Nick Roth als Ben | |
Laura Jordan als Sadie | |
Henry Winkler als Sy | |
Sarah Carter als Alice | |
Tom Morello als Blue | |
Jake Newton als Henry | |
Sebastian Tillinger als Mishkin | |
Sarah Bibb als Susie | |
Wade Allain-Marcus als Buddy | |
Thomas Gibson als Thomas the Valet | |
Reed Diamond als Ralph | |
Bonnie Bedelia als Hawkins | |
Ruby Roth als Pearl | |
Henry G. Sanders als Gadsen | |
Tracey Walter als Doctor | |
Amelia Mulkey als Swedish Backpacker | |
Riki Lindhome als Fighting Girl | |
Rob Nilsson als Coach | |
Todd Felix als Young Democrat | |
Marissa Tait als Eve | |
Nelson Franklin als Frat Prez | |
Skyler Shaye als Blonde at Library | |
Corey Haddon als Jesus | |
Georgia X. Lifsher als Adeline House Girl | |
Tiffany Paralta als Pretty Hippie Girl | |
Kate Miner als Prom Queen | |
Tom Schmid als Dean Craft | |
Irvin Kershner als Statistics Professor | |
David Jacobs als Marijuana Cultivator | |
Alanna Boatright als Registrar | |
Julie Gribble als Kent State Girl | |
Pamela Norris als Black Panther | |
Curt Holley als Black Panther | |
Yrneh Brown als Black Panther | |
Sarah Allan als Mime | |
Emily Kosloski als Mime | |
Robert Mammana als Mime | |
Jim Patneaude als Mime | |
J. Michael Silver als Mime |
Stacey Rosen | Casting |
Larison Clark | Associate Producer |
Naila Aladdin Sanders | Costume Designer |
Henry G. Sanders | Production Design |
Richard Rudolph | Executive Music Producer |
Christopher Franke | Original Music Composer |
Carsten Becker | Editor |
Emily Wallin | Editor |
Steve Burns | Director of Photography |
Lon Bender | Executive Producer |
Cosmas Paul Bolger Jr. | Executive Producer |
Jeffrey White | Producer |
Bobby Roth | Producer |
Bobby Roth | Writer |
Bobby Roth | Director |
Bradley M. Gross | Unit Production Manager |
Richard J. Levin | First Assistant Director |
Jennie O'Keefe Armas | Second Assistant Director |
Dan Leatham | Second Assistant Director |
David St. Pierre | Stunt Coordinator |
Paul Naylor | Stunt Coordinator |
Tiffany Paralta | Production Supervisor |
Andrew Steinberg | Art Direction |
Pamela Springsteen | Still Photographer |
Armen Minasian | Editorial Consultant |
Carter Reedy | Additional Editing |
Mitch Marcus | Additional Editing |
Michael Trent | Additional Editing |
Jesse Kane | Assistant Editor |
Karen Eachus | Script Supervisor |
Lawrence Fried | Sound Recordist |
Jose Barocio Jr. | Boom Operator |
Sketch Pasinski | First Assistant Camera |
Margot Coleman Martin | First Assistant Camera |
Cole Sutherland | Second Assistant Camera |
Raqueli Dahan | Makeup Department Head |
Lauren Russak | Key Makeup Artist |
Annette Lorant | Makeup Artist |
Debra Carroll | Assistant Art Director |
Laura Somers | Property Master |
Nicholas Neidorf | Set Dresser |
Jeffrey Neidorf | Set Dresser |
Andree Juviler | Location Manager |
James McCabe | Location Manager |
Lori Ashfield | Second Second Assistant Director |
Amsie Soria | Second Second Assistant Director |
Matthew Skrobalak | Casting Associate |
Ellary Eddy | Extras Casting |
Charles 'Desi' Griffin | Set Costumer |
Harold Harper | Set Costumer |
Robert M. Young | Additional Director of Photography |
Eddie Surkin | Special Effects |
Nelson Stoll | Sound Recordist |
Alec James | Sound Recordist |
Amber Tisue | Sound Recordist |
William H. Angarola | Supervising Sound Editor |
Becky Sullivan | ADR Supervisor |
Paul Flinchbaugh | Assistant Sound Editor |
Tim Farrell | Dialogue Editor |
Keren Falkenstein | Sound Effects Editor |
Derek Lee Bell | Sound Effects Editor |
Christopher Assells | Sound Effects Editor |
Geoffrey G. Rubay | Sound Effects Editor |
Ron Bedrosian | ADR Mixer |
Julio Carmona | ADR Recordist |
Nerses Gezalyan | Foley Mixer |
Jeffrey Wilhoit | Foley Artist |
James Moriana | Foley Artist |
Damien Smith | Foley Artist |
Kevin Patrick Burns | Sound Re-Recording Mixer |
Todd Orr | Sound Re-Recording Mixer |
John Langford | Sound Recordist |
John P. Mesa | Visual Effects Supervisor |
Tim Everitt | Animation Supervisor |
Lincoln Kupchak | Visual Effects Editor |