Jillian Bell als Eleanor | |
Isla Fisher als Mackenzie Walsh | |
Santiago Cabrera als Hugh Prince | |
Mary Elizabeth Ellis als Paula | |
Jane Curtin als Moira | |
Jillian Shea Spaeder als Jane Walsh | |
Willa Skye als Mia Walsh | |
June Squibb als Agnes | |
Artemis Pebdani als Duff | |
Utkarsh Ambudkar als Grant | |
Stephnie Weir als Barb | |
Carlease Burke als Greta | |
Sonia Manzano als Opal | |
Olga Merediz als Beth | |
Richard Snee als Dave | |
Nelson Ascencio als Mr. Clancy | |
Erica Parks als Young Mackenzie | |
Aurora McLaughlin als Tailgater Kid | |
Lonnie Farmer als Panhandler | |
Tim Estiloz als Anchor | |
Chris Everett als Floor Manager | |
Benz Veal als Couple | |
Rafael Silva als Couple | |
Brendan Meehan als Teen Grandson | |
Ralph Ayala als Security Guard 1 | |
Juvan Elisma als Security Guard 2 | |
Sydney Jenkins als Concert Participant (uncredited) | |
Nicholas Trotto als Bruins Tailgater (uncredited) | |
Audrey Fratelli als Bartender (uncredited) |
Justin Springer | Producer |
Sharon Maguire | Director |
Melissa K. Stack | Screenplay |
Kari Granlund | Screenplay |
Diane L. Sabatini | Executive Producer |
Tom Pollock | Executive Producer |
Ivan Reitman | Executive Producer |
Amie Karp | Executive Producer |
Karen Jarnecke | Production Supervisor |
Dylan Jury | Casting |
Tom Williams | Sound Mixer |
Debra Zane | Casting |
Renee Ehrlich Kalfus | Costume Design |
Kristin Lekki | Art Direction |
K.C. Bailey | Still Photographer |
Gary Dollner | Editor |
Christopher Norr | Director of Photography |
Sam Ruocco | Accounting Clerk Assistant |
Alan Murphy | Assistant Accountant |
Luke Richards | Music Programmer |
Jillian Taylor | Set Medic |
Sarah Elizabeth Grant | Accounting Clerk Assistant |
Elizabeth Shelton | Assistant Costume Designer |
Herb Polack | Travel Coordinator |
Lucy Lee | Location Manager |
Sam Gillis | Assistant Location Manager |
Taryn Walsh | Ager/Dyer |
Taryn Walsh | Set Costumer |
Patrick J. McLaughlin | Security |
John J. McLaughlin | Security |
Roger Dillingham Jr. | Set Medic |
Christoph Bauschinger | Music Editor |
Matthew O'Toole | Production Assistant |
Eric Olin Anderson | Set Production Assistant |
Timothy Blanchard | Set Medic |
Morgan Mondragon | Set Production Assistant |
Steve Sherrick | Dailies Operator |
Michael C. Thibodeau | Security |
Mary Jasionowski | Finance |
Charlotte Gage | First Assistant Editor |
Becky Brake | Location Manager |
Corry Lane | Assistant Production Coordinator |
Tim Patterson | Production Coordinator |
Josh Kuhn | Craft Service |
Ken Kansky | Stand In |
Susan A. Sullivan | Additional Script Supervisor |
Kaylin Frank | Music Producer |
Robert J. Mitchell | Location Production Assistant |
Paola Bacialli | Post Production Assistant |
Peri Michael | Set Production Assistant |
Alastair King | Conductor |
Ryan Begley | Key Production Assistant |
Sam Fischer | Color Assistant |
April McCoy | Tailor |
Kelsey Ettman | Assistant Costume Designer |
Meg Gustafson | Costumer |
Coco Roy | Costumer |
Tyler Kinney | Costume Assistant |
Robin Chalfin | Costumer |
Tyler Ramirez | Costume Assistant |
Cindy Lin | Casting Assistant |
Mikayla Cramer | Extras Casting |
Bill Trautvetter | Camera Operator |
Laura Bill | Costume Coordinator |
Ken Busbin | Tailor |
Honah Lee Milne | Key Costumer |
Nicole Cook | Costumer |
Dana Pacheco | Costume Supervisor |
Sunny Davis | Costume Assistant |
Victor Ens | Animation |
Glenn Freemantle | Sound Designer |
Glenn Freemantle | Supervising Sound Editor |
Marc Craste | Animation Director |
Beverly Yeang | Animation Coordinator |
Aya Suzuki | Supervising Animator |
Uli Meyer | 2D Artist |
Michael Schlingmann | 2D Artist |
Zhihuang Dong | Storyboard Artist |
Nikolas Ilic | Character Designer |
Andrea Simonti | 2D Artist |
Thierry Torres Rubio | 2D Artist |
Andy Powell | 2D Artist |
Andrew Brooks | 2D Artist |
Slaven Reese | 2D Artist |
Allan Fernando | 2D Artist |
Matthias Cuciniello | 2D Artist |
Duncan Gist | 2D Artist |
Justine Waldie | Animation Department Coordinator |
James Gaillard | Compositing Supervisor |
Simon Swales | 2D Artist |
Alan Henry | 2D Artist |
Kay Sales | 2D Artist |
Ryan Fairbanks | 2D Artist |
Matthew Armitage | 2D Artist |
Denise Dean | 2D Artist |
Jérôme Ferra | Compositing Artist |
Clarisse Valeix | Compositing Artist |
William Eagar | Compositing Artist |
Daniel Garnerone | Compositing Artist |
Adam O'Sullivan Avery | Compositing Artist |
Joshua Crew | Compositing Artist |
Nic Gill | VFX Editor |
Kari Granlund | Story |
Alice Normington | Production Design |
Rachel Portman | Original Music Composer |
Tyson Donnelly | Visual Effects Supervisor |
Ariel Velasco-Shaw | Visual Effects Supervisor |
Alison Parraco | Visual Effects Producer |
Charlie Daboub | Supervising Art Director |
Caty Maxey | Supervising Art Director |
Meg Everist | Set Decoration |
Debbie Zoller | Makeup Department Head |
Blair Aycock | Key Makeup Artist |
Nichole Pleau | Makeup Artist |
Juliet Loveland | Makeup Artist |
Melissa Yonkey | Hair Department Head |
Susan Buffington | Key Hair Stylist |
Connie Kallos | Hairstylist |
Ben Barker | Sound Designer |
Mark Hawker | Special Effects Supervisor |
Yann McCullough | Supervising Music Editor |
Dan McIntosh | Visual Effects Editor |
Bryan Haines | VFX Artist |
Esme Coleman | Digital Compositor |
Kelli Barksdale | Stunts |
Mike Dowson | Sound Re-Recording Mixer |
Zoe Freed | Foley Artist |
Glen Gathard | Foley Mixer |
Rebecca Heathcote | Foley Artist |
Dayo James | Sound Designer |
Adam Oakley | Foley Editor |
Jemma Riley-Tolch | Foley Mixer |
James Wichall | Dialogue Editor |
Peter Burgis | Foley Artist |
Alex Robson | Foley Editor |
Peter Epstein | Stunts |
Molly Miller | Stunt Double |
Casey O'Neill | Stunt Coordinator |
Daniel Hourihan | Rigging Grip |
Brett Duffy | Extras Casting |
Victoria Lee Parella | Stunts |
Meredith Richardson | Stunt Double |
Peter Dodd | 2D Artist |