Jason Segel als Peter Bretter | |
Kristen Bell als Sarah Marshall | |
Mila Kunis als Rachel Jansen | |
Russell Brand als Aldous Snow | |
Bill Hader als Brian Bretter | |
Jonah Hill als Matthew Van Der Wyk | |
Liz Cackowski als Liz Bretter | |
Jack McBrayer als Darald | |
Maria Christina Thayer als Wyoma | |
Paul Rudd als Chuck | |
Jason Bateman als Animal Instincts Detective | |
William Baldwin als Detective Hunter Rush | |
Kristen Wiig als Yoga Instructor | |
Da'Vone McDonald als Dwayne | |
Steve Landesberg als Dr. Rosenbaum | |
Kalani Robb als Helpful Hawaiian Waiter | |
Murray Miller als Photographer | |
Taylor Wily als Kemo | |
Kala Alexander als Greg | |
Francesca Delbanco als Hostess at Buffet | |
Branscombe Richmond als Keoki | |
Billy Bush als Billy Bush (Himself) | |
Peter Gray Lewis als Suspect on Animal Instincts | |
Trula M. Marcus als Lawyer on Crime Scene | |
Kirk Fox als Mixer | |
June Diane Raphael als Ann | |
Ahna O'Reilly als Leslie | |
Tanisha Harper als Model | |
Carla Gallo als Gag Me Girl | |
Cynthia Lamontagne als Female Bartender | |
Max Alexander als Big Dracula Head | |
Carla Alapont als Spanish Sex Girl | |
Michael Oosterom als Puppeteer | |
Peter Salett als Keyboard Player | |
Jesse Heiman als Theater Audience Member (uncredited) |
Shauna Robertson | Producer |
Richard Vane | Executive Producer |
William Kerr | Editor |
Judd Apatow | Producer |
Nicholas Stoller | Director |
Rodney Rothman | Executive Producer |
Lyle Workman | Music |
Jason Segel | Screenplay |
Russ T. Alsobrook | Director of Photography |
Leesa Evans | Costume Design |
Dawn Massaro | Second Assistant Director |
Natalie Bridgman | Stunts |
Michael Trisler | Stunts |
Tim Trella | Stunt Coordinator |
Jeanne McCarthy | Casting |
Bill Matthews | Art Direction |
Alicia Maccarone | Set Designer |
Jerome Fauci | Steadicam Operator |
Don Zepfel | Unit Production Manager |
Danny Wynands | Stunts |
Jonathan Karp | Music Supervisor |
K.C. Fox | Set Decoration |
Jerome Fauci | "B" Camera Operator |
Casey Hotchkiss | Camera Operator |
D. Scott Easton | Unit Production Manager |
Brent Rice | Leadman |
Phil Dagort | Set Designer |
Nadia Paine | Production Supervisor |
Jackson De Govia | Production Design |
Gary Marcus | First Assistant Director |
Brian L. Keaulana | Stunts |
Scott Meehan | Art Direction |
Chuck 'Chaz' Hosack | Stunts |
Tim Trella | Second Unit Director |
Rigney Sackley | Second Assistant "A" Camera |
Jason Garcia | First Assistant "A" Camera |
Jeff Graham | First Assistant "B" Camera |
Dan Squires | Second Assistant "B" Camera |
Chet Leonard | Cableman |
Desne J. Holland | Makeup Artist |
Richard Van Dyke | Production Sound Mixer |
Kraig Kishi | Boom Operator |
Eugene McCarthy | Property Master |
Doug DuRose | Assistant Property Master |
Sarah Sprague | Production Coordinator |
Tracey Levy | Key Makeup Artist |
Brenda Lopez | Script Supervisor |
Peggy Casey | Set Buyer |
Suzanne Cranfill | Costume Supervisor |
Linda Arnold | Key Hair Stylist |
Hayley Stuppel | Set Costumer |
Curtis Bradford | Gaffer |
Michelle Margolis | Set Costumer |
Grace Lambert Pyke | Key Costumer |
Ariel Gold | Set Costumer |
Molly Grundman-Gerbosi | Key Costumer |
Vickie Mynes | Hairstylist |
Cynthia C. Rebman | Set Dresser |
Jesse Heiman | Stand In |
Timothy Hedgecock | Best Boy Electric |
Samantha Bahramian | Electrician |
Hector Corona | Electrician |
Daniel L. Magat | Electrician |
Robert Murphy | Electrician |
Jason Young | Electrician |
T. Daniel Scaringi | Key Grip |
Robert Chinello | Best Boy Grip |
Michael Wahl | Dolly Grip |
Jennifer Möller | Art Department Coordinator |
Jon G. Belyeu | Special Effects Coordinator |
George H. Anderson | Supervising Sound Editor |
Orest Sushko | Sound Re-Recording Mixer |
Adam Jenkins | Sound Re-Recording Mixer |
Dov Samuel | First Assistant Editor |
Brian Scott Olds | Assistant Editor |
Tammy Fearing | ADR Supervisor |
James Matheny | Dialogue Editor |
Larry Kemp | Dialogue Editor |
Cindy Marty | Sound Effects Editor |
Joe Schiff | Foley Editor |
Roy Seeger | Foley Editor |
Cherie Tamai | First Assistant Sound Editor |
Jan Dennehy | Production Accountant |
Carole Humphreys | Assistant Accountant |
Angela Randazzo | Payroll Accountant |
Missy Eustermann | Post Production Accountant |
Nicole Abellara Hallman | Casting Associate |
Leslie Woo | Casting Assistant |
Rich King | Extras Casting |
Chamonix Bosch | Second Second Assistant Director |
John H. Samson | Construction Coordinator |
Damon Hight | Construction Foreman |
William Ballard | Transportation Coordinator |
Tom Rebber | Transportation Captain |
Glen Wilson | Still Photographer |
Claire Raskind | Unit Publicist |
Wendy Hoffmann | ADR Voice Casting |
Greg Steele | ADR Mixer |
Greg Zimmerman | ADR Recordist |
Andy Malcolm | Foley Artist |
Goro Koyama | Foley Artist |
Jonathan Karp | Music Editor |
Lyle Workman | Orchestrator |
Jimmy Fusil | Digital Intermediate Producer |
Gary Burritt | Negative Cutter |
Thom 'Coach' Ehle | Dolby Consultant |