Frozen (2013)

Animatie, Familie, Avontuur, Fantasie
Frozen speelt zich af in een vervloekt koninkrijk dat omhult is door een strenge en eeuwige winter. Om een einde te maken aan de ijskoude betovering besluit Anna, een dromerige en onbevreesde optimist, samen te werken met Kristoff, een stoere bergbewoner. Samen maken zij een spannende reis om Anna’s zus, de ijskoude sneeuwkoningin Elsa, te vinden en om zo de ijzige vloek over het koninkrijk te kunnen opheffen. Tijdens hun avontuur krijgen ze gezelschap van een komische sneeuwpop genaamd Olaf en samen moeten ze ijskoude temperaturen zien te overleven en vreemde wezens, trollen en andere magie trotseren.

Frozen Film Info

Score: 7.245/10 van 15899 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2013-11-20
Lengte: 102 Minuut / 1:42
Regisseurs: Chris Buck, Jennifer Lee.
Schrijver: Jennifer Lee
Productie Studios: Walt Disney Pictures, Walt Disney Animation Studios
Productie Land: United States of America


Frozen Trailer


Kristen Bell
als Anna (voice)
Idina Menzel
als Elsa (voice)
Jonathan Groff
als Kristoff (voice)
Josh Gad
als Olaf (voice)
Santino Fontana
als Hans (voice)
Alan Tudyk
als Duke (voice)
Maia Wilson
als Bulda (voice)
Paul Briggs
als Marshmallow (voice)
Stephen J. Anderson
als Kai (voice)
Maurice LaMarche
als King (voice)
Jennifer Lee
als Queen / Additional Voices (voice)
Chris Williams
als Oaken (voice)
Ciarán Hinds
als Pabbie / Grandpa (voice)
Edie McClurg
als Gerda (voice)
Robert Pine
als Bishop (voice)
Spencer Lacey Ganus
als Teen Elsa (voice)
Livvy Stubenrauch
als Young Anna (voice)
Eva Bella
als Young Elsa (voice)
Jesse Corti
als Spanish Dignitary (voice)
Jeffrey Marcus
als German Dignitary (voice)
Tucker Gilmore
als Irish Dignitary (voice)
Ava Acres
als Additional Voices (voice)
Stephen Apostolina
als Additional Voices (voice)
Annaleigh Ashford
als Additional Voices (voice)
Kirk Baily
als Additional Voices (voice)
Jenica Bergere
als Additional Voices (voice)
David Boat
als Additional Voices (voice)
Tyree Brown
als Additional Voices (voice)
Woody Buck
als Additional Voices (voice)
June Christopher
als Additional Voices (voice)
Lewis Cleale
als Additional Voices (voice)
Wendy Cutler
als Additional Voices (voice)
Terri Douglas
als Additional Voices (voice)
Eddie Frierson
als Additional Voices (voice)
Jean Gilpin
als Additional Voices (voice)
Jackie Gonneau
als Additional Voices (voice)
Nicholas Guest
als Additional Voices (voice)
Bridget Hoffman
als Additional Voices (voice)
Nick Jameson
als Additional Voices (voice)
Daniel Kaz
als Additional Voices (voice)
John Lavelle
als Additional Voices (voice)
Patricia Lentz
als Additional Voices (voice)
Annie Lopez
als Additional Voices (voice)
Katie Lowes
als Additional Voices (voice)
Mona Marshall
als Additional Voices (voice)
Dara McGarry
als Additional Voices (voice)
Scott Menville
als Additional Voices (voice)
Adam Overett
als Additional Voices (voice)
Paul Pape
als Additional Voices (voice)
Courtney Peldon
als Additional Voices (voice)
Jennifer Perry
als Additional Voices (voice)
Raymond S. Persi
als Additional Voices (voice)
Jean-Michel Richaud
als Additional Voices (voice)
Lynwood Robinson
als Additional Voices (voice)
Carter Sand
als Additional Voices (voice)
Jadon Sand
als Additional Voices (voice)
Katie Silverman
als Additional Voices (voice)
Pepper Sweeney
als Additional Voices (voice)
Fred Tatasciore
als Additional Voices (voice)
Jack Whitehall
als Gothi - Troll Priest (voice) (uncredited)
John Lasseter Executive Producer
John Kahrs Animation
Jim Passon Color Timer
Christophe Beck Original Music Composer
Odin Benitez Sound Designer
Odin Benitez Supervising Sound Editor
Chris Buck Director
Chris Buck Story
Peter Del Vecho Producer
David Womersley Production Design
Dave Metzger Orchestrator
Hans Christian Andersen Author
Charles W. Ritter Foley Editor
Eliza Pollack Zebert Dialogue Editor
Shane Morris Story
Jamie Sparer Roberts Casting
Terri Douglas ADR Voice Casting
Warner Loughlin Thanks
Michael Goi Thanks
Andrew Lawson Animation
Jake Monaco Original Music Composer
Jasper Randall Conductor
Brent W. Hall Post Production Supervisor
Mike Huang Production Supervisor
Chris Montan Executive Music Producer
Jeff Draheim Editor
George Doering Musician
Angela Frances D'Anna Production Supervisor
Dara McGarry Production Supervisor
John Roesch Foley
Brian Wherry Thanks
Jennifer Lee Screenplay
Jennifer Lee Director
Jennifer Lee Story
Ellen Poon Lighting Artist
Steve Goldberg Visual Effects Supervisor
Christopher T. Welch Supervising ADR Editor
Christopher T. Welch Supervising Dialogue Editor
Robert Lopez Songs
Clay Kaytis Animation
Tom MacDougall Music Supervisor
Lynwood Robinson Thanks
Nicole Mitchell Storyboard
Kristen Anderson-Lopez Songs
Fernand Bos Music Editor
Greg Hedgepath Sound Effects Editor
Marlon West Visual Effects
Alyson Dee Moore Foley
Angelo Palazzo Sound Designer
Stephen P. Robinson Sound Effects Editor
Jeff Sawyer Sound Effects Editor
Diana J. Zeng Lighting Artist
Martyn Zub Sound Effects Editor
Aimee Scribner Associate Producer
Bert Klein Animation
James Finn Visual Development
Rick Moore Layout
Merrick Rustia Layout
Bill Schwab Art Department Manager
Matsune Suzuki Layout
Kendra Vander Vliet Layout
Scott Armstrong Layout
Julia Kalantarova Visual Development
Thomas Baker Camera Department Manager
Jennifer Downs Creature Technical Director
Brian Menz Animation
Gregory Smith Rigging Supervisor
Kevin MacLean Animation
Marlon Nowe Animation
Mitja Rabar Animation
Kathy Zielinski Animation
Steve Cunningham Animation
Jessie Erikson Visual Effects
Mack Kablan Animation
Mike Navarro Animation
Valentín Amador Animation
Pernell L. Salinas First Assistant Sound Editor
Mario Furmanczyk Animation
Lisa Keene Assistant Art Director
Hyun-min Lee Animation
Cymbre Walk Casting Associate
Florian Perret Modeling
Andrew Jennings Creature Technical Director
Maia Neubig Creature Technical Director
Eric Provan Modeling
John Wong Animation
Olun Riley Lighting Artist
Jeffrey Benedict Lighting Artist
James E. Hasman Production Supervisor
Kristin Leigh Yadamec Production Supervisor
Josh Staub Lighting Supervisor
Michael Giaimo Art Direction
Michael Giaimo Visual Development
Leah Latham Production Coordinator
Beauxregard Neylon ADR & Dubbing
Jason Barlow Lighting Artist
Robert L. Miles Lighting Supervisor
Alessandro Jacomini Lighting Supervisor
Jin Kim Character Designer
Wally Schaab Lighting Artist
Eliot Milbourn Digital Intermediate
Tim Davies Orchestrator
Tim Davies Conductor
Michael Kiely Animation
Adam Green Animation
Jennifer Hager Animation
Daniel Klug Animation
Malcon Pierce Supervising Animator
Kristin Catuogno ADR & Dubbing
James Thatcher Musician
Nicole P. Hearon Production Manager
Marisa X. Castro Production Coordinator
Kelly Eisert Production Supervisor
Brandon Holmes Production Coordinator
M.B. Gordy Musician
Kevin Connolly Musician
Doug Bennett Animation
Renato Dos Anjos Animation
Wayne Unten Supervising Animator
Mohit Kallianpur Lighting Supervisor
Samy Segura Modeling
Chad Stubblefield Character Modelling Supervisor
Rebecca Wilson Bresee Supervising Animator
Darrin Butters Animation
Youngjae Choi Animation
Christopher Cordingley Animation
Chadd Ferron Animation
Hyrum Virl Osmond Supervising Animator
Amy Lawson Smeed Animation
Tony Smeed Supervising Animator
Matt Chamberlain Musician
Paul S. Henning Musician
Jerry Kim Best Boy Electrician
Carol Kieffer Police Visual Development
Andrew Synowiec Musician
Wade Culbreath Musician
Zack Weiler Creature Technical Director
Bob Bennett VFX Artist
Marina Manukian Musician
Katherine Ipjian Lighting Artist
Andrew Page Music Director
Onny P. Carr Lighting Artist
Jongo Lighting Artist
Eileen O'Neill Lighting Artist
Nathan Curtis Production Supervisor
Jason MacLeod Lighting Supervisor
Logan Gloor Lighting Artist
Ka Yaw Tan Lighting Artist
Alex Nijmeh Lighting Artist
Jorge Obregon Lighting Artist
Derek Nelson Lighting Artist
Angela McBride Lighting Artist
Jeff Gipson Lighting Artist
Justin Dobies Lighting Artist
Ryan DeYoung Lighting Artist
Kira Lehtomaki Animation
Chad Sellers Animation
Robert Christian Huth Animation
Alberto Abril Animation
Andrew Chesworth Animation
Trent Correy Animation
Patrick Danaher Animation
Jeffrey Engel Animation
Jason Figliozzi Animation
Michael Franceschi Animation
Derek Friesenborg Animation
Ryan Hobbiebrunken Animation
Darrell W. Johnson Animation
Kelly McClanahan Animation
Matthew Meyer Animation
Nicolas Prothais Animation
Daniel Martín Peixe Animation
Svetla Radivoeva Animation Production Assistant
Joel Reid Animation
Brian D. Scott Animation
Benson Shum Animation
Geoff Wheeler Animation
Jorge Ruiz Animation
Minor Gaytan Animation
Jesus Canal Creature Technical Director
Iker J. de los Mozos Creature Technical Director
Christopher Evart Creature Technical Director
William D. Kastak Creature Technical Director
Hubert Leo Creature Technical Director
Scott Peters Creature Technical Director
Mary Twohig Creature Technical Director
Cristian Moras Digital Compositors
Tom Body Finance
Frank William Knittel Finance
Linda Y. Matsuoka Finance
Amol Sathe Lighting Supervisor
Mark Siegel Lighting Artist
Gina Warr Lighting Artist
Irene Matar Modeling
Karl Vincent Musician
David J. Suroviec Creature Technical Director
Rik Bomberger Systems Administrators & Support
Thomas Greer Systems Administrators & Support
Meghan Gillet Software Engineer
Garret Sakura Software Engineer
Marc Smith Storyboard Artist
Kevin C. Constantine Systems Administrators & Support
Kimberly M. Rios Systems Administrators & Support
Jay D. Hilliard Systems Administrators & Support
Adam Pleiman ADR & Dubbing
Andrew Atteberry Animation
Joey Brown Animation
Amanda Dague Animation
Eric Daniels Animation
Ryan Gong Animation
Matt Kummer Animation
Burke Roane Animation
Miyuki Long Animation
Joe Sandstrom Animation
Rastko Stefanovic Animation
Brian Millman Assistant Editor
Frank Hanner CG Supervisor
Carlos Cabral Character Technical Supervisor
Keith Wilson Character Technical Supervisor
Jan Berger Creature Technical Director
John Truong Creature Technical Director
Eric Warren Creature Technical Director
Glen Claybrook Creature Technical Director
Casey Dame Creature Technical Director
Rose Ibiama Creature Technical Director
Adam Levy Creature Technical Director
Michael Stieber Creature Technical Director
Marc Thyng Creature Technical Director
Marijke van Niekerk Playback Singer
Stephen Oremus Conductor
Ian J. Coony Visual Effects Designer
Jeremy Chinn Title Designer
Steve Carpenter Systems Administrators & Support
Tom Corrigan Systems Administrators & Support
Danny Jewell Systems Administrators & Support
Michael McClure Systems Administrators & Support
Zachary Stokes Systems Administrators & Support
Scott L. Burris Systems Administrators & Support
Marc Jordan Systems Administrators & Support
Paul Takahashi Systems Administrators & Support
Einar Aasen Thanks
Cynthia Ballardo Thanks
Claudia Batcke Thanks
Ingrid Carter Thanks
Tracy Farhad Thanks
Michael Kaschalk Thanks
Kenneth Kenyon Thanks
Diana Kuriyama Thanks
Eva Nordfjell Thanks
Joseph M. Teran Thanks
Jose Luis Gomez Diaz Software Engineer
Wendy M. Tam Software Engineer
Rosie Wacha Software Engineer
Graham B. Whitted IV Software Engineer
Terry Laraia Security
Julie Baner Production Supervisor
Sheri Patterson Production Supervisor
Steph Gortz Production Coordinator
Laura M. Meredith Production Coordinator
Serena McKinney Musician
Virgilio John Aquino Modeling
Brien Hindman Modeling
Juan Solis Modeling
Suzan Kim Modeling
Ryan Tottle Modeling
Adrian Iler Lighting Artist
Blaine Kennison Lighting Artist
MacDuff Knox Lighting Artist
Jonathan Fletcher Moore Lighting Artist
Amy Pfaffinger Lighting Artist
Katie Reihman Lighting Artist
Robert Showalter Lighting Artist
Anthony Durazzo First Assistant Editor
Daniel Feiner Finance
Chris Carignan VFX Artist
John Hughes VFX Artist
Daniel Naulin VFX Artist
Hendrik Panz VFX Artist
Blair Pierpont VFX Artist
Alexey Stomakhin VFX Artist
Zubin Wadia VFX Artist
Mir Z. Ali VFX Artist
Jennifer Yu Lighting Artist






















ikwilfilmskijken © 2024