Jane Levy als Rocky | |
Dylan Minnette als Alex | |
Daniel Zovatto als Money | |
Stephen Lang als The Blind Man | |
Emma Bercovici als Diddy | |
Franciska Törőcsik als Cindy | |
Christian Zagia als Raul | |
Katia Bokor als Ginger | |
Sergej Onopko als Trevor | |
Olivia Gillies als Blind Man's Daughter (Young Emma) | |
Dayna Clark als TV Anchor |
Fede Álvarez | Director |
Fede Álvarez | Writer |
Rodo Sayagues | Writer |
Pedro Luque | Director of Photography |
Roque Baños | Original Music Composer |
Eric L. Beason | Editor |
Gardner Gould | Editor |
Louise Ford | Editor |
Alejandro Damiani | Visual Effects Supervisor |
Fede Álvarez | Producer |
Sam Raimi | Producer |
Rodo Sayagues | Co-Producer |
Darrin Brown | Associate Producer |
Mark Roper | Associate Producer |
Kelli Konop | Co-Producer |
David Minkowski | Co-Producer |
Mathew Hart | Executive Producer |
Rich Delia | Casting |
Adrien Asztalos | Art Direction |
Carla Vicenzino | Makeup Artist |
Carla Vicenzino | Hairstylist |
J.R. Young | Executive Producer |
Ildikó Kemény | Co-Producer |
Carlos Rosario | Costume Design |
Anna Kießer | Makeup Effects |
Naaman Marshall | Production Design |
Csaba Benedek | Unit Manager |
Robert Tapert | Producer |
Nathan Kahane | Executive Producer |
Erick Donaldson | Art Direction |
Zsuzsa Mihalek | Set Decoration |
Joseph Drake | Executive Producer |
Erin Westerman | Executive Producer |
Joshua Adeniji | Sound Effects Editor |
Christopher Bonis | Sound Editor |
Trevor Gates | Sound Effects Editor |
Jason Gaya | Sound Re-Recording Mixer |
Oleg Kulchytskyi | Sound Re-Recording Mixer |
Bryan Parker | Sound Effects Editor |
Jonathan Wales | Sound Re-Recording Mixer |
Mathew Hart | Unit Production Manager |
Béla Unger | Stunt Coordinator |
Sándor Boros | Stunt Double |
Tibor Milos Krisko | Stunt Double |
Attila Kosztor | Stunt Double |
Péter Darai | Stunt Double |
Mónika Nagy | Production Manager |
Helga Rossi | Second Assistant Director |
Bea Beliczai | Location Manager |
Aria Harrison | Script Supervisor |
Veronika Szücs | Art Department Coordinator |
Csaba Major | Sound Mixer |
Csongor Fazekas | Boom Operator |
Gordon A. Timpen | Still Photographer |
Gábor Kiszelly | Special Effects Supervisor |
József Kiss | Construction Coordinator |
Carla Vicenzino | Makeup Designer |
Carla Vicenzino | Hair Designer |
Réka Görgényi | Makeup Artist |
James Parnell | Assistant Sound Editor |
'Kis Gromek' László Molnár | Rigging Gaffer |
'Kis Gromek' László Molnár | Best Boy Electric |
Jonathan Miller | Sound Designer |
Ele Bardha | Stunt Coordinator |