Kate Beckinsale als Lindy | |
Stanley Tucci als Dr. Ivan Munchin | |
Bobby Cannavale als Detective Vicars | |
Jai Courtney als Justin | |
Laverne Cox als Detective Nevin | |
David Bradley als Gareth Fizel | |
Susan Sarandon als Woman with No Name | |
Ori Pfeffer als Delacroix | |
James Grogan als Underground Fighter | |
Lili Rich als Eva | |
Christian Brassington als Julian | |
Richard Price als Southbank Passerby | |
Adam Brashaw als Fighting Goon | |
Tom Xander als Toby Kasparzki | |
Stuart Shepherd-Garner als Imperion Security Officer | |
Sophie Sanderson als Andy | |
Evan Sharp als Jalen Vicars | |
Lewis Bray als Doug | |
Anton Kottas als Kid | |
Nathan Cooper als Need #3 | |
Jennifer Snodgrass als Parking Attendant | |
Savvy Clement als Waitress |
Tanya Wexler | Director |
Scott Wascha | Writer |
David Bernardi | Producer |
Robert Van Norden | Producer |
Les Weldon | Producer |
Yariv Lerner | Producer |
Sheryl Clarke | Producer |
Avi Lerner | Executive Producer |
Trevor Short | Executive Producer |
Boaz Davidson | Executive Producer |
Jeffrey Greenstein | Executive Producer |
Jonathan Yunger | Executive Producer |
Jules O'Loughlin | Director of Photography |
Christa Campbell | Executive Producer |
Lati Grobman | Executive Producer |
Tanner Mobley | Executive Producer |
Gareth West | Executive Producer |
Dominic Lewis | Original Music Composer |
Chris Barwell | Editor |
Michael J. Duthie | Editor |
Carsten Kurpanek | Editor |
Russell De Rozario | Production Design |
Ivan Ranghelov | Art Direction |
Kimberley McBeath | Set Decoration |
Carlos Rosario | Costume Design |
Chase Aston | Makeup Artist |
Sofi Hvarleva | Key Makeup Artist |
Francesca Van Der Feyst | Hair Designer |
Francesca Van Der Feyst | Makeup Designer |
Francesca Van Der Feyst | Prosthetic Makeup Artist |
Vinny Alfano | ADR Recordist |
Matt Bainbridge | ADR Recordist |
Nikolay Bakalov | Sound Effects Editor |
Kris Casavant | Supervising Sound Editor |
Enos Desjardins | Sound Re-Recording Mixer |
Chris Ferguson | ADR Mixer |
Adrian Gougov | ADR Supervisor |
Adrian Gougov | ADR Editor |
Adrian Gougov | Dialogue Editor |
Gord Hillier | ADR Supervisor |
Gord Hillier | Dialogue Editor |
Kiril Kaloyanov | Boom Operator |
Vladimir Kaloyanov | Sound Mixer |
Ryan Nowak | Sound Designer |
Miguel Arribas | Visual Effects |
Carlos Cidrais | Visual Effects Supervisor |
Peter Dimitrov | Visual Effects Supervisor |
Pedro Domingo Luque | Visual Effects Supervisor |
Kalin Mihaylov | Visual Effects |
Hristina Patkova | Visual Effects |
Nu Boyana Portugal | Visual Effects |
Alexander Valev | Visual Effects Supervisor |
Georgi Ugrinov | Visual Effects |
Vasil Yordanov | Stunts |
Belle Williams | Stunt Double |
Ivo Vuchkov | Stunt Driver |
Tihomir Vinchev | Stunt Driver |
Mens-Sana Tamakloe | Stunts |
Tilly Powell | Stunts |
Duke Nwamerue | Stunts |
Max Kraus | Stunts |
Kenny Knight | Stunts |
Danko Jordanov | Stunt Double |
Ivan Iliev | Stunts |
Radoslav Ignatov | Stunts |
Gabriella Harman | Stunt Double |
Joseph Grogan | Stunts |
James Grogan | Fight Choreographer |
Genadiy Ganchev | Stunts |
Doren John Farmer | Stunts |
Alyma Dorsey | Stunt Double |
Ivailo Dimitrov | Stunts |
Liam Coote | Stunt Double |
Tom Boney | Stunt Double |
Asen Asenov | Stunts |
Thayer Juergens | Executive Producer's Assistant |
Teodor Tsolov | Stunt Coordinator |
Tapio Liukkonen | Foley Artist |
Evie Wray | Stand In |
Tatiana Urquiza | Producer's Assistant |
Kristina Tamahkyarova | Assistant Production Coordinator |
Alexander Vanegas Sus | Production Assistant |
Laura Southall | Stand In |
Alexandra Silverstone-Channer | Production Assistant |
Ceris Price | Unit Publicist |
Violeta Piperevska | Production Coordinator |
Ben Jansen | Location Assistant |
Chris Hopper | Assistant Production Coordinator |
Milena Georgieva | Production Accountant |
Tony Finnigan | Supervising Armorer |
Matt Dellowe | Stand In |
Kate Clarke | Production Coordinator |
Delyan Borisov | Production Accountant |
Alex Bartley | Actor's Assistant |
Hannah Banks | Stand In |
Morgan Stuart | Picture Car Coordinator |
Krasimir Georgiev | Cast Driver |
Ben Dillon | Picture Car Coordinator |
Charlie Variyski | Supervising Editor |
Iain Thomson | First Assistant Editor |
Vanessa Taylor | Colorist |
Patrick King-Templeton | Post Production Coordinator |
Ivan Todorov Ivanov | Additional Editor |
Damian F. Gomez | First Assistant Editor |
Oliver Finlinson | Post Production Assistant |
Tom Aston | Online Editor |
Vyarka Sirkova | Set Costumer |
Marina Proykova | Set Costumer |
Victor Prodanov | Costumer |
Lamorna O'Toole | Costume Assistant |
Gabriella Morpeth | Set Costumer |
Liberty McMillan-Parker | Costume Supervisor |
Anna Gelinova | Assistant Costume Designer |
Hannah Campbell | Assistant Costume Designer |
Rumyana Popova | Casting Assistant |
Hrista Ilieva | Extras Casting |
Katerina Goranova | Casting Assistant |
Hugh Edwards | Additional Casting |
Orlin Nikolov | Animation |
Mihail Yanakiev | Additional Camera |
Greg Whitbrook | Lighting Technician |
Charlie Whitaker | First Assistant "A" Camera |
Ivan Vatsov | Camera Operator |
Jonathan Tyler | "B" Camera Operator |
Ivaylo Tsvetkov | First Assistant Camera |
Josefine Thieme | Second Assistant "A" Camera |
Svetoslav Tcheresharski | Electrician |
Jonathan Tyler | Steadicam Operator |
Martin Taylor | Rigging Gaffer |
Petar Stoyanov | Grip |
Iva Slavova | Drone Operator |
William Sheffield | Best Boy Electric |
Georgi Petkov | Best Boy Grip |
Michael Pentney | Digital Imaging Technician |
Kaloyan Pehlivanski | Grip |
Vasil Paunov | Second Assistant "B" Camera |
Jules O'Loughlin | "A" Camera Operator |
Paula Nenova | First Assistant "B" Camera |
Martin Nazlamov | Electrician |
Ivelin Metodiev | First Assistant Camera |
Markus Kuballa | Russian Arm Operator |
Dimitar Krastev | Drone Pilot |
Vania Ivanova | First Assistant Camera |
Geo Ivanov | "C" Camera Operator |
Yolandé Haynes | Camera Trainee |
Alexander Georgiev | Electrician |
Jonny Franklin | Gaffer |
Stanislav Dimitrov | Best Boy Electric |
Christian Bernutz | Russian Arm Operator |
Ian Bird | Key Grip |
Samuel Cig | Second Assistant Camera |
Borislav Belberov | Second Assistant "A" Camera |
Gloria Banderska | Camera Trainee |
Westley Agius | Electrician |
Vladimir Vatev | Digital Compositor |
Daniel Vasev | Digital Compositor |
Iveta Tsvetkova | Visual Effects Coordinator |
Stoimen Stoyanov | Digital Compositor |
Stanislav Stavrev | Digital Compositor |
Lyubov Spasova | Digital Compositor |
Boris Sokolov | Digital Compositor |
Aleksandar Slavov | Digital Compositor |
Ivan Roujev | Concept Artist |
Marinela Racheva | Digital Compositor |
Maria Popova | Digital Compositor |
Ivan Roujev | Matte Painter |
Diyan Penev | Digital Compositor |
Desislava Pavlova | Visual Effects Coordinator |
Leonardo Paolini | Compositing Supervisor |
Nikolay Pachov | Visual Effects Editor |
Pietro Orlandi | Digital Compositor |
Carlo Orlandi | Digital Compositor |
Georgi Nikolov | Digital Compositor |
Bogdan Nedkov | Digital Compositor |
Encho Nedevski | Compositing Artist |
Nikol Nacheva | Digital Compositor |
Svetoslav Mitev | Visual Effects Coordinator |
Ani Miloshova | Digital Compositor |
Vladimira Milanova | Compositor |
Stefan Mihalev | Digital Compositor |
Velislava Mihailova | Compositor |
Mariano Melman Carrara | Visual Effects Producer |
Julia Manolova | Visual Effects Coordinator |
Gordana Krsteva | Digital Compositor |
Momchil Koev | Digital Compositor |
Kristina Kalapova | Digital Compositor |
Teodora Ivanova | Digital Compositor |
Todor Ivanov | Digital Compositor |
Ivan Todorov Ivanov | Visual Effects Editor |
Sofia Gesheva-Aleksieva | Digital Compositor |
Kiril Georgiev | Visual Effects Coordinator |
Metodieva Evelina | Visual Effects Coordinator |
Bahtiar Emin | Digital Compositor |
Konstantin Dimitrov | Digital Compositor |
Yana Chervenyashka | Matte Painter |
Anna Damyanova | Visual Effects Editor |
Nikolay Bonev | CG Supervisor |
Yana Chervenyashka | Concept Artist |
Ivaylo Nalbantov | Special Effects Technician |
Jared Manley | Special Effects Technician |
Stuart Lovelock | Special Effects Technician |
Ryan Long | Special Effects Supervisor |
Emyr Lewis | Special Effects Technician |
Edward Chiswell Jones | Special Effects Technician |
Danny Hargreaves | Special Effects Supervisor |
Ivan Delev | Special Effects Coordinator |
Vasil Zlatarev | Props |
Evgeni Yordanov | Construction Manager |
Oscar Watts | Props |
Lisa Turner | Assistant Property Master |
Dobrinka Stamenkova | Art Department Coordinator |
Giannis Skafidas | Set Designer |
Natasha Singh | Art Department Assistant |
Mark Sindall | Props |
Joshua Polley | Property Master |
Catherine Oswald | Petty Cash Buyer |
Neil Murrum | Props |
Yossif Mladenov | Set Designer |
Peter Krumov | Set Dresser |
Oskar De Rozario | Graphic Designer |
Elliot-Joshua Coogan | Standby Art Director |
Katerina Chrysafi | Art Department Assistant |
Bogdan Bogdanov | Set Dresser |
Charlie Watson | First Assistant Director |
Antony Tanev | First Assistant Director |
Michael Searle | Additional Third Assistant Director |
Greg Powell | Second Unit Director |
Aliki Nakopoulou | Assistant Director Trainee |
Galina Kyuchukova | Second Assistant Director |
Monika Hristova | Second Assistant Director |
Tom Coulommiers | Assistant Director |
Edward Rastelli-Lewis | Production Manager |
Paula Crickard | Post Production Supervisor |
Steve Cole | Unit Manager |
Greg Powell | Stunt Coordinator |
Maya Markova | Second Second Assistant Director |