Halle Berry als Jackie Justice | |
Adan Canto als Desi | |
Sheila Atim als Bobbi Buddhakan Berroa | |
Danny Boyd Jr. als Manny Lyons Jr | |
Adriane Lenox als Angel McQueen | |
Shamier Anderson als Immaculate | |
Stephen McKinley Henderson als Pops | |
Valentina Shevchenko als Lady Killer | |
Lela Loren als Mrs. Bradshaw | |
Nikolai Nikolaeff als Igor | |
Denny Dillon als Crazy Esther | |
Jacob Crespo als Nathan Bradshaw | |
Jennifer Dugwen Chieng als Karima | |
Shawna Hamic als Secretary | |
Mark Cayne als Teen #1 | |
Julio A. Sanchez als Teen #2 | |
Chandler Acloque als Junebug's Waiter | |
Phaidra Knight als Gym Opponent #1 | |
Elijah Clarke als Gym Opponent #2 | |
Robert D. Constance als Black Rob | |
Mark Fratto als Fight Announcer | |
Yves Edwards als Sport Commentator #1 | |
Julie Kedzie als Sport Commentator #2 | |
Delissa Reynolds als Ms. Feelgood | |
Heidi Moneymaker als Cold Open Fighter |
Halle Berry | Director |
Frankie DeMarco | Director of Photography |
Joshua Reis | Director of Photography |
Jacob Craycroft | Editor |
Elizabeth Jones | Production Design |
Mary Aloe | Executive Producer |
Guymon Casady | Producer |
Anik Decoste | Executive Producer |
Gerard DiNardi | Co-Producer |
Terry Dougas | Producer |
Brad Feinstein | Producer |
Jonathan Fuhrman | Executive Producer |
David Gendron | Executive Producer |
Linda Gottlieb | Producer |
Tom Harberd | Associate Producer |
Gillian Hormel | Producer |
Phil Hunt | Executive Producer |
Basil Iwanyk | Producer |
Ali Jazayeri | Executive Producer |
Paris Kasidokostas Latsis | Producer |
Erica Lee | Producer |
Brian Pitt | Executive Producer |
Compton Ross | Executive Producer |
Christina Weiss Lurie | Executive Producer |
Terilyn A. Shropshire | Editor |
Tommy Love | Art Direction |
Kait Murphy | Set Decoration |
Mirren Gordon-Crozier | Costume Design |
Chelsea Paige | Makeup Department Head |
Chris Foster | Sound Effects Editor |
Ruy García | Sound Re-Recording Mixer |
Ruy García | Sound Effects Editor |
Filipe Messeder | Sound Effects Editor |
Samuel Miille | Sound Effects Editor |
Gene Park | Supervising Sound Editor |
Gene Park | Sound Re-Recording Mixer |
Bryan Haines | VFX Artist |
Kolby Kember | Visual Effects Supervisor |
Alyssa Koncelik-Diemer | VFX Artist |
Ben Sumner | VFX Artist |
Michelle Rosenfarb | Screenplay |
Avy Kaufman | Casting |
Weist-Barron Ryan | Casting |
Stefanie Ryan-Manhim | Casting |
Shawn Finch | Key Hair Stylist |
Patricia Grande | Hair Department Head |
Kristy Strate | Key Makeup Artist |
Eric Knapp | Production Supervisor |
Jeffrey Penman | Post Production Supervisor |
Jason Pinardo | Unit Production Manager |
Gerard DiNardi | First Assistant Director |
Ram Paul Silbey | Second Assistant Director |
Justin Bazil | Set Dresser |
Claire Hart Joslyn | On Set Dresser |
Mat Kowalski | Leadman |
Kyle Marchiafava | Property Master |
Matthew Vidalis | Graphic Designer |
Benjamin Berger | Production Sound Mixer |
Mark DeSimone | ADR Mixer |
Matthew Haasch | Foley Editor |
Michael McMenomy | Dialogue Editor |
Jay Peck | Foley Artist |
Gabriel Sanders | Boom Operator |
Carlos Sotolongo | ADR Mixer |
Jerrell Suelto | ADR Mixer |
Eric Concha | Special Effects Technician |
William Cote | Stunt Coordinator |
Noah Schultz | Stunt Double |
Ndosi Anyabwile | Digital Compositor |
Chris M. Cooper | Compositor |
Alex Dreiblatt | Compositor |
Nancy Cristina | Visual Effects Coordinator |
Sean Loughran | Compositor |
Brad Lucas | Digital Compositor |
Natpasin Nguanprasert | Digital Compositor |
Tyler Old | Compositor |
John Baer | Still Photographer |
Eric Boswell | Grip |
Ramulas Burgess | Camera Operator |
Chris Cazavilan | Key Grip |
James Usmanov | Gaffer |
Gaddiel Lopez | Wardrobe Supervisor |
Missy Mickens | Costume Coordinator |
Gary van de Griek | Set Dresser |
Michael A. Martinez | Visual Effects |
Aska Matsumiya | Music |
Cardi B | Songs |
Saweetie | Songs |
H.E.R. | Songs |
Thurman Martin III | Visual Effects Producer |