Bruce Dern als Reginald Cooke | |
Mira Sorvino als Sarah Cooke | |
Kevin Makely als Matthias Breecher | |
Jeff Fahey als Huxley Wainwright | |
Wes Studi als Harlan Red | |
Tony Todd als Senator Benjamin Burke | |
Trace Adkins als General Corbin Dandridge | |
James Russo als Fred Quaid | |
Amanda Wyss als Alice Hollenbeck | |
Matthew James McCarthy als Big John | |
Reggie Watkins als Henry Means | |
Terry Thompson als Gerald Healey | |
Diane Thompson als Barbara Healey | |
Todd A. Robinson als Leonard Black | |
Oscar Leiva als Omar Ferrer | |
Anthony Oh als Jorge Velazquez | |
Omid Zader als Hector | |
Shawn Nightingale als Tristan | |
Lauren Francesca als Honey Tex | |
Megan Therese Rippey als Nellie Lyle | |
Laura Cantwell als Virginia Bell | |
Ryan Kelley als Jasper Mortenson | |
Dan Watkins als Dino Reilly | |
Aidan Bristow als Deacon Ryder | |
Jesse James Youngblood als Amos Holden |
Justin Lee | Director |
Justin Lee | Writer |
Tineka Becker | Casting |
Idan Menin | Director of Photography |
Christian Ramirez | Production Design |
Michael Tang | Editor |
Jared Forman | Music |
Todd A. Robinson | Co-Producer |
Lara Cuddy | Co-Producer |
Kevin Makely | Producer |
Shawn Nightingale | Producer |
Jennifer Ambrose | Executive Producer |
Shawn Nightingale | Executive Producer |
Todd A. Robinson | Assistant Director |
Lara Cuddy | Line Producer |
Rocky Abou-Sakher | Stunts |
Beni Alexander | Stunts |
Oscar Leiva | Stunts |
Matt Merchant | Stunts |
Anthony Oh | Stunts |
Ardeshir Radpour | Stunts |
Geran Simpson | Stunts |
Omid Zader | Stunts |
Steven Hryciw | Set Decoration |
Arman Gosparini | Set Dresser |
Lane Young | Property Master |
Toby Bronson | Costume Design |
Yvonne Reddy | Set Costumer |
Melanie Young | Makeup Department Head |
Beth O'Rourke | Key Makeup Artist |
Erica Lynn Vermin | Makeup Artist |
Kathryn Fernandez | Makeup Artist |
Paige Sturges | Makeup Artist |
Omid Zader | Stunt Coordinator |
George Ballenger | "B" Camera Operator |
George Ballenger | Steadicam Operator |
Emily Amos | First Assistant "B" Camera |
Alex Cameron | First Assistant "A" Camera |
Aaron Pagniano | Gaffer |
Andres Solorzano | Key Grip |
Rene Yescas | Key Grip |
Dana Fytelson | Grip |
Zach Kienitz | Grip |
Charles Cartwright | Grip |
Gerardo Alacran | Grip |
Mladen Durdanovic | Grip |
Jamey Srock | Rigging Grip |
Hunter Truman | Electrician |
Matthew James McCarthy | Key Production Assistant |
Lara Thomas Ducey | Script Supervisor |
Danny Knutson | Sound Designer |
Danny Knutson | Sound Mixer |
Aaron Class | Music Editor |
Mark Todd Osborne | Colorist |
Reid Collins | Still Photographer |
Aaron Strelecki | Still Photographer |
Hannah Landberg | Animal Wrangler |
Jerry Bestpitch | Animal Wrangler |