Rosario Dawson als Gabbie | |
Chase W. Dillon als Travis | |
LaKeith Stanfield als Ben Matthias | |
Owen Wilson als Father Kent | |
Tiffany Haddish als Harriet | |
Danny DeVito als Bruce Davis | |
Jared Leto als The Hatbox Ghost | |
Jamie Lee Curtis als Madame Leota | |
J.R. Adduci als William Gracey | |
Creek Wilson als Mariner Ghost | |
Ben Bladon als Hatchet Ghost | |
Lindsay Lamb als The Bride | |
Charity Jordan als Alyssa | |
Fedor Steer als Ezra | |
Terence Rosemore als Phineas | |
Mike Benitez als Gus | |
Erika Coleman als Eleanor Gracey | |
Christopher Winchester als New Year's Eve Bartender | |
Jo Koy als Daytime Bartender | |
Tony Paone als Drunk Man | |
Gralen Bryant Banks als Drunk Man | |
Julie Nalibov als 60 Year Old Woman | |
Kathi Callahan als Carol Tourist | |
Marilu Henner als Carol Tourist | |
Hector Machado als John | |
Steve Zissis als Roger | |
Andrew Morgado als TV Narrator (voice) | |
William Calvert als TV Narrator (voice) | |
Glendon Ray Hobgood als Ben's Neighbor | |
Nico Gomez als Male Student | |
Lorenzo Beronilla als Hibachi Chef | |
Amy Parrish als Doctor | |
Kurt Yue als Police Officer | |
Hasan Minhaj als Sketch Artist | |
Dan Levy als Vic | |
Rowan Joseph als Male Tour Guest | |
Alisa Harris als Female Tour Guest | |
Charles Black als Victor Guest | |
Chad Crumley als Duelist | |
Sebastien Soudais als Duelist | |
John Curran als Pickwick | |
Tracy Goode als Executioner | |
Bryan McClure als Headless Knight | |
Don Stallings als Venetian Ghost | |
Ashley John als Lady Blue | |
Rick Andosca als Caretaker Ghost | |
Kat Montes als Diner Waitress | |
Cruz Abelita als Kid | |
Edward Zhu als Kid | |
Kamran Shaikh als Suited Man on Dynamite | |
Helene Henry als Ballerina | |
Jared Simon als Hatted Man in Quicksand | |
Joseph Miller als Quicksand Man | |
Ian Covell als Quicksand Man | |
Kay Galvin als Elderly Woman w/Rose | |
Terence Mathews als Travis' Dad (voice) | |
Julian Omari Gosin als Singer at Funeral & Brass Band | |
Corey Donovan Peyton als Singer at Funeral & Brass Band | |
Erion Brandon WIlliams als Funeral Brass Band | |
Lumar Christopher Leblanc III als Funeral Brass Band | |
Marcus Otis Hubbard als Funeral Brass Band | |
Manuel Perkins als Funeral Brass Band | |
Derrick James Moss als Funeral Brass Band | |
Paul Michael Robertson als Funeral Brass Band | |
Raianna Brown als Female Waltzer | |
Kailie Sanders als Female Waltzer | |
Rachel Pitner als Female Lindy Hopper | |
Ayane Azevedo als Female Lindy Hopper | |
Clarence White III als Male Lindy Hopper | |
D. Jerome Wells als Male Lindy Hopper | |
Arielle Prepetit als Can-Can Girl | |
Chenise Johnson als Can-Can Girl | |
Elisabeth Lagrande als Can-Can Girl | |
Anthony Burrell als African Warrior | |
Winona Ryder als Pat (uncredited) | |
Keiko Bell als Nurse (uncredited) |
Justin Simien | Director |
Dan Lin | Producer |
Jonathan Eirich | Producer |
Nick Reynolds | Executive Producer |
Kris Bowers | Original Music Composer |
Jeffrey Waldron | Director of Photography |
Jeffrey Kurland | Costume Design |
Phillip J. Bartell | Editor |
Darren Gilford | Production Design |
Tom C. Peitzman | Executive Producer |
Carmen Cuba | Casting |
Shawn D. Bronson | Art Direction |
Kristen Maloney | Art Direction |
Carla Martinez | Art Direction |
Brian Stultz | Art Direction |
Victor J. Zolfo | Set Decoration |
Jeri Baker | Hair Department Head |
Jacqueline Bell | Key Hair Stylist |
Kimberly Jones | Makeup Department Head |
Dionne Wynn | Makeup Artist |
George Cottle | Second Unit Director |
Jeff Overfield | Second Assistant Director |
David H. Venghaus Jr. | First Assistant Director |
Sandra Doyle Carmola | Set Designer |
Robert Fechtman | Set Designer |
Noelle King | Set Designer |
Blade Ladish | Set Dresser |
Maxfield Ladish | Set Dresser |
Tammy S. Lee | Set Designer |
Jaime A. Marin | Assistant Art Director |
Sam Page | Set Designer |
Andrew Reeder | Set Designer |
Easton Michael Smith | Set Designer |
Spencer Tortorici | Set Dresser |
Elizabeth Wedding | Assistant Art Director |
Randall D. Wilkins | Set Designer |
Shaun Young | Set Decoration Buyer |
Andre Fenley | Supervising Sound Editor |
Chris Scarabosio | Sound Re-Recording Mixer |
Mac Smith | Sound Effects Editor |
Lacey Nussbaum | Casting Coordinator |
Judith Sunga | Casting Associate |
Darryl Garcia Jr. | Set Costumer |
Natasha Romanow | Set Costumer |
Katie Dippold | Writer |
George Cottle | Stunt Coordinator |
Tyler Wade Vaughn | Additional Second Assistant Director |
Randi Owens Arroyo | Assistant Makeup Artist |
Jennifer Denise Bennett | Assistant Makeup Artist |
Emily Tatum | Other |
Darla Wigley | Assistant Makeup Artist |
Courtney Lether | Other |
Carla Wallace | Assistant Makeup Artist |
Rene Sekula | Visual Effects Producer |
Kenneth Koh | VFX Artist |
Lester Bailey Jr. | Makeup Artist |
Kevin Black | First Assistant Director |
Marian Green | Stunts |
Denise Acosta | Assistant Art Director |