
Patrick Lander
als British Newscaster
Brian Mulligan
als Dr. Nerd
Patrick Richwood
als Dr. Nerd
Frank Van Keeken
als NASA Planner #1
Googy Gress
als NASA Techs
Frederick Weller
als NASA Techs
Jeff Austin
als NASA Techs
Matt Malloy
als NASA Techs
H. Richard Greene
als NASA Techs
Brian Brophy
als NASA Techs
Peter Murnik
als NASA Techs
Brian Hayes Currie
als NASA Techs
Andy Milder
als NASA Techs
Michael Kaplan
als NASA Techs
Duke Valenti
als Roughneck #1
Michael Taliferro
als Roughneck #2
Billy Devlin
als Roughneck #3
Michele Edison
als NASA Techs (uncredited)
Michael Bay
als NASA Scientist (uncredited)
Mary Ann Schmidt
als Injured Girl (uncredited)
Judi Beecher
als Presidential Cabinet Member (uncredited)
Crys Forsyth-Smith Production Manager
Jerry Bruckheimer Producer
Fred C. Blau Jr. Makeup Artist
Doug J. Meerdink Assistant Art Director
Chris Lebenzon Editor
Michael Kaplan Costume Design
Bonnie Timmermann Casting
Michael Bay Director
Michael Bay Producer
Gale Anne Hurd Producer
Robert Roy Pool Screenplay
Jonathan Hensleigh Screenplay
John Schwartzman Director of Photography
Trevor Rabin Original Music Composer
Michael White Production Design
Mark Goldblatt Editor
Glen Scantlebury Editor
Christopher Boyes Sound Designer
Lawrence A. Hubbs Art Direction
Bruton Jones Art Direction
Rick Simpson Set Decoration
Magali Guidasci Costume Design
David Farmer Sound Effects Editor
Michael R. Miller Additional Editor
John Frazier Special Effects Supervisor
K.C. Hodenfield First Assistant Director
Shane Salerno Screenplay
Kevin Ishioka Set Designer
Rhona Meyers Costumer
Steve Boeddeker Sound Effects Editor
Kenny Bates Stunt Coordinator
Roger Barton Associate Editor
Mike Higelmire Leadman
Rick Stratton Makeup Artist
Joel Negron Assistant Editor
Tom Myers Sound Effects Editor
J.J. Abrams Screenplay
Denise Horta ADR Editor
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
Tony Gilroy Screenplay
Mitchell Amundsen Camera Operator
Larry Blanford Aerial Director of Photography
John P. Bruce Set Designer
Tom Fraser Camera Operator
Geoff Hubbard Supervising Art Director
Domenic Silvestri Set Designer
Mark Plummer Second Unit Director of Photography
Gloria D'Alessandro Dialogue Editor
Lisa Fields Casting Associate
Todd E. Miller Associate Editor
Juno J. Ellis Supervising ADR Editor
Monica Anderson First Assistant Editor
Hoyt Yeatman Visual Effects Supervisor
Karen E. Etcoff Extras Casting
Mary Andrews ADR Editor
Paul M. Wagner Assistant Editor
Ali Akdeniz Production Manager
Ali Salim Yaşar Gaffer
Todd Cherniawsky Set Designer
Liz Keigley Extras Casting
Lizz Wolf Costumer
Ken Kokka Visual Effects Producer
Alan D. Purwin Aerial Coordinator
Nancy Ceo Costumer
Edouard F. Henriques Makeup Department Head
Sue Moore Costume Supervisor
Dan O'Connell Foley Artist
Gregory H. Watkins Additional Sound Re-Recording Mixer
Carin Rogers Dialogue Editor
William S. Maxwell III Set Dresser
John T. Cucci Foley Artist
Andy Ryan Gaffer
Richard E. Hollander Visual Effects Supervisor
Karen Spangenberg Dialogue Editor
George Watters II Supervising Sound Editor
Kevin O’Connell Sound Re-Recording Mixer
Frank Masi Still Photographer
Patricia Klawonn Set Designer
Will Kaplan Music Editor
Bill Taliaferro Set Designer
Bill W. Benton Additional Sound Re-Recording Mixer
Karin Anderson Script Coordinator
Val Drake Sculptor
Blair Clark Animation Supervisor
Craig Barron Visual Effects Supervisor
Linda Lew Foley Recordist
David Emmerichs Camera Operator
David Emmerichs Steadicam Operator
Pete Romano Underwater Camera
Rob Hodgson Digital Effects Supervisor
Chad Rivetti Libra Head Technician
Amy Pawlowski Visual Effects Editor
Debra Wolff Visual Effects Editor
Nancy Jane King Production Supervisor
Diane L. Sabatini Production Supervisor
Stacey Byers Art Department Coordinator
Byron K. Autrey Construction Coordinator
Greg John Callas Construction Coordinator
Ron Mendell Assistant Art Director
Yarek Alfer Sculptor
Grey Hill Sculptor
John A. Scott III Leadman
Steven M. Saylor Set Designer
Mindy R. Toback Set Designer
George Lee Set Designer
Ed Callahan Sound Effects Editor
Midge Costin Sound Effects Editor
Robert L. Sephton Sound Effects Editor
David Bartholomew Visual Effects Editor
Erik Nash Visual Effects Supervisor
Bruce Nicholson Visual Effects Supervisor
Mary E. Walter Visual Effects Editor
Cari Thomas Visual Effects Producer
Josh R. Jaggars Visual Effects Producer
Rae Griffith Visual Effects Producer
Krystyna Demkowicz Visual Effects Producer
Kurt E. Soderling Aerial Director of Photography
Beau Desmond Set Costumer
Marci R. Johnson Set Costumer
Bryce Guy Williams Transportation Coordinator
Joe D. Anderson Transportation Coordinator
Karen Golden Script Supervisor
Gabriela Gutentag Unit Publicist
Gabriela Gutentag Publicist
Richard Klotz Location Manager
Yolanda Toussieng Hair Department Head
Jennifer Long Costumer
Christopher Marino Assistant Editor
Guy Williams Technical Supervisor
Bryan Grill Digital Effects Supervisor
Bill O'Leary Chief Lighting Technician
David B. Nowell Aerial Director of Photography
Daniel Dirks Costumer
Nathan R. Fitzgerald Assistant Editor
Bunny Parker Hairstylist
Bryan Hirota CG Animator
Heather Page First Assistant "B" Camera
Teri E. Dorman Supervising Dialogue Editor
Alison Fisher Dialogue Editor
Daniel C. McFadden Camera Loader
William Dawson Special Effects Technician
Bob Mercier CG Animator
Andrea Horta ADR Editor
Sean Dever CG Supervisor
Joshua I. Kolden CG Animator
Nicholas Korda ADR Editor
Patrick Hoeschen Electrician
Brett Paton Animation
Robert Consing Storyboard Artist
Les T. Tomita Key Grip
Kathy Jeung Makeup Artist
Kevin Wasner Prop Maker
Cagri Aydin Props
Matthew Harrison Foley Editor
Richard R. Hoover Visual Effects Supervisor
Alison E. McBryde Casting Associate
Lee Ann Brittenham Key Hair Stylist
Kevin Cooper Script Coordinator
Jeffrey P. Soderberg Rigging Gaffer
William T. Jones Rigging Grip
Susan Lichtman Costumer
Mark Pappas Foley Editor
Bob Kaiser Color Timer
James Ashwill Foley Mixer
Richard Mosier First Assistant "A" Camera
Mitchell Andrew Lillian Key Grip
Robert Chase Key Costumer
Dan DeLeeuw Digital Effects Supervisor
Carlos Arguello Digital Effects Supervisor
Jennifer Campbell Production Coordinator
Leslie Stevens Production Coordinator
Brandon K. McLaughlin Special Effects Technician
Patrick Murray Underwater Gaffer
Jeff Case Dolly Grip
James M. McEwen Chief Lighting Technician
Jason Bogard Production Accountant
Karen Dimmig Assistant Editor
Jonathan Klein Foley Editor
Josh Levy Video Assist Operator
Frédéric North Aerial Coordinator
Mary Beth Smith Negative Cutter
Charlie Marroquin Best Boy Grip
Brad Rea Dolly Grip
Jim Likowski Foley Editor
Audie Aragon Best Boy Grip
Richard Scarpone Video Assist Operator
Sandra K. Jantzen Production Coordinator
Stephen Janisz ADR Editor
Luigi Mugavero Set Dresser
Denise Whiting ADR Editor
Darin Hollings Digital Effects Supervisor
Greg Thompson Assistant Editor
Michael T. Travers Best Boy Grip
Thomas J. O'Connell ADR Mixer
Zoe Peck-Eyler Compositing Supervisor
Greg Nestor Set Dresser
Morgan Trotter 3D Artist
Tomás Rosenfeldt CG Animator
Thomas D. Lairson Jr. Second Assistant "A" Camera
Steve Austin Special Effects Technician
George W. Borthwick Key Grip
Lonnie Kandel Production Coordinator
Ken Mieding Special Effects Technician
Mark Alan Loso Visual Effects Compositor
Ed Nyerick Marine Coordinator
Cynthia Feyrer Negative Cutter
Robert Dawson Title Designer
Brigitte Bourque Visual Effects Compositor
Peter Sternlicht Digital Effects Supervisor
Stacy Foot Production Secretary
Mark J. Weitzman Costumer
Molly Lynch Visual Effects Coordinator
Matt Furginson Set Dresser
Brian Evans Assistant Chief Lighting Technician
Charles B. Katz Second Assistant "B" Camera
Jennine Rimer Assistant Property Master
David Hopkins Assistant Property Master
Selmer Kora Assistant Property Master
J.D. Smith Set Dresser
Benton E. Tedlie Set Dresser
Bill Dietrich CG Animator
Robert Chapin CG Animator
George Trimmer Visual Effects Art Director
Michael Stuart Visual Effects Art Director
Richard Kaylor Visual Effects Coordinator
Jennifer Califano Visual Effects Coordinator
Kevin Clark Visual Effects Editor
Karo Vartanian Costumer
Kathleen A. Wildman Costumer
Marie Kaperbeck Costumer
Annalisa Strickland Costumer
Suzanne Pettit Wardrobe Supervisor
Greg Farley Extras Casting
Chris Hutchins Extras Casting
Patricia Robinson Extras Casting
Elisa Cohen Assistant Editor
Tucker Stilley Assistant Editor
Miles Strassner Dolly Grip
Julie Jones Production Controller
Cecily Gambrell Production Secretary
Harry Humphries Technical Advisor






















ikwilfilmskijken © 2020