Patrick Bergin als Beezle | |
Adam Storke als Royce | |
Chad Lowe als Charlie Sykes | |
Kristy Swanson als Rachel Clark | |
Pamela Gidley als Clara | |
Jarrett Lennon als Adam | |
C.J. Graham als Sgt. Bedlam (Hellcop) | |
Richard Farnsworth als Sam | |
Lita Ford als The Hitchhiker | |
Gilbert Gottfried als Hitler | |
Anne Meara als Medea (waitress in Pluto's) | |
Amy Stiller als Cleopatra | |
Ben Stiller als Pluto's Cook / Attila the Hun | |
Jerry Stiller als Desk Cop | |
Be Deckard als Dentist | |
Darren Mark Edwards als Clown | |
Troy Tempest als Exterminator | |
Julian Charles Wright als Doctor | |
Michael Della Femina als Woodsman Gang Member | |
Buddy Douglas als Page | |
Kevin Peter Hall als Charon | |
Doug Harriman als Bartender | |
Mars Callahan als State Policeman | |
Michael Reid MacKay als Rachel Demon | |
Michael Waxman als Beer Pitchman | |
Helen Bradley als Good Intentions | |
Kenneth Bridges als Good Intentions | |
Marina Palmier als Good Intentions | |
Paul MacKey als Palace Guard | |
Randell Dennis Widner als Ice Cream Man | |
Christy Block als Girl at gas station (uncredited) | |
Gene Ganssle als Extra (uncredited) | |
Lee Hollingsworth als Evil Mechanic (uncredited) | |
Steven Scally als Dead Cop / Guard (uncredited) |
Ate de Jong | Director |
Brian Helgeland | Writer |
John Byers | Producer |
Mary Ann Page | Producer |
Robin Vidgeon | Director of Photography |
Todd C. Ramsay | Editor |
Hidden Faces | Original Music Composer |
Steve Johnson | Special Effects Makeup Artist |
Brian Helgeland | Co-Producer |
Dennis Stuart Murphy | Associate Producer |
Daniel Rogosin | Co-Producer |
Barry Rosen | Line Producer |
Philip Dean Foreman | Production Design |
Diane Dimeo | Casting |
Florence Kemper | Costume Designer |
Randy D. Thornton | Editor |
Christine Anne Baur | Stunt Coordinator |
Jack Gill | Stunt Coordinator |
Dennis Stuart Murphy | Unit Production Manager |
Michael Waxman | First Assistant Director |
Daniel M. Stillman | Second Assistant Director |
Randall William Cook | Visual Effects Designer |
Cathy Mickel Gibson | Production Executive |
Steve Rundell | Visual Effects Supervisor |
David Allen | Thanks |
Jim Danforth | Thanks |
Troy Gilbert | Stunts |
Freddie Hice | Stunts |
Debby Porter | Stunts |
Doug Coleman | Stunts |
Jack Gill | Second Unit Director |
Andy Gill | Stunts |
Donna Evans | Stunts |
Noon Orsatti | Stunts |
Matt McColm | Stunts |
Glory Fioramonti | Stunts |
Simone Boisseree | Stunts |
Chere Rae | Stunts |