Malin Åkerman als Anna | |
Bella Thorne als Olivia | |
Alec Baldwin als Murphy | |
Dulcé Sloan als Charleen | |
Fortune Feimster als Bear | |
Kevin Connolly als Dr. Roy Park | |
Kevin Nash als Ed | |
Alec Mapa als Chuck | |
Vitoria Setta als Noel | |
Dominique Jackson als Naomi | |
Alexia Barlier als Chloe | |
Nicol Paone als Betty | |
Ekaterina Baker als Veronica | |
Julie Michaels als Mary | |
Mariana Paola Vicente als Marnie | |
Julia Sandstrom als Samantha | |
Marissa Labog als Carol | |
Rohan Gurbaxani als Kye | |
Kellen Boyle als Mason | |
Monica Lopez Aleman als Fight Club Girl #1 | |
Shauna Galligan als Fight Club Girl #2 | |
Holly Dowell als Fight Club Girl #3 | |
Norman Grant als Tow Truck Driver | |
Brian Dean Rittenhouse als Drug Dealer | |
Andrew Phipps als Brawny Cop | |
Rey Hernandez als Fire Chief | |
Yetta Gottesman als Nurse Grant | |
John Wu als Dr. Lee | |
Rainier Quintana als Evan | |
Nohemy Águila als Lexie | |
Isaac Santiago als Bailiff |
Paul Leyden | Director |
Ekaterina Baker | Executive Producer |
Joseph Downey | Writer |
Jordan Yale Levine | Producer |
Jordan Beckerman | Producer |
Anne Clements | Producer |
Malin Åkerman | Producer |
Ash Christian | Producer |
Frances Lausell | Producer |
Michael J. Rothstein | Producer |
Shaun S. Sanghani | Executive Producer |
Berry Meyerowitz | Executive Producer |
Jeff Sackman | Executive Producer |
Lawrence R. Greenberg | Executive Producer |
Galen Smith | Executive Producer |
Bella Thorne | Executive Producer |
Tiffany Boyle | Executive Producer |
Elsa Ramo | Executive Producer |
Marlon Vogelgesang | Executive Producer |
David Gilbery | Executive Producer |
Charles Dorfman | Executive Producer |
Phyllis Levine | Executive Producer |
Robert Levine | Executive Producer |
Jayson Dezuzio | Executive Producer |
Rohan Gurbaxani | Executive Producer |
Gigi Lacks | Executive Producer |
Marc McGivney | Executive Producer |
Gregory Mulligan | Executive Producer |
Philip James Boyce | Executive Producer |
Ruben Rodriguez | Executive Producer |
Benson Taylor | Executive Producer |
Graham A. Leslie | Executive Producer |
Lee Broda | Executive Producer |
Ryan V. Murphy | Executive Producer |
James Sears Bryant | Executive Producer |
Jesse Murphy | Co-Executive Producer |
Kurt Ebner | Co-Executive Producer |
Alan Liebowitz | Co-Executive Producer |
Roz Rothstein | Co-Executive Producer |
Jackie Palkovicz | Co-Executive Producer |
Michael Palkovicz | Co-Executive Producer |
Jesse Korman | Co-Producer |
Russ Posternak | Co-Producer |
Seth Posternak | Co-Producer |
Jon Keeyes | Co-Producer |
Siena Oberman | Associate Producer |
Bonnie Wu | Casting |
Steven Holleran | Director of Photography |
Mailara Santana | Production Design |
Kevin Armstrong | Editor |
Benson Taylor | Original Music Composer |
Kevin Armstrong | Associate Producer |
Melany Mitchell | Music Supervisor |
María José Delgado | Unit Production Manager |
SB Weathersby | First Assistant Director |
Colleen Comer | Second Assistant Director |
Shauna Galligan | Stunt Coordinator |
Holly Dowell | Stunt Double |
Emely Cartagena | Stunt Double |
Monica Lopez Aleman | Utility Stunts |
Michelle Cortés | Utility Stunts |
Keyla Marcano | Utility Stunts |
Benjamín Curet | Sound Mixer |
Manny Reyes | Boom Operator |
Fernando Ysern | Boom Operator |
Raúl Rosado | "A" Camera Operator |
Adam Santos | First Assistant "A" Camera |
Lizz Díaz | Second Assistant "A" Camera |
Carlos García | First Assistant "B" Camera |
Ernesto Gomez | Second Assistant "B" Camera |
Nestor Cestero | Loader |
Sebastián Zurinaga | Additional First Assistant Camera |
Manuel "Tyson" Cintrón | Gaffer |
Daniel Rivera | Best Boy Electric |
Gabriel Torres | Electrician |
Ricardo Castro Cruz | Electrician |
Logan Roman Millán | Electrician |
Waldemar L. Allende | Electrician |
Edmundo J. Cid | Electrician |
José A. Bruno Rijo | Electrician |
Paco Bracete | Electrician |
Miguel López | Generator Operator |
Emmanuel "Negro" Carrión | Rigging Gaffer |
Edmundo H. Rodríguez | Key Grip |
K. Vidal Ortiz | Additional Key Grip |
Axel I. Batista | Best Boy Grip |
James Soto Padilla | Dolly Grip |
Emmanuell Sarriera | Grip |
Irvin Díaz Rivera | Grip |
Jan E. Castro | Grip |
Ramses A. Santos | Additional Grip |
Bryant González | Additional Grip |
Rhett Lee García | Additional Grip |
Leonel Oyola | Additional Grip |
Samuel Goire Báez | Additional Grip |
Natalia Rosa | Art Direction |
Oscar González | Scenic Artist |
Ángel Flores Mangual | Scenic Artist |
Pamela Nicole Padilla | Set Decoration |
Eddie Antúnez | Leadman |
Zulmari Lamboy | Set Buyer |
Esteban Gabriel | Set Dresser |
Sonylda Sacarello | Set Dresser |
Carlos 'Carly' Antunez | Set Dresser |
Carlitos Pérez | Set Dresser |
Pedro Colón | Set Dresser |
Japhet A. Romero | Set Dresser |
Marian Alexandra | Set Dresser |
Héctor N. Camacho Sárraga | On Set Dresser |
Amilcar Rivera | Property Master |
Saisimon Rosario | Property Buyer |
Rafy Rivera | Prop Maker |
Suzanne Krim | Costume Supervisor |
Loida Viera | Key Set Costumer |
Rebekah Carrucini | Tailor |
Rebekah Carrucini | Set Costumer |
Lea Güvas Murphy | Costumer |
Verónica Inés Cruz Rosado | Makeup Department Head |
Nicole Leaño Colón | Key Makeup Artist |
Elenia B. Peña | Makeup Artist |
Maddai M. Pérez Rodríguez | Makeup Artist |
Henry Sánchez | Hair Department Head |
Omar Cruz | Key Hair Stylist |
Rocío García Bruckman | Production Office Coordinator |
Alejandro Berríos | Script Supervisor |
Jose R. Hilera | Location Manager |
Rafael S. Díaz Mangual | Assistant Location Manager |
Antonio José Cruz Bonilla | Location Assistant |
Jorge Rodríguez | Location Assistant |
Alexandra Cruz | Production Accountant |
Mariant Medina | Payroll Accountant |
Edmundo H. Rodríguez | First Assistant Director |
José A. Negrón Diaz | Key Production Assistant |
José A. Denizard | Set Production Assistant |
Diego Chamorro | Set Production Assistant |
Stacy Nicole Barnes | Set Production Assistant |
Mónica Calderón | Production Office Assistant |
Camille Vandenbunder | Producer's Assistant |
Krischelle Blackwell | Actor's Assistant |
Matt Hoff | Actor's Assistant |
Laura Magruder | Still Photographer |
Joely Rodríguez | Still Photographer |
Lymarie Rodríguez | Still Photographer |
Bonnie Wu | Background Casting Director |
David Izquierdo | Casting Assistant |
Omar Cruz | Catering |
Antonio David Correa | Craft Service |
Luis A. Cruz Quiles | Assistant Craft Service |
Gil Vázquez | Set Medic |
Juan Amaury Ramos | Transportation Coordinator |
Nelson Reyes López | Generator Operator |
Julián Sevilla | Driver |
Jacinto Martínez | Driver |
Javier Ramos Estrada | Driver |
Juan C. Córdova Irizarry | Driver |
José A. Ramos | Driver |
Luis A. Rosado | Driver |
Nelson Sánchez | Driver |
Antonio Morales Carrasquillo | Driver |
Erick Y. Hernández Diaz | Driver |
Edwin Cedeño Perez | Driver |
José M. Roldán | Driver |
Eddie Berrios | Driver |
Edgar Álvarez | Driver |
Zabdiel Vázquez Rosario | Driver |
Pablo Medina Burgos | Driver |
Nicole Compas | Legal Services |
Nicholas Parker | Legal Services |
Richard Clabaugh | Post Production Supervisor |
Gigi Lacks | Post Production Accountant |
Nathaniel Arocho Cruz | Assistant Editor |
Gonzalo Espinoza | Music Editor |
Matt Peel | Additional Music |
Andy Hawkins | Additional Music |
Jochen Flach | Additional Music |
Matt Peel | Mixing Engineer |
Benson Taylor | Mixing Engineer |
Ivor Duken | Mixing Engineer |
William Holleran | Drone Pilot |
Jeff McEachin | Digital Intermediate Editor |
Sean Meyers | Digital Intermediate Assistant |
Mark Todd Osborne | Colorist |
Thomas D. Moser | Visual Effects Supervisor |
David Kitchens | Sound Supervisor |
David Barber | Supervising Sound Editor |
David Barber | Dialogue Editor |
Ben Zarai | ADR Mixer |
Jeff K. Brunello | Sound Effects |
Jeff K. Brunello | Sound Designer |
David Barber | Sound Re-Recording Mixer |
Ash Christian | In Memory Of |
Elsa Ramo | Legal Services |
Keia Bounds | Costume Designer |
Amanda Homer | Thanks |
Brad Hennig | Thanks |
Danny Oakley | Thanks |
Jennifer Pyken | Thanks |
Marcia Weiss | Thanks |
Morgan O'Neill | Thanks |
Nicholas Donnermeyer | Thanks |
Noelle Kim | Thanks |
Francisco Cueto | Thanks |
Reg Tigerman | Thanks |
Richard Botto | Thanks |