Viggo Mortensen als Saul Tenser | |
Léa Seydoux als Caprice | |
Scott Speedman als Lang Dotrice | |
Kristen Stewart als Timlin | |
Welket Bungué als Cope | |
Don McKellar als Wippet | |
Tanaya Beatty als Berst | |
Nadia Litz als Router | |
Lihi Kornowski als Djuna | |
Denise Capezza als Odile | |
Efi Kantza als Adrienne Berceau | |
Jason Bitter als Tarr | |
Tassos Karahalios als Klinek | |
Sozos Sotiris als Brecken | |
Penelope Tsilika als Beauty Spa Woman | |
Mihalis Valasoglou als NVU Agent | |
Yorgos Pirpassopoulos als Dr. Nasatir | |
Sotiris Siozos als Brecken |
David Cronenberg | Director |
David Cronenberg | Writer |
Robert Lantos | Producer |
Carol Spier | Production Design |
Howard Shore | Original Music Composer |
Christelle Conan | Executive Producer |
Joe Iacono | Executive Producer |
Panos Papahadzis | Producer |
Thorsten Schumacher | Executive Producer |
Steve Solomos | Producer |
Aida Tannyan | Executive Producer |
Peter Touche | Executive Producer |
Douglas Koch | Director of Photography |
Christopher Donaldson | Editor |
Deirdre Bowen | Casting |
Dimitris Katsikis | Art Direction |
Mayou Trikerioti | Costume Design |
David Warry-Smith | First Assistant Director |
Ken A. Smith | Second Assistant Director |
Katerina Giannakopoulou | Third Assistant Director |
Alexandra Anger | Makeup Department Head |
Elena Priovolou | Production Supervisor |
Andreas Papanikolas | Art Department Coordinator |
Stefanos Efthymiou | Production Sound Mixer |
Tasos Selimos | Boom Operator |
Luis Freitas | First Assistant Editor |
Dimitra Sourlantzi | Set Decoration |
Tom Bjelic | Sound Designer |
Christian T. Cooke | Sound Re-Recording Mixer |
Jill Purdy | Supervising Sound Editor |
Mark Zsifkovits | Sound Re-Recording Mixer |
Peter McAuley | Visual Effects Supervisor |
Maria Tsigonia | Set Costumer |
Panos Kondylis | Makeup Department Head |
Goran Delic | Concept Artist |
Babis Hawk Konstantinou | Stunt Coordinator |
Dimitris Apostolidis | Assistant Hairstylist |
Monica Pavez | Prosthetics |
Hronis Tzimos | Key Hair Stylist |
Dionysia Dimitrakelou | Assistant Production Manager |
Michalis Kyrimis | Unit Manager |
Douglas Wilkinson | Post-Production Manager |
Léonidas Arvanitis | Focus Puller |
Takis Atsidakos | Electrician |
Nikos Charitos | Video Assist Operator |
Spyros Christoforatos | Best Boy Grip |
Marios Delias | Second Assistant Camera |
Andreas Evdemon | Steadicam Operator |
Eleni Lola | Second Assistant Camera |
Nikos Loukakis | Electrician |
Yiannis Maragoudakis | Best Boy Electric |
Edward Mikolic | Gaffer |
Nikos Nikolopoulos | Still Photographer |
Nikos Papathanasis | Electrician |
Haris Pournias | Lighting Technician |
Spiros Rekounas | Lighting Technician |
Veselin Rusev | Electrician |
Giorgos Satolias | Rigging Gaffer |
Mikaela Savvidi | Lighting Technician |
Petros Tsampakouris | Digital Imaging Technician |
Petros Chytiris | Extras Casting |
Nikolas Sfyrakis | Extras Casting |
Anna Deligianni | Background Casting Director |
George Alahouzos | Special Effects Supervisor |
Roulis Alahouzos | Special Effects Coordinator |
Sophia Argyrou | Special Effects Assistant |
Leonidas Kirolari | Special Effects Assistant |
George Koumpoulis | Special Effects |
Argyrou Sofia | Tattooist |
Argyrou Sofia | Sculptor |
Christopher Stratos | Sculptor |
Dimitris Tsiakkas | Special Effects Assistant |
Efi Tsimpi | Sculptor |
Aris Veremis | Special Effects Assistant |
Peter Bas | Digital Compositor |
Andy Robinson | Visual Effects Compositor |
Christa Tazzeo | Executive Visual Effects Producer |
Sotiria Gloustianou | Stunts |
Jeff Deutchman | Executive Producer |
Bonnie Do | Associate Producer |
Ariane Giroux-Dallaire | Co-Executive Producer |
Dietmar Güntsche | Co-Producer |
Victor Hadida | Co-Executive Producer |
Giannis Karadanis | Line Producer |
Michael Kölmel | Co-Producer |
Laura Lanktree | Co-Producer |
Maria Laskaridou | Associate Producer |
Victor Loewy | Co-Executive Producer |
Christian Parkes | Executive Producer |
Tom Quinn | Executive Producer |
Charles Tremblay | Co-Executive Producer |
Kimberley Zaharko | Art Direction |
Nefeli Rapti | Script Supervisor |
Shari Spier | Graphic Designer |
Vasilis Gkikas | Stunt Double |
Babis Hawk Konstantinou | Stunt Double |