Macon Blair als Dwight Evans | |
Devin Ratray als Ben Gaffney | |
Amy Hargreaves als Sam Evans | |
Kevin Kolack als Teddy Cleland | |
Eve Plumb als Kris Cleland | |
Stacy Rock als Hope Cleland | |
David W. Thompson als William | |
Brent Werzner als Carl Cleland | |
Sandy Barnett als Wade Cleland Jr. | |
Sidné Anderson als Officer Eddy | |
Bonnie Johnson als Margaret Gaffney | |
Ydaiber Orozco als Amanda | |
Daniel L. Kelly als Large Man | |
Erica Genereux Smith als Rock Girl | |
Abigail Horton als Babysitter | |
George Fredericks als Metal Detector Couple |
Jeremy Saulnier | Writer |
Jeremy Saulnier | Director |
Richard Peete | Producer |
Vincent Savino | Producer |
Anish Savjani | Producer |
Brooke Blair | Original Music Composer |
Brian Rzepka | Art Direction |
Julia Bloch | Editor |
Jeremy Saulnier | Director of Photography |
Skei Saulnier | Executive Producer |
Kaet McAnneny | Production Design |
Will Blair | Original Music Composer |
Macon Blair | Executive Producer |
Cory Melious | Supervising Sound Editor |
Harley Kaplan | Casting |
Pablo Díez Casajuana | Boom Operator |
Rommel Genciana | Gaffer |
Patricia E. Gillespie | Script Supervisor |
Justin Ball | Visual Effects Supervisor |
Brooke Bennett | Costume Design |
Brandon Powers | Casting |
Dan Flosdorf | Sound Designer |
Tyler Byrne | Production Supervisor |
Matt Snedecor | Sound Designer |
Cory Melious | Sound Re-Recording Mixer |
Shelley Illmensee | Key Makeup Artist |
Katie Middleton | Special Effects Makeup Artist |
Mark James Ross | Special Effects Makeup Artist |
Toby Sells | Special Effects Makeup Artist |
Michael Peete | Graphic Designer |
Mike Anderson | Property Master |
Jack Strickland | Set Dresser |
Abigail Horton | Assistant Camera |
Ryan Dickie | First Assistant Camera |
David Gettens | Gaffer |
Carlos Valdes-Lora | Key Grip |
Joshua Koenig | Second Assistant Camera |
Alex Orr | First Assistant Director |
Katie Kramer | Second Assistant Director |
Eric Warzecha | Dialogue Editor |
Cory Melious | Dialogue Editor |
Colin Alexander | Sound Mixer |
Juan Bertrán | Sound Mixer |
MacAulay Flynt | Sound Mixer |
Franklin Vaughan | Sound Mixer |
Tamara Nicole Pilblad | Casting Associate |
Alex Bickel | Digital Intermediate Colorist |
Alek Rost | Digital Intermediate Producer |
Conor Byrne | Title Designer |
Phil Pinto | Title Designer |
Toby Sells | Special Effects Supervisor |
Phylicia Feldman | Compositor |
Jose L. Marin | Compositor |