Robert Pattinson als Monte | |
Juliette Binoche als Dibs | |
André 3000 als Tcherny | |
Mia Goth als Boyse | |
Agata Buzek als Nansen | |
Lars Eidinger als Chandra | |
Claire Tran als Mink | |
Ewan Mitchell als Ettore | |
Gloria Obianyo als Elektra | |
Victor Banerjee als Indian Professor | |
Scarlett Lindsey als Baby Willow | |
Jessie Ross als Willow | |
Mikolaj Gruss als Young Monte | |
Joni Brauer als Newborn Willow | |
Johann Bartlitz als Newborn Willow | |
Juliette Picollot als Journalist | |
Weronika Wachowska als Little Girl | |
Mikolaj Zeman als Little Boy | |
Ruslan Astraszewski als Stowaway | |
Magda Piotrowska als Stowaway | |
Dawid Gluchowski als Stowaway | |
Lukasz Osik als Stowaway | |
John Kimani Njeri als Prisoner | |
Ernest Lebouco als Boy by the Beach |
Claire Denis | Director |
Claire Denis | Screenplay |
Jean-Pol Fargeau | Screenplay |
Yorick Le Saux | Director of Photography |
Geoff Cox | Screenplay |
Guy Lecorne | Editor |
Des Hamilton | Casting |
Stuart Staples | Original Music Composer |
Tindersticks | Original Music Composer |
Andrew Lauren | Producer |
D.J. Gugenheim | Producer |
Olivier Théry-Lapiney | Producer |
Laurence Clerc | Producer |
Oliver Dungey | Producer |
Claudia Steffen | Producer |
Christoph Friedel | Producer |
Klaudia Śmieja-Rostworowska | Producer |
Olivier Père | Co-Producer |
Beata Rzezniczek | Line Producer |
Ólafur Eliasson | Production Design |
François-Renaud Labarthe | Production Design |
Jagna Dobesz | Production Design |
Bertram Strauß | Art Direction |
Susan Gohsmann | Set Decoration |
Judy Shrewsbury | Costume Design |
Pierre Buffin | Visual Effects |
Marcin Rodak | Makeup Department Head |
Nick Laird | Writers' Assistant |
Tomasz Naumiuk | Cinematography |
Piotr Bartuszek | Casting |
Mela Melak | Production Design |
Alexandre Charles-Gillot | Hairstylist |
Denis Gastou | Key Makeup Artist |
Céline Planchenault | Makeup & Hair |
Jan Peltzer | Electrician |
Christophe Boissy | Electrician |
Patryk Zadrozny | Electrician |
Mario Loibl | First Assistant Camera |
Daniella Schadrin | First Assistant Camera |
Marie-Laure Prost | First Assistant Camera |
Paweł Żelazko | First Assistant Camera |
Nicolas Sand | Gaffer |
Łukasz Głaszczka | Gaffer |
Marcin Grzegory | Grip |
Igor Słupecki | Grip |
Rudi Kurth | Key Grip |
Sebastian Frac | Key Grip |
Matthias Edler | Second Assistant Camera |
Dustin Hasberg | Second Assistant Camera |
Przemyslaw Klej | Second Assistant Camera |
Martin Menke | Still Photographer |
Anna Włoch | Still Photographer |
Lorenzo Sartor | Construction Foreman |
Boris Bartholomäus | Construction Manager |
Anna Freiter | Assistant Art Director |
Andrew Litvack | Additional Writing |
Annabelle Zoellin | Visual Effects Producer |
Olivier Dô Hùu | Sound Re-Recording Mixer |
Andreas Hildebrandt | Supervising Sound Editor |
Stuart Staples | Sound Designer |
Isabel Davis | Executive Producer |
Julia Balaeskoul Nusseibeh | Executive Producer |
Katharina Meyer-Josten | Second Unit Director |
Laure Monrreal | First Assistant Director |
Juliette Picollot | Second Assistant Director |
Arianna Singhania | Assistant Director |
Małgorzata Suwała | Second Assistant Director |
Anna Marzęda | Set Dresser |
Fred Mays | ADR Supervisor |
Carsten Richter | Foley Artist |
Helene Seidl | Foley Editor |
Kuen-Il Song | Foley Editor |
Hanse Warns | Foley Mixer |
Łukasz Czubak | Stunts |
Jarosław Golec | Stunt Coordinator |
Teresa Henn | Stunt Double |
Christoph Knobloch | Stunt Coordinator |
Paweł Staszewski | Stunts |
Robert Pattinson | Songs |
Katarzyna Wilk | Makeup & Hair |
Kamila Tarabura | Assistant Director |