Ed Skrein als Vince | |
Eleanor Matsuura als Amber | |
Eoin Macken als Austin | |
Kurt Egyiawan als Dia | |
Neil Stuke als Dennis | |
Racheal Ofori als Mel | |
Leo Long als Stevie | |
Lorraine Ashbourne als Cheryl | |
Stanley Morgan als Vince (age 19) | |
Lee Neville als Priest (uncredited) |
Eddie Sternberg | Director |
Paul Grindey | Executive Producer |
James R.M. Hunt | Other |
Damian Jones | Executive Producer |
Collie McCarthy | Producer |
Christopher Pencakowski | Co-Producer |
John Palfery Smith | Line Producer |
David M Saunders | Original Music Composer |
Julian Ulrichs | Editor |
Angus Hudson | Director of Photography |
Isabella Odoffin | Casting |
David Warren | Production Design |
Maike Koch | Art Direction |
Judy Ducker | Set Decoration |
Helen Bolter | Costume Design |
Konnie Daniel | Makeup & Hair |
Gloria Peñaranda | Makeup & Hair |
Karen Scott | Makeup Supervisor |
Dan Styles | Fight Choreographer |
Ciaran Crowley | Visual Effects Supervisor |
Jamie O'Hara | Visual Effects |
Abdoulie Mboob | Script Supervisor |
Júlia Gallart Sunyer | Script Supervisor |
Alexander Holt | First Assistant Director |
Christopher Murray | Other |
Ondy Janov | Floor Runner |
James R. Kipping | Second Assistant Director |
Pippa McCormick | Other |
Ava Shacklady | Other |
Sanja Bucko | Still Photographer |
Dury Burdis | Electrician |
Judge Burdis | Electrician |
Alice Canty | Focus Puller |
Emma Friend | First Assistant "B" Camera |
Henry Landgrebe | Steadicam Operator |
Matt Markham | Electrician |
Dominik Palgan | Best Boy Electric |
Derrick Peters | Camera Operator |
Sonia Rodríguez Serrano | Second Assistant "A" Camera |
Thomas Royal | Rigging Gaffer |
Paul Sheppard | Genetator Operator |
Jerome Smith | Digital Imaging Technician |
Kieran Waites | Gaffer |
Lori Dovi | Production Sound Mixer |
Liam Cotter | Other |
James Cooper | Playback Coordinator |
James Hyde | ADR Mixer |
Nina Rice | Sound Mixer |
Eddie Sternberg | Writer |
Zak Klein | Writer |
Elizabeth Richards | Costume Supervisor |