Monsters en Co. (2001)

Animatie, Komedie, Familie
Monsters, Incorporated is de grootste bangmaak-fabriek ter wereld, en Sulley is één van de beste medewerkers. Het is de taak van Sulley en z'n collega's om kleine kinderen bang te maken, en vervolgens de angstkreten (die als energiebron gebruikt worden) op te vangen.

Monsters en Co. Film Info

Score: 7.843/10 van 17798 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2001-11-01
Lengte: 92 Minuut / 1:32
Regisseur: Pete Docter
Schrijvers Andrew Stanton, Daniel Gerson.
Productie Studio: Pixar
Productie Land: United States of America


Monsters en Co. Trailer


John Goodman
als Sullivan (voice)
Billy Crystal
als Mike (voice)
Mary Gibbs
als Boo (voice)
Steve Buscemi
als Randall (voice)
James Coburn
als Waternoose (voice)
Jennifer Tilly
als Celia (voice)
Bob Peterson
als Roz (voice)
John Ratzenberger
als Yeti (voice)
Frank Oz
als Jeff Fungus (voice)
Daniel Gerson
als Needleman / Smitty (voice)
Steve Susskind
als Floor Manager (voice)
Bonnie Hunt
als Flint (voice)
Jeff Pidgeon
als Bile (voice)
Samuel Lord Black
als George (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Gino Conforti
als Additional Voices (voice)
Jennifer Darling
als Additional Voices (voice)
Patti Deutsch
als Additional Voices (voice)
Pete Docter
als Additional Voices (voice)
Bobby Edner
als Additional Voices (voice)
Ashley Edner
als Additional Voices (voice)
Katie Scarlett
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Keegan Farrell
als Additional Voices (voice)
Pat Fraley
als Additional Voices (voice)
Teresa Ganzel
als Additional Voices (voice)
Taylor Gifaldi
als Additional Voices (voice)
Marc John Jefferies
als Additional Voices (voice)
Joe Lala
als Additional Voices (voice)
Noah Luke
als Additional Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Danny Mann
als Additional Voices (voice)
Mona Marshall
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Laraine Newman
als Additional Voices (voice)
Kay Panabaker
als Additional Voices (voice)
Bret Parker
als Additional Voices (voice)
Phil Proctor
als Additional Voices (voice)
Josh Qualtieri
als Additional Voices (voice)
Guido Quaroni
als Additional Voices (voice)
Jan Rabson
als Additional Voices (voice)
Lisa Raggio
als Additional Voices (voice)
Joe Ranft
als Additional Voices (voice)
Sophia Ranft
als Additional Voices (voice)
Katherine Ringgold
als Additional Voices (voice)
Bob Scott
als Additional Voices (voice)
David Silverman
als Additional Voices (voice)
Jim Thornton
als Additional Voices (voice)
Lee Unkrich
als Additional Voices (voice)
Wallace Shawn
als Rex (voice) (uncredited)
Dom DeLuise
als Narrator (voice)
Gary Schultz Production Artist
Shawn Brennan Sequence Leads
John Kahrs Animation
Brett Pulliam Animation
Bret Parker Animation
J. Warren Trezevant Animation
Torbin Xan Bullock First Assistant Editor
Renee Steen Editorial Production Assistant
Dominique Louis Art Direction
Jerome Ranft Sculptor
Tim Crawfurd Animation
Wendell Lee Animation
Sanjay Patel Animation
Alan Sperling Animation
Ken Schretzmann Second Film Editor
James Bancroft Modeling
James Bancroft Shading
Byron Bashforth Shading
Don Conway Camera Technician
Erik Forman Information Systems Manager
Doc Kane Sound Editor
Glenn McQueen Supervising Animator
Nathaniel McLaughlin Production Artist
Lou Romano Visual Development
Phat Phuong Set Dressing Artist
Elizabeth Tobit Set Dressing Artist
Kureha Yokoo Animation
Gabrielle Siegel Animation Production Assistant
Marcia Gwendolyn Jones Editorial Manager
Daniel McCoy Shading
Ben Jordan Shading
Brad West Software Engineer
Tom Deering Documentation & Support
Mary Hidalgo Casting
Trish Carney Set Dressing Manager
Scott Clark Animation Director
Andrew Gordon Animation
Nancy Kato Animation
David DeVan Animation
Dave Mullins Animation
Gini Cruz Santos Animation
Lee Unkrich Additional Editing
Hoon H. Kim Editorial Coordinator
Anthony A. Apodaca Shading
Scott Clifford Master Lighting Artist
Kim White Master Lighting Artist
Michael Parks Animation
Darla K. Anderson Producer
Andrew Stanton Screenplay
Derek Williams Sequence Leads
David Eisenmann Set Dressing Artist
Jessica Hutchison Set Dressing Production Assistant
Sarah Jo Helton Animation Manager
Kyle Balda Animation
Ricardo Curtis Animation
Jimmy Hayward Animation
Amy McNamara Animation
Tasha Wedeen Animation
Eliot Smyrl Modeling
Jason Bickerstaff Modeling
Andrew Schmidt Modeling
Lauren Alpert Master Lighting Artist
Rob Cook Software Team Lead
Shannon Mills Sound Effects Editor
Katherine Sarafian Production Supervisor
Glenn Kim Production Artist
Carter Goodrich Visual Development
Jill Culton Visual Development
Doug Sweetland Animation Director
Bobby Beck Animation
Bobby Podesta Animation
Atsuko Yamagishi Editorial Production Assistant
Deirdre Warin Modeling
Mark Adams Modeling
Kim White Modeling
Bena Currin Software Team Lead
John Lasseter Executive Producer
Bob Pauley Production Design
Paul Mica CG Painter
Jason Deamer Production Artist
J. Otto Seibold Visual Development
Karen Kiser Animation
Patty Kihm Stevenson Animation
Ron Zorman Animation
Jenni Tsoi Animation Department Coordinator
Kathleen Relyea Animation Fix Coordinator
Christian Hoffman Modeling
Chad Belteau Lighting Artist
Elizabeth Gonzales-Guerra Lighting Production Assistant
Louis Rivera Camera Supervisor
Drew Rogge Machinist
Catherine Roehl Production Accountant
Arik Ehle Production Office Assistant
Dee Selby Sound Design Assistant
Ralph Eggleston Original Story
Jonas Rivera Art Department Manager
Bryn Imagire CG Painter
Laura Phillips CG Painter
Randy Berrett Production Artist
Kevin Hawkes Visual Development
Nico Marlet Visual Development
Stephen Barnes Animation
Shawn Krause Animation
Angus MacLane Animation
Paul Mendoza Fix Animator
Christine Waggoner Modeling
Sue Maatouk-Kalache Shading
Beth Sullivan Department Administrator
Jana Vance Foley
Brenda Heins Sound Editor
Jean-Claude Kalache Lighting Supervisor
Jamie Frye CG Painter
Paul Mica Production Artist
Norm DeCarlo Sculptor
Ralph Eggleston Visual Development
Peter DeSève Visual Development
Stephen Gregory Animation
Victor Navone Animation
Jeff Pratt Animation
David Batte Shading
John Alex Software Engineer
Michael Silvers Supervising Sound Editor
Bruno Coon Music Editor
Jim Stewart Editor
Gary Rydstrom Sound Designer
Glenn Kim CG Painter
Mark Cordell Holmes Production Artist
Brett Coderre Animation
James Ford Murphy Animation
Ross Stevenson Animation
Bill Sheffler Modeling
Ian Buono Documentation & Support
Robert Taylor Finance
Yvonne Herbst CG Painter
Albert Lozano Production Artist
Sophie Vincelette Set Dressing Supervisor
Bud Thon Production Artist
Oscar Grillo Visual Development
Ruth Lambert Casting
Jay Ward Art Department Coordinator
Phaedra Craig CG Painter
Katherine Ringgold Additional Editing
Jack Curtis Dubowsky Additional Editorial Assistant
Lawrence Marvit Production Artist
Tom Duff Software Engineer
Lane Smith Visual Development
Courtney Bergin Post Production Assistant
Doug Dooley Animation
Ike Feldman Animation
Billy Merritt Animation
Andrew L. Schmidt Animation
David Tart Animation
Michael Venturini Animation
Brian Green Modeling
Mark Nielsen Lighting Manager
Steve May Sequence Supervisor
Brad Andalman Software Team Lead
David DiFrancesco Photoscience Manager
Andrew Stanton Executive Producer
Thomas Porter Supervising Technical Director
Harley Jessup Production Design
Tia W. Kratter Art Direction
Rich Quade Supervising Animator
Ricky Nierva Visual Development
Andrea Warren Art Department Coordinator
Peter Nash Animation
Adam Wood Animation
Tim Best Lighting Artist
Thomas Hahn Software Team Lead
Rick Sayre Shading
Nick Vlahos Art Department Assistant
Dan Sukiennik Set Dressing Artist
Gina Trbovich-Malewicz Shading
Joyce Powell Directing Lighting Artist
Ronen Barzel Software Engineer
Paul Cichocki Post Production Supervisor
John Hazelton Projection
Jill Culton Original Story
Jeff Pidgeon Original Story
David Hong Production Artist
Bud Luckey Visual Development
Gregg Olsson Sequence Leads
Mark Sanford Set Dressing Artist
Michael Berenstein Animation
Alan Barillaro Animation
Janet Lucroy Directing Lighting Artist
Perrin Cutting Camera Department Manager
Robin Cooper CG Painter
Geefwee Boedoe Visual Development
Chris Ure Visual Development
Ellen Moon Lee Set Dressing Artist
Daniel Mason Animation
Robert H. Russ Animation
Jon Mead Animation
Luis Alvarez y Alvarez Additional Editorial Assistant
Paul Aichele Modeling
Tricia Andres Production Office Coordinator
Jon Childress Farmer Set Dresser
Pete Docter Original Story
Matthew Jon Beck Casting
Mark Yeager Assistant Editor
Robert Grahamjones Editor
Bahram Hooshmand Production Coordinator
Greg Snyder Assistant Editor
Daniel Gerson Screenplay
Kori Rae Associate Producer
Karen Dufilho-Rosen Co-Producer
Randy Newman Original Music Composer
Dylan Brown Animation
Patrick Lin Animation
Bob Whitehill Visual Effects Supervisor
Nicole Paradis Grindle Simulation & Effects Artist
Tom MacDougall Music Supervisor
Dan Lee Visual Effects
Tony Basso Security
Bruce Nachbar Production Manager
Jessica Donohoe Script Coordinator
Jonathan Sacks Orchestrator
Frank Wolf Scoring Mixer
Chris DeLaGuardia Color Timer
Nils Erdmann Finance
LeighAnna Frostad Key Hair Stylist
Jeremy Lasky Layout
Chris Vallance Assistant Editor
Ethan Owen Production Coordinator
Mary Beth Smith Negative Cutter
Bud Luckey Character Designer
Morten Folmer Nielsen ADR Editor
Susan Bradley Title Designer
Lindakay Brown Foley Editor
George Doering Musician
Jonathan Roberts Additional Writing
Onny P. Carr Modeling
Daniel Herman Additional Effects Development
Stephen King Shading
Mitch Prater Shading
Charles Paley Music Editor
F. Sebastian Grassia Software Engineer
Elle Yoko Suzuki Systems Administrators & Support
Jason Topolski Systems Administrators & Support
Brian Boyd Master Lighting Artist
Cynthia Dueltgen Modeling
Jae Hong Kim Lighting Artist
Seth Piezas Lighting Artist
Tim Swec Simulation & Effects Artist
Mark Eshelman Scoring Mixer
Joey Newman Conductor
Gabriel Benveniste Systems Administrators & Support
Douglas Epps Software Engineer
Lisa Forssell Software Engineer
Dirk Van Gelder Software Team Lead
Rhett Reese Additional Writing
Michael Kass Software Engineer
Lisa Kim Lighting Artist
Ivo Kos Lighting Artist
Ana Lacaze Lighting Artist
Michael Lorenzen Modeling
Joshua Reiss Modeling
Larry Cutler Modeling
Michael Fong Modeling
Thomas Jordan Simulation & Effects Artist
Ivo Kos Modeling
Carmen Ngai Lighting Artist
Matthew Martin Software Engineer
Terry Claborn Color Timer
Jason Hudak Assistant Editor
Edward Escueta Systems Administrators & Support
Kurt Fleischer Software Team Lead
Cory Knox Systems Administrators & Support
Mark T. VandeWettering Software Engineer
David Silverman Additional Writing
Stephen Kearney Sound Effects Editor
Kristifir Klein Chief Lighting Technician
Ken Lao Additional Effects Development
Mirjana Nikolic Shading
Brandon Onstott Shading
David Orecklin Simulation & Effects Production Assistant
Joe Ranft Additional Writing
Robert L. Baird Additional Writing
Kent Brown Temp Sound Editor
Karen G. Wilson Foley Editor
Christina Haaser Lighting Artist
Stephen King Modeling
Ana Lacaze Shading
Tom Miller Shading
Marc Bonilla Additional Music
Shannon Wood Script Coordinator
Sean C. Alvarez Production Accountant
Jay Faulkner Lighting Artist
Michael Kilgore Simulation & Effects Artist
Felix Mendoza Lighting Artist
Dale Ruffolo Master Lighting Artist
Richard S.G. Thompson Simulation & Effects Artist
Kitt Hirasaki Software Engineer
James Burgess Photoscience Manager
Jason 'Jayfish' Hull Systems Administrators & Support
Andy Thomas Systems Administrators & Support
Wayne Wooten Software Engineer
John Countryman Digital Intermediate
Onny P. Carr Lighting Artist
Lisa Kim Modeling
Eben Ostby Character Modelling Supervisor
Jon Shlens Software Engineer
Gabriel Schlumberger Layout
Jason Lloyd Scoring Mixer
Jenna Capozzi Simulation & Effects Production Assistant
Mickie McGowan ADR Voice Casting
David Yu Software Engineer
Patrick Guenette Visual Effects Technical Director
Sangwoo Hong Modeling
Jongo Layout
Kelly O'Connell Lighting Artist
Jack Paulus Sequence Supervisor
Yun Shin Layout
Belinda van Valkenburg CG Painter
Bill Kinder Post-Production Manager
Victoria Jaschob Layout
Michael B. Johnson Software Engineer
Craig Kolb Software Engineer
Bob Peterson Script Supervisor
Manny Ponce Systems Administrators & Support
Brian M. Rosen Shading
Keith Stichweh Simulation & Effects Artist
Allison Torres Simulation & Effects Artist
Tom Kim Layout
Manny Ko Software Engineer
Timothy Sorensen Post Production Supervisor
Tom Boyd Musician
Kirsten Ames Staubli Production Accountant
Don Schreiter Software Engineer
James Thatcher Musician
Grant Gatzke Systems Administrators & Support
Gary Monheit Software Engineer
Guido Quaroni Sequence Supervisor
Nelson Siu Systems Administrators & Support
Bethany Jane Hanson Systems Administrators & Support
Chris King Software Engineer
Tim Milliron Software Engineer
David Munier Shading
Sudeep Rangaswamy Software Engineer
Christopher C. Walker Systems Administrators & Support
Derek Casari Sound Engineer
Tim Milliron Modeling
Martin Nguyen Simulation & Effects Artist
John Singh Pottebaum Modeling
Dale Ruffolo Modeling
Bill Wise Shading
Andrew Page Music
Jisup Hong Software Engineer
Michael R. King Lighting Artist
Sonoko Konishi Modeling
Keith Olenick Shading
Jerome Strach Systems Administrators & Support
Elizabeth Del Sol Lighting Production Assistant
Chris DiGiovanni Animation Production Assistant
Jesse Hollander Animation
Michael Fong Simulation & Effects Production Assistant
Cindy Hong Lighting Artist
Steven James Lighting Artist
Kelly O'Connell Modeling
John Warren Master Lighting Artist
Steven Clay Hunter Character Designer
Bob Peterson Additional Writing
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Lars R. Damerow Shading
Thane Hawkins Lighting Artist
Thomas Jordan Shading
Michael R. King Shading
Josh Minor Software Engineer
Amy Moran Lighting Artist
Guido Quaroni 3D Modeller
Will Csaklos Script Consultant
David Laur Software Engineer
Michael Lorenzen Sequence Supervisor
Michael Shantzis Software Engineer
Isobel Griffiths Orchestrator
Peter Nye Software Team Lead
Audrey Wong Software Engineer
Adam Schnitzer Layout
Jay Weiland Systems Administrators & Support
Nousha Emami Chief Lighting Technician
Eileen O'Neill Master Lighting Artist
Peter Sumanaseni Lighting Artist
Galyn Susman Simulation & Effects Production Assistant
Adam Woodbury Additional Effects Development
Bruce White Musician
Don Williams Musician
David Baraff Software Engineer
Jennifer Becker Systems Administrators & Support
Ling Hsu Systems Administrators & Support
Graham Moloy Production Coordinator
Kristina Ruud Finance
Andy Witkin Software Team Lead
Heidi Stettner Software Engineer
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support
Patrick Siemer Title Graphics
Brian Smits Software Engineer
Eric Veach Software Engineer
Patrick Wilson Production Artist
Michael Fu Shading
Patrick Wilson Lighting Artist
Patrick Guenette Systems Administrators & Support
Tien Truong Software Engineer
Brad Winemiller Sequence Supervisor
Roger Rose Animation
Juan Peralta Sound Mix Technician
Louis Gonzales Layout
Vince Caro Additional Dialogue
Derek Casari ADR Engineer
Randy Newman Music Producer
Tony Eckert Foley Mixer
Ewan Johnson Layout Supervisor
Marcia Gwendolyn Jones Story Manager
Dennie Thorpe Foley Artist
Geefwee Boedoe Additional Storyboarding
Keith Kolder CG Animator
Robert Anderson Additional Set Dresser
Kimberly Adair Clark Human Resources
Shane M. Thomas Production Assistant
Bob Whitehill Stereoscopic Supervisor
Maxwell Brace IV Story Artist
Brian Magerkurth Sound Re-Recording Mixer
Lee Unkrich Co-Director
David Silverman Co-Director
Pete Docter Director
Bob Peterson Story Supervisor
Randy Newman Songs
Tom Myers Sound Designer
Gary Rydstrom Sound Re-Recording Mixer






















ikwilfilmskijken © 2024