Robin Ward als Fiddler's Green Promo Announcer | |
Bryan Renfro als Number 9's Victim | |
Simon Baker als Riley | |
John Leguizamo als Cholo | |
Dennis Hopper als Kaufman | |
Asia Argento als Slack | |
Robert Joy als Charlie | |
Eugene A. Clark als Big Daddy | |
Joanne Boland als Pretty Boy | |
Tony Nappo als Foxy | |
Jennifer Baxter als Number 9 | |
Boyd Banks als Butcher | |
Tony Munch als Anchor | |
Shawn Roberts als Mike | |
Sasha Roiz als Manolete | |
Krista Bridges als Motown | |
Alan van Sprang als Brubaker | |
Phil Fondacaro als Chihuahua | |
Bruce McFee als Mulligan | |
Earl Pastko als Roach | |
Jonathan Whittaker als Sutherland | |
Peter Outerbridge als Styles | |
Lara Amersey als Dead Teenage Girl | |
Matt Birman als Kaufman's Security Guard | |
Devon Bostick als Brian | |
Christopher Russell als Barrett | |
Richard Clarkin als Steele | |
David Sparrow als Arena Policeman | |
Ted Ludzik als Weapons Storage Guard | |
Sandy Kellerman als Kissing Woman | |
Erica Olsen als Cheerleader Zombie | |
Simon Pegg als Photo Booth Zombie | |
Edgar Wright als Photo Booth Zombie | |
Greg Nicotero als Bridgekeeper Zombie | |
Tom Savini als Machete Zombie | |
Pedro Miguel Arce als Pillsbury | |
Maxwell McCabe-Lokos als Mouse | |
John Migliore als Zombie (uncredited) | |
Gary Ugarek als Earless Fence Zombie (uncredited) | |
Jasmin Geljo als Tambourine Man | |
Michael Belisario als Dead Teenage Boy | |
Gene Mack als Knipp | |
Christopher Allen Nelson als Veteran Soldier | |
Debra Felstead als Female Soldier | |
Tina Romero als "High Noon" Soldier | |
Colm Magner als Guard at the "Throat" | |
Scott Wickware als Guard at the "Throat" | |
Ron Payne als Hobo | |
Darrin Brown als Bettor | |
Eldridge Hyndman als Deke | |
James Binkley als Grenade Soldier | |
Dawne Furey als Topless Dancer | |
Donna Croce als Kissing Woman | |
Heidi von Palleske als Woman | |
David Stinson als Young Man | |
Trevor Bain als Security Man | |
Dwayne McLean als Hanged Man Zombie | |
Wilbert Headley als Dead Tuba Player | |
Ross Sferrazza als Dead Trombone Player | |
Liise Keeling als Zombie Mother | |
Sonia Belley als Zombie Daughter | |
Chad Camilleri als Refrigerator Zombie | |
Gino Crognale als Policeman Zombie | |
Shane Cardwell als Fence Fry Zombie | |
Kevin Rushton als Arena Fight Zombie | |
Nick Alachiotis als Arena Fight Zombie | |
James Canton als Child Zombie | |
Ermes Blarasin als Clown Zombie | |
Jake McKinnon als Hillside Zombie | |
Susan Wloszczyna als Temperance Street Zombie | |
David Campbell als Legless Zombie | |
George A. Romero als Puppeteer (voice) (uncredited) | |
Joey Luthman als Zombie |
Dennis E. Jones | Executive Producer |
Ryan Kavanaugh | Executive Producer |
Lynwood Spinks | Executive Producer |
George A. Romero | Director |
Johnny Klimek | Original Music Composer |
Peter Grunwald | Producer |
Mirosław Baszak | Director of Photography |
George A. Romero | Screenplay |
Mark Canton | Producer |
Bernie Goldmann | Producer |
Reinhold Heil | Original Music Composer |
Doug Slater | Art Direction |
Neil Canton | Co-Producer |
Michael Doherty | Editor |
Silenn Thomas | Associate Producer |
David Resnick | Associate Producer |
Marci Liroff | Casting |
Arvinder Greywal | Production Design |
Alex Kavanagh | Costume Design |
Marlene Puritt | Set Decoration |
Shai Vera | Grip |
Bob Davidson | Gaffer |
David McIlroy | Location Manager |
Stephanie Lees | Assistant Costume Designer |
Nelson Ferreira | Supervising Sound Editor |
Craig Henighan | Supervising Sound Effects Editor |
Peter Giliberti | Animation Supervisor |
Peter Denomme | Visual Effects Producer |
Regan Noble | Key Hair Stylist |
Scott Patton | Makeup Designer |
Matt Birman | Stunt Coordinator |
Naomi Anderlini | Digital Compositors |
John 'Frenchie' Berger | Armorer |
Sari Miettinen | Craft Service |
Gary Mueller | Post Production Supervisor |
Byron A. Martin | Unit Production Manager |
Rob Ballantyne | Assistant Art Director |
Rudy Braun | Set Designer |
Cinar Eryasar | Electrician |
Rose Gregoris | First Assistant Sound Editor |
H. Nancy Pak | Art Department Coordinator |
Todd Rex | Sculptor |
Jeremy Benning | Steadicam Operator |
Robin Klein | Set Dressing Artist |
Roman Alexander Buchok | Boom Operator |
Brock Jolliffe | Special Effects Supervisor |
Martin Walters | First Assistant Director |
Dennis Daigle | Lighting Technician |
Paul Michel | Rigging Gaffer |
Kevin Banks | Music Editor |
Jeff Campbell | Visual Effects Supervisor |
Darryl Beebe | Property Master |
Roman Alexander Buchok | Sound Recordist |
Robert Fletcher | Production Sound Mixer |
Lee de Lang | Sound Effects Editor |
Joel Goldes | Dialect Coach |
Miles Mogulescu | Legal Services |
Karen Tyrell | Unit Publicist |
Brigitte Rabazo | First Assistant Editor |
Debbie Wilkinson | Production Coordinator |
Jennifer Mccormack | Driver |
Dave Bracken | Construction Coordinator |
Jude Britton | Painter |
Doug Campbell | Digital Effects Supervisor |
Chad Camilleri | Stunts |
Donna Croce | Script Supervisor |
Bernie Wrightson | Creature Design |
Jay Molloy | Carpenter |
Lauren Hassard | Set Medic |
Greg Behrens | Visual Effects Coordinator |
Sara Kay | Casting Associate |
Chris Wallace | Color Timer |
Brenda Broer | Costumer |
Michael Doherty | Insert Unit Director |
Michael Gabriel | ADR Recordist |
Carson Manning | Stunt Driver |
Scott Alexander | Assistant Location Manager |
Landon Bootsma | Digital Compositor |
Randy Brown | Generator Operator |
Rob Shea | Production Secretary |
Leslie Kavanagh | Costume Set Supervisor |
Matt Birman | Second Unit Director |
Reinhold Heil | Music Arranger |
Rod James | Assistant Property Master |
Murat Akser | Assistant Camera |
Peter Persaud | Foley Recordist |
Drake Conrad | Digital Color Timer |
Brett Miller | Location Production Assistant |
Rick Anglin | Production Driver |
David Antonacci | Special Effects Technician |
John D.B. Cox | Visual Effects Production Manager |
Jane Rogers | Extras Casting |
Kevin Michael Schembri | Second Assistant Accountant |
Simon Board | Second Assistant Director |
Agnieszka Kroskowska | Third Assistant Director |
Steve Baine | Foley Artist |
Pamela Hackwell | Contact Lens Technician |
Jim Bacon | Epk Producer |
Eva Coudouloux | Assistant Makeup Artist |
Greg Chown | Storyboard Artist |
Naomi Anderlini | Title Designer |
John Sandever | Special Effects Assistant |
Tom Mayclim | Negative Cutter |
Nick Lopez | Assistant Director |
Rod Christie | Data Wrangler |
Geralyn Flood | Casting Assistant |
Carolyn Kelly | Assistant Production Coordinator |
Reg Ashby | Key Special Effects |
Nigel Hartwell | Production Assistant |
Sean Keegan | ADR Mixer |
Dave Van Zeyl | Stunts |
Alicia Turner | Stunts |
Tig Fong | Stunts |
Taryn Ash | Stunts |
John Stoneham Jr. | Stunts |
Alison Reid | Stunts |
John Stead | Stunts |
Bernie Wrightson | Makeup Effects Designer |
Mark Silver | Key Grip |
Steve Barnett | Executive Producer |
Shelley Cook | Stunts |
Melissa R. Stubbs | Stunts |
Brock Jolliffe | Special Effects |
Joanne Leach | Stunts |
Liam Kiernan | Assistant Location Manager |