Lily Sullivan als Beth | |
Alyssa Sutherland als Ellie | |
Morgan Davies als Danny | |
Gabrielle Echols als Bridget | |
Nell Fisher als Kassie | |
Mark Mitchinson als Mr. Fonda | |
Jayden Daniels als Gabriel | |
Mirabai Pease als Teresa | |
Tai Wano als Scott | |
Noah Paul als Bruce | |
Melissa Xiao als Newscaster | |
Billy Reynolds-McCarthy als Jake | |
Richard Crouchley als Caleb | |
Anna-Maree Thomas als Jessica |
Lee Cronin | Director |
Robert Tapert | Producer |
Sam Raimi | Characters |
Lee Cronin | Writer |
Bruce Campbell | Executive Producer |
Sam Raimi | Executive Producer |
John Keville | Executive Producer |
Macdara Kelleher | Executive Producer |
Romel Adam | Executive Producer |
Dave Garbett | Director of Photography |
Kirsty McGregor | Casting |
Stu Turner | Casting |
Nick Bassett | Production Design |
Gareth Edwards | Set Decoration |
Sarah Voon | Costume Design |
Mitzi Doney | Makeup Artist |
Vanessa Hurley | Makeup Department Head |
Hannah Wilson | Makeup Supervisor |
Darren Mackie | Second Assistant Director |
Elise Kowitz | Property Master |
Luke Sheppard | Property Buyer |
Myk Farmer | Sound Mixer |
Caoimhe Maguire | Visual Effects Producer |
Liam Neville | Visual Effects Supervisor |
Stuart Thorp | Stunt Coordinator |
Jonathan Bowes-Onions | Second Assistant "A" Camera |
Bayley Broome-Peake | First Assistant Camera |
Blair Ihaka | First Assistant "A" Camera |
Lachlan Justice | Second Assistant "B" Camera |
Gary Matthews | Camera Operator |
David Steel | First Assistant "B" Camera |
Lydia Stott | Second Assistant Camera |
Ziga Zupancic | Second Unit Director of Photography |
Desiree Rose Cheer | Extras Casting |
Joe Fisher | Casting Associate |
Karla Spika | Casting Assistant |
Simone Knight | Costume Supervisor |
Jonathan Lousich | Textile Artist |
Samuel Headey | Assistant Editor |
Michael Hanuman | Transportation Coordinator |
Stephen McKeon | Original Music Composer |
Bryan Shaw | Editor |
Richard Brener | Executive Producer |
Dave Neustadter | Executive Producer |
Victoria Palmeri | Executive Producer |
Levonne Scott | Makeup Artist |
Peter Albrechtsen | Supervising Sound Editor |
Rana Eid | Sound Effects Editor |
Garret Farrell | Sound Re-Recording Mixer |
Gabriel Gutiérrez | Sound Re-Recording Mixer |
Charles Maynes | Sound Effects Editor |
Thomas Pape | Sound Effects Editor |
Lara Hawker | Special Effects Makeup Artist |
Shay Lawrence | Prosthetic Makeup Artist |
Tristan Lucas | Prosthetic Makeup Artist |
Beau Weston | Stunts |
Jess O'Connor | Stunt Double |
Jean McGrath | Foley Mixer |
Peter Cleveland | Grip |
Tineke Ann Robson | Stunt Double |
Ryder Grant | Stunt Double |
George Hamilton | Art Direction |
Jose Cañas | Associate Producer |
Aria Taylor | Graphic Designer |
Nick Connor | Art Direction |
Paul Gerrard | Concept Artist |
Greta van den Brink | Stunt Double |
Craig Wilson | First Assistant Director |
Daire Glynn | First Assistant Director |
Alani Lewis | Boom Operator |
Jackson Weeks | Boom Operator |
Garret Farrell | Dialogue Editor |
Caoimhe Doyle | Foley Artist |
Peter Albrechtsen | Sound Designer |