Jack Black als Po (voice) | |
Awkwafina als Zhen (voice) | |
Viola Davis als The Chameleon (voice) | |
Dustin Hoffman als Shifu (voice) | |
Bryan Cranston als Li (voice) | |
James Hong als Mr. Ping (voice) | |
Ian McShane als Tai Lung (voice) | |
Ke Huy Quan als Han (voice) | |
Ronny Chieng als Fish (voice) | |
Lori Tan Chinn als Granny Boar (voice) | |
Seth Rogen als Mantis (voice) | |
Jimmy Donaldson als Panda Pig (voice) | |
James Murray als Various (voice) | |
James Sie als Bull Officer #2 / Ram Worker / Master Villain #1 (voice) | |
Cedric Yarbrough als Bull Officer #1 / Ram Foreman / Questioned Boar (voice) | |
Vic Chao als Bear Crime Boss / Last Ram / Tavern Patron #2 (voice) | |
Audrey Brooke als Various (voice) | |
Lincoln Nakamura als Various (voice) | |
Cece Valentina als Den Bunny #1 / Restaurant Bunny #1 (voice) | |
April Hong als Pig Patron #2 (voice) | |
Suzanne Buirgy als Autograph-Seeking Fan #1 (voice) | |
Logan Kim als Autograph-Seeking Fan #2 (voice) | |
Reyn Doi als Adoring Fan (voice) | |
Mick Wingert als Old Bunny Patron (voice) | |
Peggy Etra als Pig Patron #1 / Questioned Croc (voice) | |
Gedde Watanabe als Badger Crime Boss (voice) | |
Karen Maruyama als Various (voice) | |
Tom McGrath als Croc Crime Boss (voice) | |
Phil LaMarr als Disheveled Bunny / Pig Thief / Questioned Bull (voice) | |
Mike Mitchell als Tavern Patron #3 / Citizen #4 (voice) | |
Colleen Smith als Various (voice) | |
Sarah Sarang Oh als Questioned Antelope / Citizen #3 (voice) | |
Paul Pape als Transforming Rhino (voice) | |
James Taku Leung als Transforming Wolf (voice) | |
Steve Alterman als Transforming Croc (voice) | |
Christopher Knights als Annoyed Komodo (voice) | |
Harry Shum Jr. als Fire-Breathing Croc (voice) |
Natalia Cronembold | Associate Editor |
Stephanie Ma Stine | Co-Director |
Rebecca Huntley | Producer |
Frank E. Abney III | Animation |
Mike Mitchell | Director |
Christopher Knights | Editor |
Hans Zimmer | Original Music Composer |
Justin Weg | Animation |
Paul Duncan | Production Design |
Steve Mazzaro | Original Music Composer |
Christi Soper Hilt | Casting |
Peter Maynez | Art Direction |
Mary M. Quinn | Associate Producer |
Betsy Nofsinger | Visual Effects Supervisor |
Jonathan Aibel | Writer |
Glenn Berger | Writer |
Darren Lemke | Writer |
Mike Mitchell | Executive Producer |
Steven Schweickart | Co-Producer |
Jonathan Aibel | Co-Producer |
Glenn Berger | Co-Producer |
Sean Sexton | Head of Animation |
Calvin Tsang | Head of Story |
Joshua Gunther | Head of Layout |
Julien Bocabeille | Animation Supervisor |
Ludovic Bouancheau | Animation Supervisor |
Brooke Shay Bradford | Animation Supervisor |
Laurent Caneiro | Animation Supervisor |
Hans Dastrup | Animation Supervisor |
Patrick Giusiano | Animation Supervisor |
Antony Gray | Animation Supervisor |
Mark Roennigke | Animation Supervisor |
Max Bruce | Lighting Supervisor |
Ariel Chisholm | Lighting Supervisor |
Jonathan Ciscon | Lighting Supervisor |
C. Jin Im | Lighting Supervisor |
John J. Lee | Lighting Supervisor |
Zachary Glynn | Effects Supervisor |
Carl Hooper | Effects Supervisor |
Alex Timchenko | Effects Supervisor |
Andrew Wheeler | Effects Supervisor |
Ethan van der Ryn | Supervising Sound Editor |
Erik Aadahl | Supervising Sound Editor |
Ethan van der Ryn | Sound Designer |
Erik Aadahl | Sound Designer |
Julian Slater | Sound Re-Recording Mixer |
Greg P. Russell | Sound Re-Recording Mixer |
Mark A. Hester | Associate Editor |
Chelsea Blecha | Visual Development |
Felicia Chen | Visual Development |
Vahe Yefremian | Visual Development |
Young-Ji Cha | Visual Development |
Natalia Corsie | Visual Development |
Hewrin Yoou | Visual Development |
Wayne Tsay | Visual Development |
Sabina Vafina | Production Assistant |
Euni Cho | Lead Character Designer |
Seth St. Pierre | Character Designer |
Jorge García | Lead Animator |
Tyler Phillips | Lead Animator |
Kitty Fung | Animation |
Steven Hornby | Animation |
Prasanjib Nag | Animation |
Ryan Page | Animation |
Geoff Wheeler | Animation |
Steven R.V. Johnson | Animation |
Carlos F. Puertolas | Animation |
Nideep Varghese | Animation |
Janel Drewis | Animation |
Philippe Le Brun | Animation |
Daniel Edwards | Animation |
Maarten Lemmens | Animation |
Kelly Vawter | Animation |
Chadd Ferron | Animation |
David Lisbe | Animation |
Ryan Vicik | Animation |
Alex Flesig | Animation |
Boris Maras | Animation |
Richard A. Fournier | Animation |
Brian Menz | Animation |
Alvaro Michelena | Animation |
Jeff Williams | Animation |
Christopher Gonzalez | Animation |
Bob Wilson | Animation |
David Guo | Animation |
Garrett O'Neal | Animation |
John Wong | Animation |
Bruno Hamzagic | Animation |
Ivan Oviedo | Animation |
Mikey Wong | Animation |
John Han | Animation |
Pete Paquette | Animation |
Manar Al Tawam | Animation |
Andrew Harkins | Animation |
Yung Pham | Animation |
Michael Berardini | Animation |
Ryan Hobbiebrunken | Animation |
David Polk | Animation |
Guillermo Careaga | Animation |
Anthony Hodgson | Animation |
Reece Porter | Animation |
Joseph Chong | Animation |
Robyne Powell | Animation |
David Couchariere | Animation |
Guillaume Jallon | Animation |
Nicolas Prothais | Animation |
Michelle Cowart | Animation |
Tom Davis | Animation |
Aly Killian | Animation |
Cory Rogers | Animation |
Ares Deveaux | Animation |
Kyle Kim | Animation |
Matt Shepherd | Animation |
Bill Diaz | Animation |
Marek Kochout | Animation |
Timothy Suarez | Animation |
Paul Downs | Animation |
André Lacroix | Animation |
Liron Topaz | Animation |
Ryan Rubin | Music Editor |
Nacho Cantalejo | Orchestrator |
Joan Martorell | Orchestrator |
Gavin Greenaway | Conductor |
Òscar Senén | Orchestrator |
Simon Wells | Story Artist |
Carder Scholin | Story Artist |
Gary Graham | Story Artist |
Johane Matte | Story Artist |
Michelle Ku | Story Artist |
Paulene Phouybanhdyt | Story Artist |
Sam Szymanski | Story Artist |
Travis Chen | Story Artist |
Trey Buongiorno | Story Artist |
Young Ki Yoon | Story Artist |
Anna Beatrice Carlos | Production Coordinator |
Katie Parody | First Assistant Editor |
Keith Bodmer | Assistant Editor |
Mark Gillins | Associate Editor |
Brian Hopkins | Associate Editor |
Lucy Feng | Character Designer |
Borja Montoro | Character Designer |
Sara Elenen | Production Coordinator |
Avery Stevens | Production Coordinator |
Charlotte Ruth Tobias | Additional Production Assistant |
Geoff Foster | Score Engineer |
Alan Meyerson | Scoring Mixer |
John Prestage | Other |
Chris Barrett | Other |
Brynne Orloski | Post Production Supervisor |
Dan Gamache | Sound Designer |
David V. Butler | Dialogue Editor |
David V. Butler | ADR Editor |
Xiao'ou Olivia Zhang | Sound Effects Editor |
Jon Greasley | Sound Effects Editor |
Malte Bieler | Sound Effects Editor |
Jesse Rosenman | Assistant Sound Editor |
Veronica Li | Assistant Sound Editor |
Jonathan Klein | Foley Editor |
Dan O'Connell | Foley Artist |
John T. Cucci | Foley Artist |
Tavish Grade | Foley Mixer |
Jack Cucci | Foley Mixer |
Mikel Parraga-Wills | Foley Mixer |
Ken Gombos | Other |
Rick Hromadka | Sound Designer |
Matt Brandseth | Mixing Engineer |
Brianna Rivera | Other |
Kristal Santos Pagan | Post Production Coordinator |
Yvonne Ontiveros Slobin | Production Coordinator |
Hadley Roslyn | Production Assistant |
Erin Caswell | 3D Modeller |
Catherin Cubillan Reyes | 3D Modeller |
Chelle Mill | 3D Modeller |
Kull Shin | 3D Modeller |
James E. Stapp | 3D Modeller |
Sarah Vawter | 3D Modeller |
Christen Rangel | Production Assistant |
Lara Boushehri | Casting Associate |
Chloe Joy Schneider | Casting Assistant |
Alexander Hunt | Production Accountant |